A szentesiek nyerték a Szolnok elleni derbit

KOZÁK JÁNOSKOZÁK JÁNOS
2004.09.17. 22:02
Sporttörténeti pillanatoknak lehettünk Szentesen szemtanúi a hagyományos nemzetközi vízilabdatornán. A részvételt lemondó Szeged helyére az utolsó pillanatban beugró újvidéki együttes soraiban ugyanis Hirofumi Funasaki személyében egy japán pólóst üdvözölhettünk. Az első osztályba most feljutott csapata megérdemelten győzte le a szebb napokat is látott román Crisul Oradea együttesét. A török Galatasaray Vincze Balázs és a két szerb vendégmunkás segítségével a vártnál könnyebben nyert a Subotica ellen. A villanyfényes esti hazai rangadón a Kurca-parti együttesben bemutatkozhatott a 17 éves Hegedűs István is, és éppen a fiatalok lendületével győzelemmel kezdtek a sokáig igen jól játszó vendég szolnokiak ellen. Az első negyedben egygólos előnyt szereztek a hazaiak, azonban a félidő így is döntetlennel zárult. A vendéglátók végül is az utolsó felvonásban biztosították be a győzelmet, ezt a szakaszt 2-0-ra nyerte a Legrand-Szentesi VK. Folytatás szombaton, remélhetőleg hasonlóan izgalmas meccsekkel. Nemzetközi férfitorna, Szentes
Spartak Subotica (szerb-montenegrói)-Galatasaray (török) 6-13 (3-3, 1-3, 1-4, 1-3). G: Turzai 2, Lkuti G. 2, Guslov 2, ill. Pejics 4, Peskartesler 3, Mihajlovics 2, Vincze 2. Silay 1, Okman 1
CSM Oradea (román)-Vojvodina Novi Sad (szerb-montenegrói) 12-14 (4-1, 4-6, 1-5, 3-2). G: Georgescu 4, Baidoc 3, Bogdan 3, Goina 1, Dunca 1, ill. Bilics 3, Miljanjo 2, Cruenko 2, Bosancic 2, Madics 1, Ovuka 1, Supics 1, Moldovanov 1, Drezgié 1
Legrand-Szentesi VK-Szolnoki VFC 8-5 (1-0, 2-3, 3-2, 2-0). G: Németh 2, Kis 2, Szebeni 2, Józsa 1, Torday 1, ill. Balogh 3, Boros 1, Broome 1