Labdarúgás: tizenegy csapatban játszott fiatal az NB I 7. fordulójában

Bruckner Máté utanpotlassport.huBruckner Máté utanpotlassport.hu
2024.09.24. 11:38
A labdarúgó NB I hetedik fordulójában 968 percet kaptak a 2004-ben vagy annál később született magyar játékosok. A legtöbb játéklehetőséget a Fehérvárban és a Debrecenben kapták a fiatal futballisták.

A hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójával folytatjuk a 2004-ben, vagy annál később született magyar futballisták játéklehetőségéről szóló sorozatunkat. Az adatokat az MLSZ Adatbank szolgáltatta.

Az „örökrangadóval” indult a forduló az Új Hidegkuti Nándor Stadionban, amelyen ugyan vezetett az MTK Budapest, a Ferencváros fordított, és 3–1-re megnyerte a mérkőzést. A kék-fehéreknél a 19 éves Kovács Patrik 62 percet játszott, míg az FTC-ban nem kapott lehetőséget utánpótláskorú.

A szombati program a Zalaegerszeg–Kecskemét találkozóval kezdődött, a meccset hazaiak nyerték 2–1-re. A 19 éves Dénes Csanád Vilmos 77 percet töltött a pályán, a vele egykorú

Bakti Balázs 33 percet játszott, és gólpasszt adott.

A KTE-ben a végjátékra állt be a 18 esztendős Vattay Márton.

Az Újpest a Diósgyőrt fogadta a Megyeri úton, de a várakozásokkal ellentétben nem született gól a mérkőzésen. Még a fiatalpercek számában is egyenlően zárt a két csapat: egyaránt 62 percet kapott a liláknál a 20 éves Geiger Bálint és a szintén 20 esztendős, miskolci Jurek Gábor.

Hosszú idő után újra keleti rangadót rendeztek az NB I-ben, amelyen a Nyíregyháza 3–2-re nyert a Debrecen ellen. A Spartacusban a 20 éves Tóth Balázs védett, a DVSC-ben a 19 éves Szűcs Tamás végig a pályán volt, míg a 20 esztendős Vajda Botond 28 percig szerepelt.

A Fejér megyei összecsapáson a Puskás Akadémia 3–0-ra verte a Fehérvárt.

A felcsúti kapuban a 19 éves Pécsi Ármin állt, és nem kapott gólt,

míg fehérvári kollégája, a 20 éves Dala Martin hármat is. A vendégeknél 80 percet játszott a 19 éves Pető Milán, valamint 10 percet a 20 esztendős Kovács Bence.

Megszerezte első győzelmét a bajnokságban a Győri ETO a Paks ellen hazai pályán (2–1). A győrieknél végig a pályán volt a 20 éves Tóth Rajmund, míg a tolnaiak kapujában az ugyancsak 20 éves Simon Barnabás kapott helyett, valamint a 20 esztendős Földi Dominiket becserélte Bognár György az utolsó 9 percre.

*Az 1. és az 5. fordulóban elhalasztottak mérkőzéseket, amelyeket később pótolnak a csapatok

Már öt csapat elérte a 600 fiatalpercet hét forduló után,

ami mindenképpen dicséretes, hiszen a 2023–2024-es kiírásban ugyanennyi mérkőzést követően csak két együttes tartott itt. Ahogyan az is jó tendencia, hogy míg az előző évad ezen fázisában négy klubban a 200 játékpercet sem érték el az utánpótláskorúak, a 2024–2025-ös NB I-ben mindössze a Ferencvárosra igaz ez.

A 2004-ES VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYAR LABDARÚGÓK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2024–2025-ÖS ÉVADÁNAK 7. FORDULÓJÁBAN: 968

Vattay Márton (Kecskemét): 5

(Kiemelt képünkön: A 19 éves Pécsi Ármin (Puskás Akadémia) nem kapott gólt a Fehérvár elleni megyei rangadón Forrás: puskasakademia.hu)