2004.12.03. 23:05
Szeged-Beton VE-SZIE-Ybl Kar 12-3
(4-0, 2-0, 4-2, 2-1)
Szeged, 200 néző. V: Bors, Vojvoda

SZEGED: Barát - LEHMANN 4, Varga P. 1, Molnár P., KOMLÓSI 3, TÓTH L. 1, Ágner. Cs: Szegi (kapus), Éles 1, Munkácsy 1, Pataki, Plézer, Boros 1. Edző: Gyöngyösi András
SZIE: Balogh M. - Báthory, Hajós 1, Vogel, Szabó G. 1, Molnár Á., Müller. Cs: KÁDÁR 1, Jókuti, Szabó L., Dálnoki, Tapasztó. Edző: Martinovics György
Gól - emberelőnyből: 7/4, ill. 4/1
Négyméteresből: 1/1, ill. -

Lehmann mesterhármasával és Tóth László előnyből elért góljával 4-0-ra hozta az első negyedet a Szeged. A SZIE a második felvonásban sem tudott bekapcsolódni a mérkőzésbe - az egyetemisták két alkalommal emberelőnyös helyzetben sem tudták bevenni Baráth kapuját, válaszként Komlósi és Munkácsi növelte a hazaiak előnyét. A vendégek 16 perces gólcsendjét Kádár törte meg, majd Szabó Gergő tíz méterről suhintott a bal felső sarokba. A zárónegyed prológját Komlósi két távoli bombagólja jelentette, a végén Hajós állította be a végeredményt.

BVSC-Domino-BHSE 3-13
(0-3, 0-4, 3-1, 0-5)
Szőnyi út, 200 néző. V: Horváth Cs., Marnitz

Biros Péter három gólt szerzett a BVSC ellen a Szônyi úton (Fotó: Meggyesi Bálint)
BVSC: Laboncz - Kaszper, Varjas 1, Simon, Németh Zs., Szabó G., Tusa. Cs: Decker (kapus), Csente, Gulyás, MONOSTORI 2, Ambrus, Persely, Szűcs L. Edző: Besenyei Attila
DOMINO: Kovács Z. - Szívós 1, Fodor, BÁRÁNY 3, Vári 1, Kiss G. 2, Benedek 1. Cs: Paján 2, BIROS 3, Tóth M., Hárai, Szabó B., Molnár T. Edző: Kovács István
Gól - emberelőnyből: 10/0, ill. 12/6
Négyméteresből: -, ill. 1/-
Kipontozódott: Csente (5. p.), Simon (21. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Szívós (18. p.)

Aki még nem látott pólómecscset az első két negyed alapján azt hihette, végtelenül egyszerű sport ez. Jó védekezéssel meg kell szerezni a labdát, aztán le kell fordulni és be kell lőni. Ha ez nem megy, akkor ki kell harcolni egy emberelőnyt, és azt kell gólra váltani. Ezt csinálta a Domino. Persze nem volt ilyen egyszerű a dolog, a víz alatti keménységek tükröződtek az arcokon. A Domino a második negyed után leengedett, ezért a harmadik játékrészt megnyerték a vasutasok, akik ekkor szerezték első góljukat. Az utolsó hét percre megint megrázta magát a Honvéd, és beállította a reálisnak mondható tízgólos különbséget.

Neptun VSC-Szolnoki VSC 9-10
(2-1, 2-2, 2-4, 3-3)
Szőnyi út, 100 néző. V: Székely Z., Székely B.
NEPTUN: Riemel - Nagy D. 1, Max, LUDÁNYI 3, DOBRICZA 2, Halász 1, Pszota. Cs: Földesi, Szilágyi, Ábel, Nagy L. 1, Sármezei 1, Kuncz. Edző: Beszédes Csaba
SZOLNOK: Sűrű - BALOGH Z. 2, Boros 1, Holas, Bell 3, Mohi 1, KRASZNAI 2. Cs: Broome, Hangay R. 1, Hangay Z. Edző: Lukács Dénes
Gól emberelőnyből: 8/4, ill. 10/6
Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Dobricza (25. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Bell (21. p.)

Izgalmas és élvezetes volt nézni a két lelkes és fegyelmezett csapat játékát, főleg úgy, hogy fordulatos mérkőzést játszottak. A Neptun előtt felcsillant az első pont(ok) megszerzésének lehetősége, hiszen az elején vezetett at újonc, sőt a befejezés előtt nem sokkal is döntelenre álltak a csapatok (9-9). Ekkor jött Krasznai, aki - balkezes lévén - a jobb szélről bevágott egy emberelőnyt és ezzel mindkét pont a vendégekhez került.

Brendon-ZF-Eger-Legrand-Szentesi VK 16-9
(4-1, 6-1, 3-4, 3-3)
Eger, 300 néző. V: Németh A., Füzesi
EGER: Szécsi - Decker 1, Nyéki 3, Fülöp 1, KISS CS. 5, Weszelovszky, MATAJSZ 2. Cs: Jászberényi (kapus), Kis G. 1, Dabrowski, Czigány 1, GÓR-NAGY 2, Bial V., Viczián. Edző: Gerendás György, Tóth Kálmán
SZENTES: Ujházi - SOMOGYI 2, Berki 1, Torday 2, Vígh 1, Juhász, SZEBENI 2. Cs: Németh D., Szabó N. 1, Gábor, Döbrössy, Józsa. Edző: Vidumanszky László
Gól - emberelőnyből: 9/7, ill. 6/2
Kipontozódott: Somogyi (24. p.)

Már a bemutatáskor kiderült, hogy betegségek, sérülések tizedelik mindkét csapatot. Az első ráúszás előtt a kapuban lévő hálót erősítő reklámfelirat okozott galibát, de Erdős László ellenőr engedélyt adott a kezdésre. Családias hangulatban az egriek jól sáfárkodtak az emberelőnyös helyzeteikkel és gyorsan elhúztak, különösen Kiss Csaba góljai mentek élményszámba. A 10-2-es előnnyel forduló hazaiak két újoncot is avattak, Szécsi kapust pedig Jászberényi váltotta a háló előtt. A szentesi szépítő találatokra mindig érkezett egri válasz, így fölényes hazai siker született a vidéki rangadón.

UTE-VB Leasing-OSC-British Knights 10-8
(2-2, 2-1, 4-3, 2-2)
Hajós-uszoda, 150 néző. V: Juhász, Martinovics
UTE: Bisztritsányi - Benczur, Deme, Kovács R. 1, DÁVID 2, Suti 1, Máthé. Cs: Zoufal 1, Kéri, Borsós 1, HANGODY 2, FERKÓ 2. Edző: Petrovics Mátyás
OSC: Tory - BÉKÉSI 2, OFNER 2, Mányai 1, Ibolya, TIBA 2, Alibán. Cs: Povázai 1, Barna, Ürögi, Gyarmathy, Klie. Edző: Fekete Szilveszter
Gól emberelőnyből: 12/8, ill. 7/5

Kemény diónak bizonyult az UTE számára az OSC, a szoros küzdelem hevességére jellemző, hogy csak a tizedik (6-4) találat esett akcióból. Azt követően bátrabban vállalkoztak távoli lövésekre a játékosok, Békési két sikeres bombát is megeresztett. Az újpestiek általában egy-két góllal vezettek, de csak a negyedik negyed közepén lett biztos a győzelmük, mert erővel jobban bírták.