Kézilabda: a 9-12. helyért játszhat a junior férfiválogatott az Eb-n

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.07.18. 21:32
Döntetlent játszott a szlovén csapattal, így biztossá vált, hogy a 9-12. helyért játszhat a folytatásban a magyar válogatott a junior férfi kézilabda Eb-n.

A házigazda szlovén csapat ellen biztosíthatta be a magyar válogatott, hogy a junior férfi kézilabda Európa-bajnokság utolsó napjaiban a 9-12. helyért játsszon a 13-16. helyett.

Az együttes fokozatosan egyre nagyobb előnyt épített ki, az első negyedóra végén már héttel is ellépett, amiből valamennyit még sikerült faragnia az ellenfélnek, ennek ellenére a 17–13-as félidei fór megnyugtatónak tűnt.

A 46. percben is öt volt közte, semmi nem utalt arra, hogy még szoros is lehet a végjáték, amely során viszont teljesen megtorpantak a magyar játékosok, akik a következő bő tíz percben mindössze egyszer találtak be, amit kihasználtak a szlovénok, és öt perccel a vége előtt újra vezetést szereztek, sőt kétgólos fórba kerültek. Az utolsó percekben viszont már csak a magyarok találtak be, akiknek az egyenlítésre futotta az erejéből –

az egy pont megszerzésével megnyerte a csoportját a válogatott, amely így a 9-12. helyért folytatja a szereplést.

JUNIOR FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZLOVÉNIA
A 9-16. helyért:
Magyarország–Szlovénia 29–29 (17–13)
A magyar válogatott góllövői: Terjék 8, Gazsó 5, Kathi 4, Tóth L., 3, Juhász 2, Bali 2, Horváth 2, Kovács 2, Molnár 1.