New York Knicks–Indiana Pacers 88–76
Hiába éledt fel előző találkozóján a Pacers, az idei New York Knicks nem ismer kegyelmet, s ezt Frank Vogel legényei ellen is megmutatta. A 26 pontot szóró Carmelo Anthony mellett most nem is kellett senki, aki kiemelkedőt hoz, a Nagy Alma kedvencei így is könnyedén célba értek a nagyon szenvedő Indiana ellen. A vendégeknél a 20 pontos Paul George-on kívül csak David West nyújtott elfogadható teljesítményt, továbbra is romokban a nyáron szerzett Augustin-Green-Mahinmi trió, Roy Hibbert (7 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda) szenvedése pedig teljesen érthetetlen többévi konzisztens fejlődés, valamint az idei jó rajt ismeretében.
A Knicks legjobb dobói: Anthony 26, JR Smith 13. Felton 11
A Pacers legjobb dobói: George 20, Da. West 14, Hibbert 7
Toronto Raptors–Orlando Magic 97–86
Az eddig igencsak gyengélkedő Torontónak az influenza is segített a mai játéknapon, ugyanis kidöntötte az ellenfél legjobb formában lévő emberét, JJ Redicket, így Turkoglu és Harrington mellett ő sem állhatott a floridaiak rendelkezésére. A 9 pontja mellett 18 gólpasszt kiosztó Calderon egyelőre szépen pótolja a kanadaiak sérült ászát, Kyle Lowry-t, a 20-at szóró DeRozan élete legjobb idényét futja, most ráadásul Amir Johnson is jelentős pluszt tudott adni a vezéreknek azzal, hogy 15 pontjából 14-et a negyedik játékrészben szerzett.
A Raptors legjobb dobói: DeRozan 20, Bargnani 17, A. Johnson 15
A Magic legjobb dobói: G. Davis, Moore 16-16, Afflalo 15
Philadelphia 76ers–Cleveland Cavaliers 86–79
A biztató start után kicsit szétesőben a Cleveland, a Philadelphia pedig éppen most "józanodik" pár érthetetlen hazai vereség után, ennek megfelelően otthon is tartotta a W-t Doug Collins együttese. Amikor Evan Turner képességeinek megfelelően sokoldalúan kosarazik, akkor Andrew Bynum hiányzása ide vagy oda, pokolian nehéz bárkinek is megvernie ezt a Sixers-t. A 19 pontos, 6 lepattanós, 9 gólpasszos egykori 1/2-es mellett a legnagyobb dicséret a 14 pontig és 9 gólpasszig jutó Jrue Holiday-t illeti meg, aki 9 ponton tartotta az ellenfél legjobbját, Kyrie Irvinget, ráadásul 4 gólpasszt engedélyezett csupán a tavalyi év legjobb újoncának, mellesleg 5 labdaeladásba is belekergette ördöngős lábmunkájával. A 14 pontos, 15 lepattanós dupla duplát szállító Varejao remeklése egyedül kevés volt, de így is egész szépen meccsben tudott maradni Byron Scott legénysége.
A 76ers legjobb dobói: Turner 19, Holiday, Hawes 14-14
A Cavaliers legjobb dobói: Gee 17, T. Thompson, Varejao 14-14
Sacramento Kings–Brooklyn Nets 90–99
A sacramentói győzelmével 6-2-es mérleget birtokló Nets utoljára akkor rajtolt ilyen jól az alapszakaszban, amikor egy évtizede még New Jerseyként döntőbe is jutott az idény végén - igaz eddig feltűnően kellemes sorsolása volt a nyáron várost váltó klubnak. A legújabb áldozat a 29 pontos DeMarcus Cousins fémjelezte Kings volt, az egyik kulcs pedig a padról beálló Andray Blatche volt, aki 22 pontot termelt csereként. A vendégeknél most tért vissza az idénynyitón elszenvedett bokasérülése után az ex-scaramentói Gerald Wallace, de sokat még nem tudott vállalni a mindig hasznos bedobó, ám ez is elég volt ezen az estén.
A Kings legjobb dobói: Cousins 29, T. Evans 21, M. Thornton 12
A Nets legjobb dobói: Blatche 22, M. Brooks, Deron Williams 14-14
A nap hőse(i): Kevin Durant és Kobe Bryant, akik tripla dupláikkal segítették szép győzelemhez csapataikat. |
A nap lúzere: Roy Hibbert, aki 7 dobott pontját 6 eladott labdával és pocsék játékkal "tetézte", az all-star center kiábrándítóan játszik idén. |
Oklahoma City Thunder–Golden State Warriors 119–109
A kiváló pontszerzői kvalitásai mellett sokoldalúnak is tekinthető Kevin Durant élete leső tripla dupláját szerezte ezen a játéknapon, az utóbbi három szezon pontkirálya 25 ponttal, 13 lepattanóval és 10 gólpasszal zárt, mellette pedig Westbrook (30 pont, 7 gólpassz, 5 szerzett labda) és Kevin Martin (23 pont, 7-ből 5 tripla) is szépen termelt, úgyhogy a Thundernek nem okozott túl nagy gondot a Warriors, mely továbbra is Andrew Bogut távollétében küzd a győzelmekért. A meccs jeleneteként érdemes kiemelni azt a zsákolást, amit Westbrook mutatott be a 22 egységig jutó Stephen Curry mellett-felett, ritkán látni ugyanis hasonlót - pláne egy irányítótól.
