Női vízilabda ob I: nyert az FTC és a Dunaújváros, alaposan megszórta ellenfelét az UVSE

B. J.B. J.
2024.10.22. 20:00
Forrás: az UVSE FB-oldala
A női vízilabda ob I 3. fordulójában a Dunaújváros 16–12-re győzött a III. Kerület ellen, az FTC 16–10-re megverte odahaza a KSI-t, az UVSE pedig alaposan megszórta a szentesieket (22–4).

Az első két negyedet magabiztosan, 2-2 góllal nyerte a Dunaújváros a III. kerületiek otthonában, de aztán fordult a kocka a harmadik negyedben, mert ezt a játékrészt három góllal a hazaiak nyerték meg, Török Dorina, Ráski Lilla és Rajna Enikő vezényletével – a harmadik harmad összesen 11 gólt hozott! A hajrában aztán Garda Krisztina és Geraldine Mahieu is megrázta magát, így nyertek a vendégek. Kardos Dominika és ikertestvére, Laura három-három góllal zárta a mérkőzést! A dunaújvárosiak mind a négy negyedben négy gólt szereztek, a győzelemmel a tabella élére ugrottak.

Nem sok esélyt adott ellenfelének az UVSE csapata, az első negyedet három góllal nyerte meg, a másodikat öttel, ráadásul nullára, és ezzel el is dőlt a mérkőzés érdemi része. A következő öt nullás szakasz után a záró negyedben ismét ötgólos különbséggel, de két gólt kapva zártak a hazaiak, akinél összesen tizenketten iratkoztak fel a góllövőlistára.

Az első három gólt a Ferencváros szerezte, ez megadta a FTC–KSI mérkőzés alaphangját, de Kenéz Kincső góljaival tartották a lépést a vendégek az első negyedben. A pihenő után aztán öt hazai találatra csak egy válasz érkezett, nem tudtak mit kezdeni a Valeria Palmieri, Awad Zoya, Kuna Szonja hármassal a KSI-sek – ehhez képest váratlanul 3–3 lett a harmadik negyed eredménye.

Az utolsó játékrész Matajsz Janka góljával indult, Kenéz kihagyott és Gulyás-Oldal Emma értékesített büntetőjével folytatódott, így nem maradt izgalom a hajrára, Kemény Amira és Kenéz gólja ellenére sem.

NŐI VÍZILABDA OB I
3. FORDULÓ
III. Kerületi TVE–Dunaújvárosi FVE 12–16 (1–4, 2–4, 7–4, 2–4)
G: Török D. 3, Tóth Zs., Ráski 4, Kiss P. 2, Rajna, Gyöngyössy, ill. Kardos L. 3, Dobi 3, Mahieu 2, Garda 2, Kardos D. 3, Pál R., Effroszini 2
UVSE-Helia D–Valdor-Szentes 22–4 (5–2, 5–0, 5–0, 7–2)
G: Aubéli, Keszthelyi S. 2, Golopencza, Lendvay, Varró 2, Baksa, Faragó 4, Szegedi 2, Tiba, Mácsai 2, Peresztegi, Hajdú 4, ill. Varga V. 2, Kövér-Kis 2
FTC–KSI SE 16–10 (5–5, 5–1, 3–3, 3–2)
G: Plevritu, Matajsz, Gulyás-Oldal 2, Palmieri 4, Kuna, Hertzka 3, Bonca 2, Awad 2, ill. Kenéz 6, Korpás, Kemény 2, Forster

Az állás: 1. UVSE 9 pont (60–15), 2. Dunaújváros 9 (49–22), 3. FTC 9 (48–21), 4. Eger 9 (39–25), 5. BVSC 6 (44–31), 6. III. Kerület 0 (29–40), 7. Tatabánya 0 (12–35), 8. Szeged 0 (11–35), 9. KSI 0 (22–48), 10. Szentes 0 (13–55)