Märcz tanári mutatványa

Sz. G.Sz. G.
2004.04.04. 22:21
Az olasz férfibajnokság negyeddöntőjében csak a Savona és a Camogli túlórázott, hiszen harmadik meccsre volt szükség a továbbjutás eldöntéséhez.
Märcz Tamás nagyon beindult a második félidôben, s szebbnél szebb gólokkal keserítette meg a Camogli életét (Fotó: Danis Barna)
Nos, a Savona Märcz Tamás, Monostori Attila, és Varga I Zsolt hathatós segítségével, összesen hat góljával simán győzött, így Benedek Tibor együttesével, a Pro Reccóval találkozik az elődöntőben. Kiemelendő Märcz fantasztikus teljesítménye, hiszen az olimpiai bajnok center négyszer rezegtette meg az ellenfél hálóját, egyik gólja szebb volt, mint a másik. Érdekesség, hogy a második félidőben, csapata 7–3-as vezetésénél indult útjára a magyar légiós gálája, a harmadik felvonást például az ő két találata vezette be, de az utolsó, azaz 15. Savona-gól is az ő nevéhez fűződik. Märcz tehát oktatott, amit a helyszínen Paolo de Crescenzo olasz szövetségi kapitány is láthatott. A szakvezető szerint a Pro Recco a favorit a két gárda elődöntős párbajában, ám a Savona Camogli elleni, harmadik mecscsen mutatott játéka cáfolatot adhat vélekedésére.

A1-LIGA. FÉRFIAK. Negyeddöntő, harmadik mérkőzés. Savona (Märcz Tamás 4, Monostori Attila 1, Varga I Zsolt 1)–Camogli 15–10. Továbbjutott: a Savona, 2–1-gyel. Az elődöntő párosítása: Pro Recco (Benedek Tibor)–Savona, Posillipo– Brescia. A mérkőzések időpontjai: április 9., 13., 16., és ha szükséges, április 20. és 23.