Partizan Beograd (szerb-montenegrói)-Szeged-Beton VE 12-7

Eredmények, csoportbeosztások, menetrend: A 2004&

Amersfoort, 400 néző. V: Dalli (máltai), Moliner (spanyol)
PARTIZAN: Sefik - Mirkovics, Raden 1, F. FILIPOVICS 3, VASZOVICS 4, D. FILIPOVICS 4, Milos Korolija. Cs: D. Alekszics, Vejzagics, Avramovics, Mihajlo Korolija. Edző: Dejan Udovicsics
SZEGED: Barát - Komlósi 2, Lehmann 2, Tóth L. 1, Varga P., Boros, Molnár P. Cs: Éles, Ágner 2, Munkácsy. Edző: Gyöngyösi András
Gól - emberelőnyből: 9/8, ill. 13/4
Savona (olasz)-Amersfoort (holland) 12-5, Cannstatt (német)-Steaua Bucuresti (román) 10-8. Az állás: 1. Partizan Beograd 8 pont (48-23), 2. Savona 6 (41-26), 3. Szeged 4 (37-35), 4. Cannstatt 4 (35-40), 5. Bucuresti 2 (30-38), 6. Amersfoort 0 (19-48)

Ahogy az várható volt, az esélyesebb, a nyáron Sefikkel és Vaszoviccsal megerősödő Partizan nyert. Más kérdés, hogy Tóth László már az első negyed közepén két kiállításnál járt, és mert Gyöngyösi András erélyesen reklamált, piros lapot kapott. Vagyis a Szeged több mint három negyeden át pólózott a vezetőedző nélkül. A betegeskedő, éppen ezért otthon maradó Pataky Gergő hiányában Tóth a Beton egyedüli centere, s hogy megvédjék a kipontozódástól, gyakran kellett nélkülözni, illetve felállást váltani. A harmadik negyed közepén aztán megkapta a harmadik hibáját, így igazi középcsatár nélkül kellett folytatniuk a csongrádiaknak. A legnagyobb gond azonban az előnyök gyatra kihasználásában mutatkozott, a Partizan blokkja remekül zárt, a másik oldalon viszont a belgrádiak kedvükre lőhették keresztül az ingatag lábon álló szegedi falat.
"Egy máltai bíró szórakozott velünk, a maga nemében világcsúcs, hogy Tóth már a harmadik percben két kiállításnál tartott. Persze nem akarom erre fogni a vereséget, így azt mondom: a saját bőrünkön tapasztaltuk, hogy ami a hazai bajnokságban elegendő, az a nemzetközi vizeken kevés lehet" - mondta Gyöngyösi András.