Férfi vízi ob I: a Szeged erőt demonstrált az FTC ellen

2013.04.13. 19:35
Az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokság alapszakaszának 26., utolsó fordulójában a bajnokaspiráns, az alapszakaszt megnyerő A-Híd Szeged erőt demonstrálva, tizenhét gólt lőve, és csupán hármat kapva nyert a Népligetben vendéglátója, az FTC ellen. A Honvéd ugyanakkor otthon győzte le a Szentest.

A Szeged a 4–0-s első negyed után egy félidő alatt eldöntötte az addig is egyoldalú bajnokit. Szivós Márton és Joseph Kayes 3–3 gólt szerzett, összesen tíz szegedi játékos talált a házigazdák kapujába. A Ferencváros egyik negyedben sem tudott egy gólnál többet szerezni.

A Honvéd kiegyenlített első félidőt követően csak a nagyszünet után érvényesítette papírforma fölényét a Szentes ellen, Kiss Gergely öt góllal vette ki a részét a hazai sikerből.

FÉRFI VÍZILABDA OB I, ALAPSZAKASZ, 26. FORDULÓ
GROUPAMA-HONVÉD–VALDOR-SZENTES 14–8 (2–1, 3–3, 5–3, 4–1)
Budapest,
Kőér u., 100 néző. Vezette: Székely Balázs, Németh András
HONVÉD: GERGELY – Fülöp 1, JANSIK D. 2, MÁTYÁS, Kovács P. 1, Steinmetz B., KISS G. 5. Csere: György D. (kapus), Tóth Bendegúz 1, Hangody Gy., BOROS 4, Jakab L., Marnitz Márk, Hangody L. Edző: Vad Lajos
SZENTES: Horváth A. – Tóth P., WESZELOVSZKY, Bálint 1, Nagy M. 1, TÓTH Z. 2, Józsa T. Csere: Horváth T. (kapus), Hegedűs B., Pellei, REGŐS 2, Németh D. 1, Szabó L., Szabó Z. 1. Edző: Lukács Dénes
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 6/3
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/0
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Kipontozódott: Kovács P. (28. p.)
Vad Lajos:
– Ezzel a teljesítménnyel maximálisan elégedett vagyok.
Lukács Dénes: – Hiába van esélyünk egy jó mérkőzést játszani az eredménytől függetlenül, ha néhány játékosunk kishitűsége és önbizalomhiánya tönkreteszi a csapatmunkát.

FTC WATER POLO–A–HÍD SZEGED VE 3–17 (0–4, 1–6, 1–2, 1–5)
Budapest,
Népliget, 100 néző. Vezette: Marjay, Kun
FTC: Puletovics – Kárteszi, Koltai, Aján, Vogel, Francsics 1, ERNYEY 2. Csere: KÓSIK (kapus), Sánta, Bicskei, Pohl, Illés, Szilágyi, Major. Edző: Varga Zsolt
SZEGED: BAKSA – Hegedűs G. 1, Somogyi, Dr. Molnár 2, Kunac 1, SZÍVÓS M. 3, Kiss Cs. 2 (1). Csere: Decker 1, Varga P., KAYES 3, Juhász Zs. 1, Younger 1, Török B. 2. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 8/5
Gól – ötméteresből: –/–, ill. 1/1
Kipontozódott: Aján (22. p.)
Varga Zsolt:
– Sok hiányzóval kellett kiállnunk a bajnokság éllovasa ellen, ami ezt az eredményt hozta maga után. Gratulálok a debütáló fiataljaimnak.
Vincze Balázs: – Koncentrált, jó játékkal arattunk nagyarányú győzelmet.