Kézi: elődöntős az U18-as leányválogatott a kínai világbajnokságon

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2024.08.22. 14:27
Majdnem végig vezetve győzte le a szerb csapatot a negyeddöntőben, és bejutott a Kínában zajló kézilabda-vb legjobb négy csapata közé a magyar U18-as leányválogatott.

Öt addigi mérkőzéséből mindet megnyerve várta a magyar válogatott a Kínában zajló ifjúsági (U18-as) leány kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjét, amelyben a szerb csapattal találkozott. Az ellenfél a csoportkörben az osztrákoktól, a középdöntőben pedig a horvátoktól is kikapott már, ebbe a sorba állt volna be harmadikként a Bohus Beáta szövetségi edző vezette együttes, amely a győzelmével máris túlszárnyalta volna az egy évvel ezelőtt megrendezett ifjúsági Eb-n elért eredményét, amikor ötödikként zárt.

A magyarok ennek megfelelően hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, a szerbek 2–1-es vezetése után (ami, mint később kiderült, az utolsó előnyük volt a mérkőzésen) fordítottak, az első negyedóra fej-fej melletti versenyfutása után pedig el is tudtak húzni, a félidőben pedig megnyugtató, ötgólos fórral álltak (16–11).

A második játékrész elején viszont a szerbek gondoskodtak róla, hogy ne dőlhessenek hátra a magyar szurkolók: gyors 3–0-s futással kezdtek, és nyolc perc sem kellett, hogy egy gólra (17–16) megközelítsék az ekkor támadásban megtorpanó, hátul pedig szintén bizonytalan magyar lányokat. A 49. percben, 24–22-nél izgulhattunk, hogy nehogy az ellenfél jöjjön ki jól a szorosnak ígérkező végjátékból, ám szerencsére a csapat a szinte végig pályán lévő Keceli-Mészáros Renáta és a meccs legeredményesebbjeként záró Fazekas Virág (9 gól) vezérletével meg tudott újulni, a hajrában pedig ismét elhúzott, hogy végül

29–24-re megnyerje az összecsapást, és bejusson az elődöntőbe.

A magyar lányok a legjobb négy között a Spanyolország–Japán meccs győztesével csapnak majd össze, pénteken.

Ifjúsági leány kézilabda-világbajnokság, Kína
Negyeddöntő:
Magyarország–Szerbia 29–24 (16–11)
A magyar gólszerzők: Fazekas 9, Keceli-Mészáros 7, Papp 3, Balogh 2, Mihály 2, Seres 2, Kriston 2, Rédecsi 1, Bede 1.
A találkozó jegyzőkönyve ITT érhető el.

A magyar ifjúsági leányválogatott kerete:
Kapusok: Grebenár Réka (NEKA), Lukács Boglárka (Bajnok DSE Nemesvámos), Majoros Gréta (PC Trade Szegedi NKE)
Jobbszélsők: Papp Dorka (Ferencvárosi TC), Varga Dalma (Győri ETO KC)
Jobbátlövők: Fazekas Virág (NEKA), Kriston Kíra (NEKA)
Irányítók: Keceli-Mészáros Renáta (NEKA), Pálmai Liza (NEKA), Rédecsi Polett (Győri ETO KC)
Beállók: Seres Liza (NEKA), Szép Nóra Viktória (Moyra-Budaörs Handball)
Balátlövők: Balogh Veronika (Ferencvárosi TC), Kacsó Noémi (Praktiker-Vác), Szeibert Anna (Ferencvárosi TC), Vári Arina (Győri ETO KC)
Balszélsők: Bede Fanni (Ferencvárosi TC), Mihály Hanna (NEKA)

(Kiemelt képünk forrása: IHF/kolektiff/Sasa Pahic Szabo)