Kontavill-Szentesi VK–BVSC-Brendon 3–9
(0–1, 1–1, 0–3, 2–4)
Szentes, 100 néző. V: Németh, Schlosser
SZENTES: HORVÁTH T. – Somogyi, Juhász 1, Szabó N., SZEBENI 1, Hyc T., Szénánszky. Cs: Biltsik 1, Momot, Szabó T., Sarusi, Vígh. Edző: Kádár József
BVSC: Szécsi – Császár, Fülöp, Gór-Nagy 1, VINCZE 2, Decker 1, Németh Zs. Cs: Péter 1, Dabrowski, NITSOVITS 2, Zoufal, IBOLYA 2, Varjas, Nagy V. (kapus). Edző: Gerendás György
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 10/4
Kipontozódott: Szénánszky (10. p.), Szabó N. (17. p.), Fülöp (23. p.)

Szinte két teljes negyeden keresztül egy-egyre állt a mérkőzés, ami a hazaiak szempontjából bravúrosnak mondható, a vendégekre nézve viszont cseppet sem hízelgő. Hogy két játékrész után az eredményjelző mégis 1–2-t mutatott, az egy igencsak vitatott gólnak köszönhető. Vincze dudaszóban lőtt, a labda a szünet második másodpercében landolt a hálóban. A továbbiakban aztán helyreállt a rend: Péter és Ibolya növelte a fővárosiak előnyét. A hajrában Horváth fogta Vincze ziccerét, Szebeni kettőre csökkentette a hátrányt, Ibolya azonban gyorsan lecsillapította a kedélyeket, gyönyörű húzásával, majd később Nitsovits ejtésével végleg eldőlt a mérkőzés. Az utolsó percekben már csak a "Vasút” robogott.

Mestermérleg
Kádár József:
– Jól küzdöttünk, de nagyokat hibáztunk.
Gerendás György: – Nyertünk, a védekezésünk is jó volt, a rájátszáshoz azonban ez kevés lesz.

Ceglédi VSE-Geosaurus–FTC-VMAX
6–15
(2–5, 1–4, 2–5, 1–1)
Cegléd, 100 néző. V: Vojvoda, Martinovics
CEGLÉD: Gáti – ZSARKÓ 3, Kedro 1, Békés 1, Ványi, Cagalinec, Donkó. Cs: Kuna, Mráz 1, Dongó, Molnár, Egedi G., Egedi F., Jankovics I. Edző: Bóbis Károly
FTC: Bíró – Hosnyánszky 2, Lehmann, Paján 1, SZÉKELY 4, TÓTH L. 4, Katonás. Cs: Szirányi, Takács, Seress 2, Balatoni 2, Horváth M. Edző: Gyöngyösi András
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 7/5
Négyméteresből: 1/1, ill. –

Alaposan belekezdtek a vendégek, akik gyors egymásutánban dobták góljaikat. Ekkor különösen Székely volt elemében, aki az első negyedben csapata öt góljából egymaga hármat szerzett. A hazaiak 0–4 után Kedro révén szépítettek. A folytatásban is a várakozásnak megfelelően alakult a játék, és a találkozó állása. Potyogtak a gólok, többségében a ceglédiek kapujában landolt a labda, így ahogy múltak a percek, úgy nőtt a fővárosiak előnye. Az utolsó játékrészben a csapatok és a játékosok mintha megelégelték volna a góllövést, ekkor már csak mindkét oldalon egy-egy találat esett. Előbb Zsarkó akcióból, majd Balatoni emberelőnyből volt eredményes.

Bóbis Károly:
– Ahogy tudtunk, hajtottunk. Egy kicsivel szorosabb eredményben reménykedtem.
Gyöngyösi András: – Becsülettel játszottunk, készülünk a rájátszásra.

OSC-British Knigths–Szeged-Beton VE 9–14
(4–2, 4–5, 0–2, 1–5)
Hajós uszoda, 100 néző. V: Móni, Marjay
OSC: Tory –Tiba 1, Mányai, Békési 1, KESZTHELYI B. 2, BEREZVAI 2, OFNER 2. Cs: Ludányi, Hábetler, Alibán, Szollár 1, Hirbik, Ürögi. Játékosedző: Ürögi Zsolt
SZEGED: Barát – MÓD 4, WESZELOVSZKI 3, Varga I., Samuels, VARGA P. 3, Molnár P. Cs: Kittredge 2, Török, Várhegyi 2, Balla, TÓTH I. (kapus). Edző: Horváth Viktor
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 9/7
Négyméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Varga I. (23. p.)
Kiállítva végleg - cserével: Samuels (2. p.), Török (17. p.), Keszthelyi B. (25. p.)

