Bundesliga: kiesett a Darmstadt; Schäferék nem lehetnek boldogok a döntetlennel

V. J.V. J.
2024.04.28. 21:30
Tovább bukdácsol a két csapat (Fotó: Imago Images)
A Borussia Mönchengladbach az Union Berlinnel 0–0-s, a Mainz a Kölnnel 1–1-es döntetlent játszott a német labdarúgó Bundesliga 31. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Darmstadt 1–0-ra kikapott a Heidenheimtől, ezzel kiesett az élvonalból.

A Borussia Mönchengladbach és az Union Berlin is a kiesés elől menekül, így mindkét csapatnak nagyon fontos lett volna a győzelem az egymás elleni mérkőzésükön. Az első nagy lehetőség a fővárosiak előtt adódott, a 25. percben Kevin Volland távoli lövése után csattant a labda a kapufán. A félidő elején a vendégektől Lucas Tousart lőtt nem sokkal mellé, majd később ismét Volland került gólhelyzetbe és akkor is a lécet találta el. A második félidőre beálló Schäfer András a 73. percben nagy lehetőséget hagyott ki, az ötösön kapott kiváló labdát, majd jelentősen a kapu fölé lőtt.

A legvégén nagyon közel került a győzelemhez a Gladbach: már letelt a jelzett 3 perces hosszabbítás, amikor szögletet végezhettek el a hazaiak. Franck Honorat szöglete Marvin Friedrichet találta meg, aki hat méterről, fejjel vette célba a kaput – Frederik Rönnow azonban szépen hárított.

Az Union Berlint majdnem megelőzte a Mainz, amelynek a hosszabbításban csúszott ki a kezéből a kiesőzónában tanyázó 1. FC Köln elleni győzelem. A 05-ösök rendesen összekapták magukat az idény végére, menekülő hadjáratuk során pedig sorozatban hatodszor maradtak veretlenek, azonban ma meg kellett elégedniük egy ponttal. Az első félidő hajrájához érve a kölniek saját szabadrúgásuk után szórták el a labdát, s ebből hátrányba kerültek.

A szünet után nem sokkal a Köln elhibázott egy tizenegyest, de ez nem törte meg a vendégcsapatot, amely ment előre az egyenlítésért, több komoly helyzetet is kialakítva. A hosszabbításban újabb büntetőt rúghattak a kölniek, ezt már sikeresen értékesítették, s a véghajrában hazai kiállítással tarkított, a 90+14. percig játszott mérkőzésen végül maradt a döntetlen.

A Köln még nem esett ki a Bundesligából, ám a hátralévő három bajnokin az osztályozó eléréséhez is 5 pontos hátrányt kell ledolgoznia – éppen a Mainzcal szemben.

KIESETT A DARMSTADT

Fabian Nürnberger és a Darmstadt kiesés miatt szomorkodik (Fotó: Getty Images)

A Darmstadt egy idény után ismét a másodosztályban folytatja szereplését. A hesseniek gyenge szereplésük során az utolsó szalmaszálba próbálkoztak kapaszkodni a Heidenheim ellen: mivel a Mainz nem nyert, egy győzelemmel még maradt volna egy kevéske esélyük a bennmaradásra. A gyenge első félidőt követően a sereghajtónak a mérkőzés második felében adódott komoly lehetősége a gólszerzésre – ez azonban csak a vendégeknek sikerült: a 90. percben Nikola Dovedan kapott egy labdát a kapu előterében, majd közelről nem hibázott. A gólt először lest ítélve nem adta meg, a VAR-vizsgálatát követően azonban érvényessé nyilvánította a játékvezető.

A Darmstadt vereségével már csak az utolsó előtti, szintén kiesést érő helyre tornászhatja fel magát, s történelme során negyedszer búcsúzik a Bundesliga élvonalától.

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Union Berlin 0–0
Mainz–1. FC Köln 1–1 (Barreiro 29., ill. Kainz 90+5. – 11-esből)
Kiállítva: Mwene (90+9, Mainz)
Darmstadt–Heidenheim 0–1 (Dovedan 90.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Bochum–Hoffenheim 3–2 (K. Stöger 34., 64., Passlack 45+2., ill. Kramaric 73., 84.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Bayer Leverkusen–VfB Stuttgart 2–2 (Adli 62., Andrich 90+7., ill. Führich 47., Undav 57.)
Augsburg–Werder Bremen 0–3 (Schmid 52., Ducksch 61. – 11-esből, Deman 90.)
Bayern München–Eintracht Frankfurt 2–1 (Kane 9. 61. – a másodikat 11-esből, ill. Ekitiké 23.)
Freiburg–Wolfsburg 1–2 (Bornauw 42. – öngól, ill. M. Arnold 82., Lacroix 90.)
Kiállítva: Sildillia (64., Freiburg)
RB Leipzig–Borussia Dortmund 4–1 (Openda 23., Sesko 45+2., Simakan 46.,C. Baumgartner 80., ill. Sancho 20.)

1. Bayer Leverkusen3125  6  –77–22+55 81
  2. Bayern München3122  3  689–38+51 69
  3. VfB Stuttgart3120  4  770–38+32 64
  4. RB Leipzig3119  5  773–35+38 62
  5. Borussia Dortmund3116  9  659–39+20 57
  6. Eintracht Frankfurt311112  847–42  +5 45
  7. Freiburg3111  71343–55–12 40