Vízilabda: legyőzte a szerbeket, világbajnok az U18-as fiúválogatott!

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
2024.07.10. 09:07
Az U18-as fiú vízilabda-válogatott legyőzte Szerbiát a korosztály Buenos Aires-i vb-döntőjében.

Szerda hajnalban a szerbekkel játszott világbajnoki döntőt az U18-as fiú vízilabda-válogatott az argentin fővárosban, Buenos Aires-ben rendezett világbajnokságon.

Korényi Balázs együttese az elődöntőben az olaszokat 18–15-re múlta felül, míg a szerbek Montenegró ellen nyertek 13–9-re.

A fiúk a csoportban 13–12-re kikaptak a szerb gárdától, na, de az nem döntő volt.

Ami a fontos meccseket illeti, két évvel ezelőtt éppen Belgrádban, a legutóbbi U18-as világbajnokság aranyért zajló meccsén a magyar csapat ötméteresekkel győzte le a házigazda Szerbiát. Most megismétlődött a finálé.

A találkozó szerb góllal indult, de Tóth András hamar egyenlített előnyből. Az első negyedben szinte felváltva estek a gólok, Tóth második találatát követően Balogh Botond és Benedek Mór is duplázott, 6–4-es magyar vezetésnél zárult a játékrész.

A második negyedben több mint négy percet kellett várni a gólra, azt Simon Balázs szerezte, majd a szerbek egyre zárkóztak a félidőre (8–7).

Simon Balázs is remekül játszott a döntőben Forrás: MVLSZ

A nagyszünet után a szerbek nemcsak egyenlítettek, hanem átvették a vezetést, ezért Lugosi Csongor gólja lélektanilag is nagyon kellett a válogatottnak, amely Simon révén újra vezetett a negyedik negyedre fordulva.

A záró felvonásban a szerb gól után Simon megint eredményes volt, Haverkampf Bence pedig nem hibázott ötméteresből (11–9). A meccset Simon gólja zárta, az utolsó pillanatokban a szerbeknek nem maradt idejük az egyenlítésre,

a válogatott 12–10-es sikerrel szerezte meg az U18-as világbajnoki címet.

A világbajnok magyar csapat Forrás: MVLSZ

A döntő MVP-jének Simon Balázst választották, míg a torna legjobb edzője Korényi Balázs lett.