Asztalitenisz: Lei Balázs már érmes az ifjúsági vb-n

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2022.12.07. 21:14
Címkék
Lei Balázs a szlovák Samuel Árpással elődöntős a tunéziai utánpótlás asztalitenisz-vb serdülő fiú páros versenyében.

Lei Balázs a bemutatkozó mérkőzésén egyből érmet szerzett a tunéziai Radeszben zajló utánpótlás asztalitenisz-világbajnokságon – számol be a hazai szövetség honlapja.Lei Balázs a bemutatkozó mérkőzésén egyből érmet szerzett a tunéziai Radeszben zajló utánpótlás asztalitenisz-világbajnokságon – számol be a hazai szövetség honlapja.

Leit a serdülő, vagyis az U15-ös fiú párosok között a szlovák Samuel Árpással elsőként emelték ki, így a nyolcaddöntőben erőnyerőként nem kellett játszaniuk. A negyeddöntőben a dominikai Rafael Cabrera és az amerikai Daniel Tran várt rájuk, akik az első fordulóban svéd, kazah duót búcsúztattak döntő szett 17:15-tel.

Leiék az elbukott első szett után 2:1-re fordítottak, de a negyediket 12:10-re Cabreráék nyerték meg.

A döntő játszma is 12:10-es végeredményt hozott, ám Lei és Árpás javára, így ők jutottak be az elődöntőbe, melyben az új-zélandi Chulong Nie és Won Bae lesz az ellenfelük.

Ezzel eldőlt, hogy Lei Balázs érmet szerez az utánpótlás-világbajnokságon.

A vb másik magyarja, Szántosi Dávid pozitív Covid-teszt miatt nem tudott bemutatkozni az U19-es mezőnyben.

UTÁNPÓTLÁS-VILÁGBAJNOKSÁG, RADESZ
U15 FIÚ PÁROS
Negyeddöntő

Lei Balázs, Árpás (magyar, szlovák)–Cabrera, Tran (dominikai, amerikai) 3:2 (–10, 10, 6, –10, 10)

(Kiemelt képen: Lei Balázs Forrás: ITTF)

Legfrissebb hírek

Norris a leggyorsabb, Hamilton a top 10-en kívül a két piros zászlót is hozó melbourne-i nyitányon

F1
58 perce

Butland volt a hős – Mourinhóék tizenegyesekkel búcsúztak Glasgow-ban; továbbjutott a Spurs is

Európa-liga
4 órája

Price ismét megverte Littlert, és behúzta a darts Premier League hatodik állomását Nottinghamben

Egyéb egyéni
4 órája

A Hold után jöhet a Mars – Moncz Attila publicisztikája

Atlétika
4 órája

Messze még a vége – Thury Gábor jegyzete

Bajnokok Ligája
4 órája

Ádám Martin ismét futballistának érzi magát; Fegyverneky Zsófia: Nincs iskola, amelyben ilyen összetett munkára felkészítenének

E-újság
4 órája

Győzött a Real Madrid, de még így sincs rájátszást érő helyen a kosár Euroligában – videók

Kosárlabda
5 órája

Négy gólig meg sem állt a Manchester United a Real Sociedad ellen!

Európa-liga
5 órája
Ezek is érdekelhetik