Kézilabda: simán nyert az ifjúsági leányválogatott a vb nyitányán

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.08.14. 14:04
Tizenhárom góllal győzött az ifjúsági leány kézilabda-válogatott az argentinok ellen a Kínában zajló korosztályos világbajnokság első játéknapján.

Megkezdte szereplését a Bohus Beáta vezette magyar válogatott a kínai Csucsou városában zajló ifjúsági leány kézilabda-világbajnokságon. A mieink a szerdai nyitó meccsen az argentinok ellen léptek pályára.

Az első tíz percben fej fej mellett haladtak a felek, egészen 4–4-ig, majd a magyar együttes lassanként elhúzott ellenfelétől, és a 20. percre már 11–6-ra vezetett. Ez a különbség az első félidő végére is megmaradt (14–9). A fordulást követően hasonló mederben folytatódott a mérkőzés, a magyar előny a második félidő feléhez érve már a kétszámjegyűt is elérte (23–13), és

a válogatott végül nagyon sima, 31–18-as győzelmet aratott.

A mezőny legeredményesebbjeként Papp Dorka és Keceli-Mészáros Renáta egyaránt 6-6 gólig jutott.

Folytatás péntek délelőtt a kazahok ellen.

A magyar ifjúsági leányválogatott kerete:
Kapusok: Grebenár Réka (NEKA), Lukács Boglárka (Bajnok DSE Nemesvámos), Majoros Gréta (PC Trade Szegedi NKE)
Jobbszélsők: Papp Dorka (Ferencvárosi TC), Varga Dalma (Győri ETO KC)
Jobbátlövők: Fazekas Virág (NEKA), Kriston Kíra (NEKA)
Irányítók: Keceli-Mészáros Renáta (NEKA), Pálmai Liza (NEKA), Rédecsi Polett (Győri ETO KC)
Beállók: Seres Liza (NEKA), Szép Nóra Viktória (Moyra-Budaörs Handball)
Balátlövők: Balogh Veronika (Ferencvárosi TC), Kacsó Noémi (Praktiker-Vác), Szeibert Anna (Ferencvárosi TC), Vári Arina (Győri ETO KC)
Balszélsők: Bede Fanni (Ferencvárosi TC), Mihály Hanna (NEKA)

U18-as leány-világbajnokság, Kína, 2024. augusztus 14-25.