Szabó Miklós
Az elnyűhetetlen Stieber Mercédesz ezúttal sem okozott csalódást: együttesünk vezéregyénisége volt
Szabó Miklós
Az elnyűhetetlen Stieber Mercédesz ezúttal sem okozott csalódást: együttesünk vezéregyénisége volt
BELGRÁD, NŐI EB, MÁSODIK FORDULÓ: A-CSOPORT: | Magyarország | Spanyolország | 8-8 (4-2, 2-3, 0-1, 2-2) |
B-CSOPORT: | Oroszország | Olaszország | 12-14 (3-6, 3-3, 2-3, 4-2) |
Spanyol akcióval indulhatott a mérkőzés, amelyen egy-egy kihagyott támadást követően ellenfelünk szerezte meg a vezetést, méghozzá emberelőnyből. Nem sokáig örülhettek azonban vezetésüknek a spanyolok, mert a kontratámadásból, szintén előnyből Zantleitner Krisztina eredményesen fordult be centerként egy bejátszással.
Az NSO ajánlja:
- Női Eb, Belgrád, 2006
- Női Vk, Tianjin, 2006
- Női vb, Montreal, 2006
- Női Világliga, 2005
- Nők, olimpia, Athén, 2004
- Női vb, Barcelona, 2003
- Női Eb, Szlovénia, 2003
- Vízilabda-lexikon
- Magyarok a női Európa-bajnokságokon, érmesek
A spanyolok gólzsákja, Pareja távolról még megszerezte ugyan nekik a vezetést, ám a lelkes magyar együttes Stieber Mercédesz szélről szerzett két, valamint Pelle Anikó egy góljával visszavette az előnyt és az első felvonást kétgólos előnnyel zárta.
A második negyed elején gyorsan kiegyenlítettek a spanyolok, sőt Pareja sokadik gyönyörű távoli lövésével már a vezetést is átvették.
Blokk a magyar csapatban, sajnos nem a védekezésben… Hogy a szünetben mégis nálunk legyen a minimális előny, arról Valkay Ágnes és Tomaskovics Eszter gondoskodott.
A harmadik felvonásban élesedett a küzdelem, a védekezésre sokkal jobban odafigyeltek a játékosok. Még az addiginál is keményebben, szorosabban védekeztek, több helyen forrt a víz a medencében, ment a bruszt. Ebben a fizikai erőre épülő játékban a spanyolok 1-0-ra nyertek, amely után egyenlő állással várták a csapatok az utolsó játékrészt.
Ellenfelünk a negyed elején megint vezetést szerzett, ám Tomaskovics távoli lövésébe nekünk szerencsés módon ért bele egy blokkolni készülő spanyol kéz, így a labda a spanyol kapust becsapva a hálóban kötött ki.
Kellett már ez a gól nagyon, amely megtörte végre a hosszú magyar gólcsendet. Az egyenlő állástól belelkesedve Zantleitner húzott be centerből egy emberelőnyt, de sok volt még hátra a mérkőzésből, sajnos nem tudtuk megtartani az előnyt, Gil ugyanis szintén fórból egyenlített.
A hajrában mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, feljegyezni valót mégis a két kapitány szolgáltatott: a spanyol szakvezetőnőt a lelátóra küldték, míg Szilágyi Pétert sárga lappal figyelmeztették a játékvezetők. Utóbbi a nyolcadik spanyol gólnál sapkáját a földhöz vágta, de az igazsághoz tartozik, hogy a magyar szakembert korábban már szóban figyelmeztetni kellett, mert túl hevesen gesztikulált a medence szélén. Spanyol kollégája viszont azért bűnhődött, mert rendre túllépte a számára kijelölt helyet, ezért az utolsó másodperceket a lelátón kellett töltenie.
Igazságos eredmény született a csoport rangadóján, amelynek a csoportelsőség és egy plusz pihenőnap volt a tétje. Az első helyezett automatikusan bejut az elődöntőbe, míg a másodikra vár még egy középdöntős találkozó, amelynek tétje a legjobb négy közé jutás.
A spanyolok gólaránya plusz 13, a miénk plusz öt, így amennyiben nem születik a harmadik fordulóban valami nagy meglepetés, a második helyen végzünk a csoportban.
A B-csoportban Olaszország 14-12-re Oroszországot.