Vízilabda: győzelem a görögök ellen az U19-es leány Eb-n

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.08.26. 12:25
Az U19-es leány vízilabda-válogatott jó játékkal háromgólos sikert aratott a görögök felett a zágrábi Eb-n.

A vasárnapi, horvátok elleni győztes meccs után hétfőn a görögök ellen ugrott vízbe az U19-es leány vízilabda-válogatott a korosztály zágrábi Európa-bajnokságán.

A csoportelsőség szempontjából kiemelten fontos találkozót nagy küzdelmek és kemény összecsapások jellemezték. Benczur Márton együttesének a félidőre sikerült kétgólos előnybe kerülnie (5–3), ám a harmadik negyedben gyorsan visszajöttek döntetlenre a hellének. A meccs második felében is alaposan meg kellett dolgoznia a győzelemért a lányoknak, akik végül a záró felvonást 3–1-re,

a meccset pedig 10–7-re nyerték.

Golopencza Szonja remek védéseket mutatott be a magyar kapuban Forrás: European Aquatics

A válogatottban Mácsai Eszter és Varró Eszter is három-három gólt jegyzett, a kapus Golopencza Szonja pedig bravúros védésekkel járult hozzá a diadalhoz.

A lányok kedden a franciák ellen játszanak a csoport utolsó meccsén.