A New York-i St. Francis Brooklyn Egyetem bemutatta azokata játékosokat, akik a 2020/2021-es szezonban csatlakoznak az intézmény kosárlabda-szakosztályához. Ez önmagában nem volna meghatározó hír, ugyanakkor kettős magyar érdekeltségű az információ, hiszen Horváth Fruzsina (19) és Varga Eszter (19) egyaránt ebben az intézményben folytatja pályafutását szeptembertől.
Előbbi az NKE-FCSM Csata felnőttélvonalban szereplő együttesének tagja, az eredménysora pedig figyelemreméltó: az ifjú bedobó ezüst- és bronzéremmel is büszkélkedhet a 2019-es és a 2018-as U18-as Európa-bajnokságról, ráadásul a két évvel ezelőtti, U17-es világbajnoki negyedik helyezett csapat tagja is volt. Fruzsina elmondta, meglepetésként érte az ajánlat:
„Nem szerettem volna bármi áron az Egyesült Államokba költözni, ugyanakkor próbáltam nyitott maradni az új lehetőségekre. A Brooklyn vezetőedzője, Linda Cimino látott játszani tavaly nyáron a bangkoki U19-es világbajnokságon, felvette a kapcsolatotCsorvási Leventével, aki a tengerentúlon szokott segíteni a kosarasoknak csapatot találni.Ezt megelőzően már én is beszéltem Leventével arról, hogy érdekelne a külföldi pályafutás: a szálak tehát szerencsésen összefonódtak. Ennek ellenére csak az utolsó utáni pillanatban vált biztossá, hogy mehetek− olyan volt akár a gagyi, hollywoodi filmekben: február végén már rég beadtam idehaza a jelentkezésemet az egyetemekre, szóval letettem az egészről, amikor jött az értesítés, miszerint szeretettel várnak New Yorkba. ”
Ahogyan azt fentebb említettük, Fruzsina nem egyedül utazik: vele tart a PEAC-Pécs első osztályú együttesének irányítója, a 3x3-as U18-as válogatottal sikereket elérő Varga Eszter is:
„Lakosa Ákos keresett meg azzal, hogy érdekelne-e az amerikai továbbtanulás. Eleinte távol állt tőlem ennek a gondolata, de nem szerettem volna elzárkózni előle. Highlights-videót készített rólam, Linda Cimino pedig felvette a kapcsolatot vele: hozzám hasonló kaliberű játékost keresett. Ákos megmutatta neki a felvételt, és mint kiderült, meg volt elégedve a látottakkal. Úgy vélem, ez olyan lehetőség, amelyre butaság lett volna nemet mondani. Meg kell próbálni, mert nem akarok húsz év múlva arra gondolni: mi lett volna, ha... Persze benne van a pakliban, hogy mégsem alakul jól a kinti életem, de tulajdonképpen nincs sok veszítenivalóm, bármikor hazajöhetek. Különösen örülök annak, hogy nem egyedül kell nekivágnom: Fruzsival a pályáról már ismerjük egymást, számtalan meccsen néztünk már farkasszemet egymással, mi több, a válogatott összetartásokon is találkoztunk már.”
További korosztályos hírekKOSÁRLABDÁBANa sportági aloldalunkon.