Philadelphia 76ers–Utah Jazz 99–93
Három hazai vereség után gyakorlatilag kötelező volt hozni ezt a meccset a Philadelphiának, pláne, hogy az idegenben eddig teljesen impotens Jazz érkezett a városba. Andrew Bynum távollétében továbbra is Jrue Holiday (26 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) és Jason Richardson (20 pont, 8 lepattanó, 2 szerzett labda) a két vezér, míg a másik oldalon csak a 22-őt szóró Paul Millsap emelkedett ki, a többiek messze elmaradtak a győzelemhez szükséges szinttől. Érdekesség, hogy 43–40-re hozta a lepattanócsatát a Sixers, pedig a palánk alatt hihetetlenül masszív a Utah, de ezt most nem tudta érvényre juttatni a a nyugati alakulat.
A 76ers legjobb dobói: Holiday 26, J. Richardson 20, T. Young 14
A Jazz legjobb dobói: Millsap 22, D. Carroll 17, Al Jefferson 15
Indiana Pacers–Dallas Mavericks 103–83
Miután az első hetekben számos nagy győzelmet aratott a Dirk Nowitzkit sérülés miatt nélkülöző Mavericks, most újra visszaesett 50 százalékra a texasi alakulat, mivel a bukdácsoló Pacers ezen az estén gondolta úgy, hogy elég a szenvedésből és irány a győzelem. A korábban többször is majdnem Indianába cserélt OJ Mayo 19 pontos performansza mellett senki sem hozott átlag felettit a Shawn Marionnal kiegészülő Dallasnál, eközben a Vogel-legénység a Hill, West, Young trió ponterőssége mellett a kiegészítőemberek hasznosságára is támaszkodhatott, így nem maradtak kérdések az utolsó negyedre, simán célba ért a Danny Grangert még sokáig jegelő Pacers.
A Pacers legjobb dobói: Ge. Hill, Da. West 15-15, S. Young 14
A Mavericks legjobb dobói: Mayo 19, D. Collison, V. Carter 10-10
Detroit Pistons–Orlando Magic 106–110
Ahogy az várható volt, a két keleti kiscsapat órásit küzdött a győzelemért, s a nézők örömére (s a vezetőedzők bánatára...) inkább túldobni akarta a másikat az ötös vereségszériából érkező Magic, illetve a legutóbb idei nyeretlenségét megtörő Pistons, aminek a vége egy igencsak pontgazdag találkozó lett, melynek negyedik negyedében – írd és mondd – 70(!) pont született összesen! Nelson visszatért a floridaiaknál, rögtön le is tett az asztalra egy 13 pontos, 10 gólpasszos dupla duplát, de a kulcsember JJ Redick (23 pont, 5 gólpassz) volt, aki a találkozó legfontosabb tripláját értékesítette az utolsó percben, ezzel fordított az Orlando, s végül meg is nyerte az összecsapást.
A Pistons legjobb dobói: Monroe 23, Prince 18, Singler 14
A Magic legjobb dobói: Redick 23, Afflalo 19, G. Davis 17
A nap hőse: Nicolas Batum, aki 35 pontos, illetve 5 blokkos karriercsúcsokat állított fel a Houston ellen, élete legjobb meccsén győzelemre is vezette a Portlandet a James Harden húzta Rockets ellen. |
A nap lúzere: JR Smith, aki irtózatosan ellenszenves, mi több, sérülésveszélyes játékot produkált a Grizzlies ellen, addig ütött, míg kapott is egy sportszerűtlen faultot. |
New Orleans Hornets–Oklahoma City Thunder 95–110
Elég rendesen belefutott a késbe a New Orleans, mely 29(!) egységnyi hátrányba került két negyed után, a padról érkezve 27 pontot szóró Kevin Martin és a mindig produktív Durant, Westbrook páros pedig úgy is diadalra vezették a tavalyi finalistát, hogy a Thunder azért rendesen behúzta a kéziféket a nagyszünet után. Serge Ibaka 4 hatalmas blokk társaságában újfent elért 15 pontot is, egyre többpólusú az OKC támadójátéka, ami azért kellemes meglepetés James Harden elcserélése óta. A hazaiaknál Eric Gordon hiányát most nagyon megérezték a többiek, Anthony Davis, az idei 1/1-es is megállt 9 pontnál, igaz, leszedett mellé 11 lepattanót.
A Hornest legjobb dobói: R. Anderson 15, R. Lopez 12, R. Mason 11
A Thunder legjobb dobói: Kev. Martin, Durant 27-27, Ibaka 15
Minnesota Timberwolves–Golden State Warriors 98–106
Love, Rubio, Roy, Pekovics, Budinger és Barea kiesését Josh Howard leigazolásával próbálta némileg ellensúlyozni a Minnesota, de ez ma úgy is nagyon kevés volt a Bogut nélkül érkező Golden State-tel szemben, hogy Sved 22 pontos NBA-karriercsúcsot szórt, illetve Derrick Williams (23 pont, 7 lepattanó, 4 blokk) élete egyik legjobb meccsét produkálta. A 18 egységig jutó újonc, Harison Barnes és az ugyanennyit dobó, de még 13 lepattanót is begyűjtő David Lee főszereplésével végig kézben tartotta a mérkőzést a Warriors, mely ezzel a győzelmével utol is érte mai riválisát a táblázaton.