A Thunder legjobb dobói: Westbrook 30, Durant 25, Kev. Martin 23
A Warriors legjobb dobói: Curry 22, D. Lee 19, Landry 14
Detroit Pistons–Boston Celtics 103–83
Az eddig egy győzelem mellett kilenc vereséget begyűjtő Detroit nagyon feltüzelt állapotban fogadta a back-to-back érkező, idős kulcsemberekkel rendelkező Celtics-et, így az ex-bostoni edző, Lawrence Frank kicsit megnyugodhatott az impresszív győzelem láttán, amit tanítványai hoztak össze a 20 pontos, 13 lepattanós Greg Monroe vezetésével. A Celtics irányítója, Rajon Rondo visszajöhetett az utolsó percekre, hogy életben tarthassa immáron 34 alapszakasz-meccset számláló sorozatát, melyeken legalább 10 gólpasszig jutott, pont 10-et termelt ebben a kategóriában 13 dobott pontja mellett, de ez csapatán sokat most nem segített. A vendégeknél egyedül a javuló teljesítményt nyújtó újonc, Jared Sullinger 16 pontos karriercsúcsa emelhető ki, a hazaiakkal kapcsolatban pedig érdekesség, hogy egyelőre nagyon beválik Rodney Stuckey (14 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) padról való behozatala és Kyle Singler (14 pont) kezdetése.
A Pistons legjobb dobói: Monroe 20, Maxiell 15, Singler, Stuckey 14-14
A Celtics legjobb dobói: Sulinger 16, Garnett 15, Rondo 13
Portland Trail Blazers–Chicago Bulls 102–94
A Bulls összeszedte magát 24 órával korábbi Los Angeles-i veresége után, de a lendületben lévő Porlandet így sem tudta megleckéztetni idegenben. Derrick Rose esetleges visszatérési dátuma egyre távolodik, a Thibodeau-tanítványok pedig nyugati túrájuk eredményeként már csak 50 százalékon állnak a mai vereség után. A 16 pontos, 15 lepattanós, 8 gólpasszos Joakim Noah ugyan szépen rámutatott a Blazers egyik legnagyobb hiányosságára, a palánkalatti keménységre, de a 21-et szóró Batum, és a 18 pontos, 13 lepattanós dupla duplát szállító Hickson bevitték a célba a hazaiakat, s győzelmi sorozatát hármasra növelve már 50 százalékos mutatója van az oregoni alakulatnak is.
A Blazers legjobb dobói: Matthews, Batum 21-21, Hickson 18
A Bulls legjobb dobói: N. Robinson 18, Noah 16, R. Hamilton 15
Los Angeles Lakers–Houston Rockets 119–108
Mike D'Antoni bemutatkozása ugyan elmaradt a Lakersnél, ám mivel az új mester már napok óta edzéseket tart Bryantéknek, így kezdi átvenni azt a játékrendszert az aranysárga-lila alakulat, melyet az olasz útlevéllel is rendelkező mester képvisel, ennek eredménye a mai 119 dobott pont és a kispad éledezése is. Bernie Bickerstaff vezetőedzőként 4 - 1-es mérleget hoz, ezzel a Lakers már 50 százalékon áll, először az idényben, az idős mester egyébként marad is a stáb tagja D'Antoni "hatalomátvétele" után is. Visszatérve a meccs krónikájához, Kobe Bryant 2010-ben hozta össze karrierje 17. tripla dupláját, most kis szünettel ugyan, de itt a 18. is (22 pont, 11 lepattanó, 11 gólpassz). Pau Gasol 10. nem amerikai születésű játékosként jutott el legalább 15 ezer pontig az NBA-ben, de ez az este sokkal inkább Bryantről és a 28 pontos, 13 lepattanós, 3 blokkot kiosztó Dwight Howardról szólt. A Los Angeles-iek továbbra is első két irányítójuk, Steve Nash és Steve Blake nélkül álltak fel.
A Lakers legjobb dobói: D. Howard 28, Bryant 22, P. Gasol 17
A Rockets legjobb dobói: Parsons 24, Harden 20, Patterson 14
ALAPSZAKASZ, 20. JÁTÉKNAP | |
Philadelphia 76ers–Cleveland Cavaliers | 86–79 |
Sacramento Kings–Brooklyn Nets | 90–99 |
Oklahoma City Thunder–Golden State Warriors | 119–109 |
Detroit Pistons–Boston Celtics | 103–83 |
Portland Trail Blazers–Chicago Bulls | 102–94 |
Los Angeles Lakers–Houston Rockets | 119–108 |