Labdarúgás: Fehérváron játszanak a legtöbbet a fiatalok

Bruckner Máté utanpotlassport.huBruckner Máté utanpotlassport.hu
2024.10.21. 08:53
A labdarúgó NB I tizedik fordulójában 752 percet kaptak a 2004-ben vagy annál később született magyar játékosok. A legtöbb játéklehetőséget az Újpestben és a Fehérvárban kapták a fiatal futballisták.

A hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójával folytatjuk a 2004-ben, vagy annál később született magyar futballisták játéklehetőségéről szóló sorozatunkat. Az adatokat az MLSZ Adatbank szolgáltatta.

Kiütéssel indult a forduló: a Paks 5–0-ra verte a súlyos problémákkal küzdő Debrecent a Nagyerdei Stadionban. A hazai csapatban a 19 éves Szűcs Tamás 67 percet játszott, míg a tolnaiak az utolsó szűk negyedórára cserélték be a 17 éves Győrfi Milánt és a 19 esztendős Horváth Kevint.

A Diósgyőr is otthon szenvedett 2–0-s vereséget az MTK Budapest ellen. A miskolci együttesben 17 percet kapott a 20 éves Jurek Gábor, a fővárosiaknál pedig a 20 esztendős Molnár Ádin kezdett, és a 71. percig a pályán volt.

Az utolsó szombati meccsen a végjátékban szerzett góllal nyert 1–0-ra az Újpest a Nyíregyháza ellen a Szusza Ferenc Stadionban.

A liláknál a 20 éves Dénes Adrián 61 és a vele egyidős Geiger Bálint 45 percet játszott.

míg a nyírségi kapuban a 20 esztendős Tóth Balázs állt.

A Kecskemét az edzőváltás után sem tudott kijönni a gödörből: a csapat Gera Zoltán vezetésével kapott ki 3–0-ra hazai pályán a Puskás Akadémiától. A KTE-ben 8-8 percet játszott a 20 éves Berki Marcell és a 19 esztendős Vattay Márton, a felcsúti együttesben pedig a 19 éves Pécsi Ármin védett, 10 percet kapott a 17 éves Mondovics Kevin, valamint a végjátékban lépett pályára a 18 esztendős Vékony Bence.

A Zalaegerszeg ugyan vezetett, de 2–1-re kikapott otthon a Győri ETO-tól. A ZTE-ben a 19 éves Dénes Csanád 81 percig szerepelt, a győrieknél pedig 69 percet játszott a 20 éves Tóth Rajmund.

A Ferencváros – utánpótláskorú játékos nélkül – 2–0-ra győzött a Fehérvár ellen az Üllői úton.

A vendégeknél a 20 éves Dala Martin állt a kapuban, a 17 esztendős Kovács Patrik pedig 14 percet kapott Pető Tamástól.

*Az 1. és az 5. fordulóban elhalasztottak mérkőzéseket, amelyeket később pótolnak a csapatok

Tíz forduló alatt a Fehérvár gyűjtötte a legtöbb fiatalpercet, de a Debrecen és a Zalaegerszeg is sok lehetőséget ad az utánpótláskorú játékosoknak. Érdekesség, hogy az NB I-es tabella első (Ferencváros) és utolsó (Kecskemét) helyezettje a korosztályos futballisták játékperceit tekintve jócskán le van maradva a mezőnytől.

A 2004-ES VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYAR LABDARÚGÓK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2024/25-ÖS ÉVADÁNAK 10. FORDULÓJÁBAN: 752

Vékony Bence (Puskás Akadémia): 2

(Kiemelt képünkön: a 19 esztendős Pécsi Ármin a harmadik NB I-es meccsét hozta le kapott gól nélkül az évadban Forrás: Puskás Akadémia)