Labdarúgás: újra ezer fölötti fiatalperc az NB I 6. fordulójában

Bruckner Máté utanpotlassport.huBruckner Máté utanpotlassport.hu
2024.09.03. 09:01
A labdarúgó NB I hatodik fordulójában 1029 percet kaptak a 2004-ben vagy annál később született magyar játékosok. A legtöbb játéklehetőséget a Fehérvárban és a Paksban kapták a fiatal futballisták.

A hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójával folytatjuk a 2004-ben, vagy annál később született magyar futballisták játéklehetőségéről szóló sorozatunkat. Az adatokat az MLSZ Adatbank szolgáltatta.

Pénteken a Fehérvár–MTK Budapest mérkőzéssel indult a forduló. A találkozót 1–0-ra a hazai csapat nyerte, amely kapujában végig a 20 éves Dala Martin állt, míg a 19 esztendős Pető Milán 57, a 17 éves Kovács Patrik 15, a 20 éves Berki Marcell pedig 8 percet játszott. A fővárosiaknál is szerepelt Kovács Patrik, ám ő már 19 esztendős és 70 percig volt a pályán, a 20 éves Molnár Adin pedig 21 percre állt be.

Szombaton a Debrecen fogadta, és verte 3–1-re a Zalaegerszeget. A DVSC-ben a 19 éves Szűcs Tamás végigjátszotta a meccset, míg

a vendégek egyetlen gólját a 71 percet szereplő 19 éves Dénes Csanád Vilmos szerezte,

szerezte,

továbbá a vele egyidős Bakti Balázs 59 percet kapott Márton Gábor vezetőedzőtől.

A Diósgyőr–Győri ETO összecsapáson nem esett gól. A miskolci együttesben egy félidőt játszott a 18 éves Varga Zétény, 30 percet a 19 éves Jurek Gábor és 17 percet a szinten 19 esztendős Fekete Vince. A Rába-parti alakulatban a 20 éves Tóth Rajmund végig a pályán volt.

Vasárnap a lilák mérkőzésével indult a program: Kecskemét–Újpest 1–3. A hazai csapatban a 18 éves Vattay Márton 8 percre állt be, míg vendégeknél

a 20 éves Geiger Bálint 75 percet játszott, és kiosztott egy gólpasszt,

75 percet játszott, és kiosztott egy gólpasszt,

és az ugyancsak 20 esztendős Dénes Adrián 6 percet töltött a pályán.

A Paks otthon 2–1-re legyőzte a Puskás Akadémiát, amivel megszakította a felcsútiak veretlenségét. A tolnai kaput a 20 éves Simon Barnabás őrizte, valamint egy félidőn keresztül bizonyíthatott a 19 éves Horváth Kevin is. A Puskásban a 19 éves Markgráf Ákos játszott 52 percet, majd lecserélte Hornyák Zsolt.

A forduló záró meccsén a Ferencváros 2–1-re győzte le a Nyíregyházát. Az FTC-ben szinte végig, 89 percen keresztül a pályán volt a 19 éves Gruber Zsombor, míg a vendégeknél nem szerepelt utánpótláskorú labdarúgó.

*Az 1. és az 5. fordulóban elhalasztottak mérkőzéseket, amelyeket később pótolnak a csapatok

A 6. forduló után öt csapat is több mint 500 fiatalpercet gyűjtött,

ráadásul a Debrecen, a Zalaegerszeg és a Győri ETO úgy, hogy a halasztások miatt csak öt mérkőzést játszott. A legkevesebbet eddig a Ferencvárosban szerepeltek az utánpótláskorúak, igaz, a zöld-fehérek mindössze négy meccsen vannak túl a bajnokságban.

A 2004-ES VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYAR LABDARÚGÓK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2024/25-ÖS ÉVADÁNAK 6. FORDULÓJÁBAN: 1029