Az első ránézésre tét nélkülinek mondható mérkőzésen a nyugodt vízilabda helyett a sok kontrafault és a még több kiállítás kapott főszerepet. A szegedi Samuels például a második perctől kezdve a lelátóról szemlélte, ahogy csapata az első negyedet 4–2-re elbukja. Kis pihenőt követően azonban Varga Péter vezérletével 5–5-re egyenlítettek a vendégek, innentől kezdve felváltva estek a gólok, de a nagy öreg, Szollár László találata már a 8–6-ot jelentette az OSC javára. A térfélcserét követően elapadtak a gólok, a végére azonban elfáradtak a hazaiak, bedobták a törülközőt, így a vége az ő szempontjukból súlyos vereség lett.

Ürögi Zsolt:
– Három negyedig betartottuk a taktikát, utána nyerni akartunk. Ez sajnos az ellenkezőjére fordult, de a felkészülés szempontjából ez fontos mérkőzés volt.
Horváth Viktor: – Az első két negyed gyenge teljesítménye után magabiztosan nyertünk.

Kecskeméti VSC–ZF Hungária Egri VK 5–12
(1–3, 2–4, 2–3, 0–2)
Kecskemét, 150 néző. V: Bors, Székely B.
KECSKEMÉT: Harkai – Hasas, Plézer, Márton, Czirok, SZABÓ G. 3, MARTINOVICS 2. Cs: Hajós, Orosz, Hyc Z., Matajsz G. Edző: Kovács Róbert
EGER: JÁSZBERÉNYI – Szabolcsi Z. 1, POLACSIK 4, ÁGNER 3, Hegedűs 1, Gott 1, Kiss L. 2. Cs: Bial, Kiss Sz., Tóth P., Veréb, Szabó G., Bálint, Pászti (kapus). Edző: Vidumanszky László
Gól – emberelőnyből: 10/4, ill. 9/3
Kipontozódott: Szabó G. (22. p.), Hasas (25. p.)

Az Eger jobb csapatmunkával biztosan nyerte a helyezések szempontjából fontos találkozót. A hazaiak ezzel a mérkőzéssel búcsúztak az OB I-től.

Kovács Róbert:
– Egy Jászberényivel és egy csapattal jobb volt az Eger.
Vidumanszky László: – Örülök a győzelemnek, és gratulálok a csapatomnak.

Szolnoki VSC–UTE-Taxi 2000 5–9
(2–4, 0–0, 1–2, 2–3)
Szolnok, 200 néző. V: Kun Gy., Fekete
SZOLNOK: KISS T. – Körmendi, Lukács, BOROS 2, Hangay, PATAKI 1, Krasznai B. 2. Cs: Vargyas, Broome, Kenéz, Munkácsy, Balog. Edző: Urbán Lajos
UTE: Áts – Kovács R. 1, DÁVID 2, LÉTAY 2, Kéri, Suti 1, FERKÓ. Cs: Benczúr 1, Varga D. 1, Süveges 1, Zentai. Edző: Csapó Gábor
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 11/5
Kipontozódott: Kéri (28. p.)

A hazaiak a centerjátékot erőltették, de ezzel nem sokra mentek, mert elvesztek a vendégvédők gyűrűjében. Az ellentámadásoknál a bírók sorra ítéltek emberelőnyt az Újpest javára, ezeket Létayék biztosan értékesítették. Vezetése tudatában okosan ziccerig játszott a vendégcsapat, míg a szolnokiak továbbra is hadilábon álltak a gólszerzéssel. A fordulást követően némileg felzárkóztak a vendéglátók, de csak megnehezíteni tudták a magabiztos lila-fehérek dolgát. Győzelmével az Újpest az ötödik helyet szerezte meg az alapszakaszban, míg a hazaiak csupán a 9–11. helyért játszhatnak a folytatásban.

Urbán Lajos:
– Pontatlanul játszottunk, az Újpest pedig jól használta ki a lehetőségeit.
Csapó Gábor: – Kis szerencsével, de biztosan nyertünk.
12. Kecskemét 22 1 2 19 112–260 4
A felsőházi rájátszás elődöntőjében nyolc pont eléréséig mérkőznek a felek, és magukkal viszik az alapszakasz eredményeit. Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött: Vasas–Honvéd 6–9, Honvéd–Vasas 7–7. Szolnok–Szentes 9–8, Szentes–Szolnok 7–2. A párosítás: Honvéd–FTC (az állás: 3–1), Vasas–BVSC (3–1). A döntő három nyert mérkőzésig tart. Az 5–11. helyezett csapatok az alsóházi rájátszásban csatáznak tovább. A Kecskemét kiesett.