Pihenő helyett három meccs

SZABÓ GÁBORSZABÓ GÁBOR
Vágólapra másolva!
2005.06.23. 23:50
Címkék
Kilencmeccses, fárasztó sorozatából szerdáig hat mérkőzést letudott a magyar férfi vízilabda-válogatott, nem mellékesen sem a Világliga selejtezőjének első tornáján, sem az Unicum-kupán nem talált legyőzőre. Persze illik megjegyezni, hogy a hatból négyszer a kínaiak és a kanadaiak ellen szállt vízbe az olimpiai, világbajnoki és Világliga-címvédő gárda, a két értékes sikert Spanyolország (13-12) és Oroszország (9-3) ellenében érte el.
Steinmetz Ádám három gyôzelemmel és csoportelsôséggel számol (Fotó: Meggyesi Bálint)
Steinmetz Ádám három gyôzelemmel és csoportelsôséggel számol (Fotó: Meggyesi Bálint)
Steinmetz Ádám három gyôzelemmel és csoportelsôséggel számol (Fotó: Meggyesi Bálint)
Steinmetz Ádám három gyôzelemmel és csoportelsôséggel számol (Fotó: Meggyesi Bálint)
Steinmetz Ádám három gyôzelemmel és csoportelsôséggel számol (Fotó: Meggyesi Bálint)
Steinmetz Ádám három gyôzelemmel és csoportelsôséggel számol (Fotó: Meggyesi Bálint)

Sok idő nem maradt az Unicum- kupa hetedszeri elnyerése felett érzett öröm kiélésére, hiszen a csütörtök délelőtti pihenőt követően délután már edzést vezényelt Kemény Dénes, pénteken pedig már a "táv" utolsó harmadát kell teljesíteniük Kásáséknak. Ám még mielőtt a Világliga-selejtező második, budapesti viadaláról ejtenénk szót, érdemes kicsit visszatérni az Unicum-kupára. Így például, arra, hogy nemcsak mi, hanem sokan mások is azt figyelik, milyen variációkkal áll elő a szövetségi kapitány, aki sasszemekkel kutat a legjobb összetételű vb-csapat után. Akárcsak Portugaletében, a Margitszigeten sem állította egyszerre a csapatba a két klasszikus védőt, Steinmetz Barnát és Vári Attilát, olyannyira, hogy előbbi csak egy meccsen szerepelt a Hajósban. Kína ellen ő és Gór-Nagy Miklós, az orosz találkozón egyedül Vári képviselte a bekkeket (mellette Varga Dániel és Fodor Rajmund bajlódott a centerekkel), majd Kanada ellen Vári és Gór-Nagy váltotta egymást. Steinmetz Barnán kívül Vindisch Ferenc is egy meccset kapott, míg Biros Péter, Madaras Norbert, Kiss Gergely, Szívós Márton és Varga mindhárom alkalommal bent volt a medencében.

Kanada ellen meglehetősen fásultnak tűnt a társaság (a spanyolországi 22-2 után 9-3 lett a végeredmény), Kemény Dénes is azt nyilatkozta a hírügynökségnek, hogy dekoncentráltság és fáradtság lett úrrá igen korán a csapaton.
"Valóban megmutatkoztak a fáradtság jelei a csapaton, a gyengébb fizikai állapot éreztette hatását a gondolkodásban, a helyzetek megoldásában - vélekedett Steinmetz Ádám, aki Kína és Oroszország ellen játszott. - A meccs délelőttjén szokatlanul kemény edzésbe kóstoltunk bele, vagyis nem készültünk külön a kanadaiak elleni mérkőzésre. Azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a spanyolországi húszgólos győzelmünk tudatában nehéz volt felszívni magunkat, ami emberi dolog."

A kiváló center úgy vélekedett, hogy a felkészülésbe belefér egy-egy meccs a gyengécske csapatok ellen, ám a célegyenesben (ezúttal a montreali vb áll a célkeresztben) jobb erősebbekkel összeakaszkodni. A követelménynek tökéletesen megfelel az előttünk álló hétvége, amely végleges választ ad Kemény Dénesnek.
"Csoportelsők szeretnénk lenni, amihez a legrövidebb út, ha mindhárom riválisunkat legyőzzük, ez esetben nem kell számolnunk - folytatta Steinmetz. - Az oroszokkal szemben lélektani előnybe kerültünk az Unicum-kupán, most a görögöket tartom a legveszélyesebbnek. A hazai pálya és az önbecsülésünk miatt is az első helyre kell törekednünk, ami azt jelenti, hogy az elődöntőben New Yorkba utazunk."
A harmadik ellenfél Ausztrália, amellyel éppen a nyitó napon, vagyis ma találkoznak a mieink.

4. férfi Világliga, selejtező

A-csoport, második torna (Budapest). A program. Péntek: Oroszország-Kína, 16.30; Magyarország-Ausztrália, 18; Spanyolország-Görögország, 19.30. Szombat: Spanyolország-Kína, 16.30; Magyarország-Görögország, 18; Ausztrália-Kanada, 19.30. Vasárnap: Kína-Kanada, 11.45; Görögország-Ausztrália, 13.15; Magyarország-Oroszország, 14.45. Az állás: 1. Spanyolország 10 pont (41-29, 4 mérk.), 2. Oroszország 10 (37-35, 4), 3. Magyarország 9 (3), 4. Görögország 7 (3), 5. Ausztrália 5 (3), 6. Kanada 4 (4), 7. Kína 3
B-csoport, második torna (Stuttgart). A program. Péntek: Németország-Brazília, Horvátország-Egyesült Államok, Románia-Olaszország. Szombat: Brazília-Egyesült Államok, Németország-Olaszország, Horvátország-Szerbia-Montenegró. Vasárnap: Egyesült Államok-Olaszország, Brazília-Szerbia-Montenegró, Németország-Románia. Az állás: 1. Szerbia-Montenegró 12 pont (4 mérk.), 2. Horvátország 9 (4), 3. Olaszország 6 (30-23, 3), 4. Egyesült Államok 6 (24-27, 3), 5. Románia 6 (32-40, 4), 6. Németország 3 (21-35, 3), 7. Brazília 3 (14-37, 3)
A második torna időpontja: június 24-26. (Stuttgart)
A győzelemért három, a büntetőkkel elért sikerért kettő, a vereségért egy pont jár.

A további menetrend

Az A- és a B-csoportból egyaránt öt együttes lép tovább a július 6. és 10. között esedékes elődöntőbe, amelyben Toronto (B1, B3, A2, A4 és Kanada) és New York (A1, A3, B2, B4 és Egyesült Államok) látja vendégül a résztvevőket. Ha Kanada és az Egyesült Államok az első négy között végez a selejtezőben (amire csak az amerikaiak pályáznak eséllyel), természetesen a csoportban az ötödik helyet megszerző alakulat jogosult még az elődöntős szereplésre. A hatos finálé házigazdája - augusztus 11. és 14. között - Belgrád lesz, ahova az egyik quintett legjobb három együttese, valamint a másik ötösből Szerbia-Montenegró, illetve rajta kívül a legjobb két gárda utazhat el.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik