Kézilabda: a 12. helyen zárt a magyar válogatott a junior férfi Eb-n

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2024.07.21. 14:28
Az utolsó meccsén kikapott a horvát csapattól, így a junior férfi kézilabda Eb 12. helyén zárt a magyar válogatott.

Jó előjelekkel várhatta a magyar válogatott a horvát csapat elleni összecsapást a junior férfi kézilabda Európa-bajnokság utolsó napján, hiszen néhány nappal korábban már találkozott a két együttes az Eb-n, akkor a Sótonyi László szövetségi edző vezette magyarok nyerte 28–25-re.

A 11. helyért megrendezett „visszavágót” jól kezdte a válogatottunk, az első két gólt a magyar csapat szerezte, pár perc múlva viszont már 7–4 állt az eredményjelzőn, a horvátok kerültek előnybe. Közeledni a folytatásban sem sikerült, ráadásul a meccs addigi legnagyobb különbségét alakította ki az ellenfél a félidő utolsó percében, 16–10-nél fordultak a felek.

Nagyot kellett volna javulni a magyaroknak a győzelem érdekében, ami sajnos nem sikerült, a különbség tovább nőtt a második 30 percben; a hajrá elején már tíz is volt közte, nem maradtak izgalmak a zárásra, végül

a 29–20-as vereséggel a 12. helyen végzett a válogatott.

„Jobban bele kellett volna állni ebbe a mérkőzésbe, úgy látom, elfogytunk a torna végére. Csalódott vagyok, mert többre számítottam, összességében viszont büszke vagyok a csapat Eb-produkciójára. Sokaknak ez az első világversenye volt, megmutatkozott, hogy mikben kell javulni” – összegezett a találkozó után Sótonyi László.

JUNIOR FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZLOVÉNIA
A 11. helyért:
Magyarország–Horvátország 20–29 (10–16)
A magyar válogatott góllövői: Gazsó 4, Csanálosi 4, Kovács 4, Nagy 2,  Molnár 1, Kathi 1, Juhász 1, Terjék 1, Bali 1, Balogh 1.