A Timberwolves legjobb dobói: Derr. Williams 23, Sved 22, Kirilenko 18
A Warriors legjobb dobói: H. Barnes, D. Lee 18-18, Curry 17
Memphis Grizzlies–New York Knicks 105–95
Hetedik mérkőzésén elszenvedte első vereségét idén a New York Knicks, de nincs szégyenkeznivalója a Carmelo Anthony (20 pont) fémjelezte keleti listavezetőnek, ugyanis Memphisben kapott ki, ahol a hazaiak zsinórban a hetedik meccsüket nyerték, illetve 15 találkozó óta veretlenek voltak az alapszakasz-találkozókat tekintve. A 20 pontos, 15 lepattanós dupla duplával jelentkező Zach Randolph rendesen szétszedte egykori kenyéradóját a festékben, de a 24-et szóró Marc Gasol is idei talán legjobb estéjén van túl, mellettük pedig Tony Allen végzett nagy munkát az ellenfél legjobbján, Anthony 5 labdaeladásig, 5 faultig és csupán 14 mezőnykísérletig jutott ezen a találkozón. Az egész liga legjobbja jelenleg a Grizzlies, ami a győzelem-vereség mutatót illeti, mostanra nagyon szépen összeállt Hollins mester csapata.
A Grizzlies legjobb dobói: M. Gasol 24, Z. Randolph 20, Gay 17
A Knicks legjobb dobói: C. Anthony 20, felton 18, R. Wallace 13
Sacramento Kings–Atlanta Hawks 96–112
DeMarcus Cousins visszatért kétmeccses eltiltása után, de csak 9 egységig jutott, ami dicséri Al Horfordék munkáját védekezésben, az Atlanta centere ráadásul 20 ponttal és 10 lepattanóval zárt, fölényesen nyerte tehát a kulcspárharcot a Hawks nagyembere. A Sacramento mindkét irányítóját visszakapta, s a 13 pontos Aaron Brooks végre mutatott is életjeleket, továbbá Jason Thompson is dicsérhető a maga 19 pontos, 10 lepattanós dupla duplája miatt, ám csapatként, illetve tapasztalatban jelenleg sokkal előrébb jár Larry Drew legénysége, mint a Kings.
A Kings legjobb dobói: J. Thompson 19, M. Thornton 17, T. Evans 14
A Hawks legjobb dobói: Korver 22, L. Williams 21, Horford 20
Portland Trail Blazers–Houston Rockets 119–117– hosszabbítás után
Az est legjobb meccsét Portlandben játszották, s a Batum–Harden párharctól talán többet is kaptunk, mint amennyit reméltünk előzetesen a liga két fiatal felemelkedőben lévő játékosának csatájából. A 11 pontos, 11 gólpasszos Jeremy Lin remek irányítómunkája végett két és fél negyeden keresztül uralta a mérkőzést a vendég alakulat, mely többnyire két számjegyű fórban volt, majd robbantott a 35 pontos karriercsúccsal záró, s 5 blokkot is kiosztó Batum, akit követett a szintén élete legjobbját hozó újonc, Damian Lillard (27 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz), de még LaMarcus Aldridge (29 pont, 6 lepattanó) is csatlakozott, így át tudta venni a vezetést a Blazers. A Rockets viszont egy Morris-féle triplával egalizált, erre pedig már nem volt válasza a rendes játékidő végén a hazaiaknak, következhetett a hosszabbítás! A túlóra utolsó pillanataiban már nem tudott hárompontos hátrányban érdemi egyenlítési lehetőséghez jutni a Houston, így nagy csatát vesztett Harden 29 pontos, 6 lepattanós, 6 gólpasszos performansza dacára is.
A Blazers legjobb dobói: Batum 35, Aldridge 29, Lillard 27
A Rockets legjobb dobói: Harden 29, Parsons 19, Asik, Marc. Morris 16-16
Los Angeles Lakers–Phoenix Suns 114–102
Egy szoros félidő után ütemet váltott a Lakers, mely még mindig nem vethette be ex-arizonai irányítóját, Steve Nasht, valamint újonnan szerződtetett edzőjét, a Phoenix egykori mesterét, Mike D'Antonit a Suns ellen. Az ütközet előtt avatták fel a liga legtöbb pontot szerző játékosa, Kareem-Abdul Jabbar szobrát, ez pedig úgy látszik, kellően inspirálta az őt ebben a rangsorban üldöző Kobe Bryantet, aki 31 ponttal jelentkezett. Dwight Howard 18 ponttal, 12 lepattanójával és 4 dobásblokkolásával leiskolázta egykori orlandói csapattársát, Marcin Gortatot (6 pont, 8 lepattanó, 2 blokk), Shannon Brown (7 pont) pedig nem lett próféta egykori hazájában, hiába szállította sorra a 20 pont feletti produkciókat az utóbbi napokban. Az aranysárga lilák ezzel már csak egy győzelemmel vannak az 50 százalékos mutató alatt.
A Lakers legjobb dobói: Bryant 31, World Peace 22, D. Howard 18
A Suns legjobb dobói: Dragic 22, Scola 18, Beasley 14
ALAPSZAKASZ, 18. JÁTÉKNAP | |
Philadelphia 76ers–Utah Jazz | 99–93 |
Detroit Pistons–Orlando Magic | 106–110 |
Indiana Pacers–Dallas Mavericks | 103–83 |
New Orleans Hornets–Oklahoma City Thunder | 95–110 |
Minnesota Timberwolves–Golden State Warriors | 98–106 |
Memphis Grizzlies–New York Knicks | 105–95 |
Sacramento Kings–Atlanta Hawks | 96–112 |
Portland Trail Blazers–Houston Rockets | 119–117 – egyszeri hosszabbítás után |
Los Angeles Lakers–Phoenix Suns | 114–102 |