Washington Wizards–Dallas Mavericks 94–103
A Wizards nem tudott élni a nagy eséllyel, pedig a félidőben még vezetett a 22-t szóró Bradley Beal húzta fővárosi alakulat. A harmadik etapban jött a végül 15 pontig és 8 gólpasszig jutó Collison, és egy 35–19-es etapot vezetett fel a texasiaknak, akik végül úgy is behúzták ezt a mérkőzést, hogy Nowitzki csupán 17 percet bírt, ami alatt egyébként szezoncsúcsot jelentő 11 pontot szórt. A hős Vince Carter lett, aki 23-at dobott, a végjátékban már nem is volt izgulni valója a Dallasnak, Rick Carlisle fiai először nyertek német sztárjukkal a fedélzeten ebben az évadban.
A Wizards legjobb dobói: Beal 22, Okafor 14, Webster 14
A Mavericks legjobb dobói: Carter 23, D. Collison 15, Mayo 15
New York Knicks–Portland Trail Blazers 100–105
Ahhoz képest, hogy Carmelo Anthony játéka kérdéses volt a feldobás előtti órákban, a Knicks sztárja 45 pontot szórt, nem rajta múlt tehát, hogy a New York képtelen volt megverni a Portlandet Amare Stoudemire idei első mérkőzésén. A makacs sérülésből visszatérő all-star egyébként borzasztóan kezdte a találkozót, de a végére 6 pontot azért csak összekapart. Raymond Felton hiánya eléggé meglátszott a Woodson-legénységen, mely az utóbbi fél évben csupán harmadszor kapitulált a Madison Square Gardenben. Hogy a győztest is méltassuk, mindenképp a 26-ot szóró Batumot kell kiemelnünk elsősorban, de az sem piskóta, amit az újonc Lillard művelt, ugyanis a 21 pontos ifjonc gyakorlatilag megnyerte a mérkőzést utolsó triplájával (amire egyébként Anthony egy potenciális egyenlítő hármassal még válaszolhatott volna az utolsó pillanatban).
A Knicks legjobb dobói: Anthony 45, JR Smith 28, T. Chandler 10
A Blazers legjobb dobói: Batum 26, Lillard 21, Aldridge 19
Detroit Pistons–Sacramento Kings 103–97
Elkapta a fonalat a Pistons, ami azért is nagy szó, mert nincs ott a csapattal már második meccse a legjobb csereember, Rodney Stuckey. Greg Monroe viszont igyekezett megmutatni DeMarcus Cousins ellen, hogy ő a jobb, ami a statisztikájában nem nyilvánult meg (18 pont, 11 lepattanó DMC 21 pontos, 14 lepattanós teljesítményével szemben), de saját csapatát győzelemre tudta vele vezetni, s a kulcspillanatokban mindig volt egy-egy jó megoldása a tábla alatt. Zsinórban harmadszor diadalmaskodott a Detroit.
A Pistons legjobb dobói: Knight 20, Monroe 18, W. Bynum 15
A Kings legjobb dobói: Cousins 21, J. Thompson 16, Fredette 14
New Orleans Hornets–Atlanta Hawks 86–95
A Hornets nem tudott újabb mérkőzést nyerni, pedig Eric Gordon (11 pont) főszereplésével igen jól kezdett a hazai gárda a Hawks ellen. Az okot úgy hívják, hogy Josh Smith, az all-star magasember 23 pontot, 13 lepattanót, 7 gólpasszt, 3 labdaszerzést és 4 dobásblokkolást produkált ezen az éjjelen, Al Horford ráadásul 20 pontot szórt, Zaza Pachulia pedig dupla duplázott (12 pont 10 lepattanó), jól látható ebből is, hogy az atlantai nagyembererek teljesen „szétszedték” a New Orleans védelmét, ami abszolút döntő volt a győztes kilétét tekintve. Hiába jutott el megint majdnem a tripla dupláig Greivis Vásquez (17 pont, 9 lepattanó, 10 gólpassz), akit az elmúlt héten a Nyugati Konferencia legjobbjának választottak, nem volt meg a kellő egyensúly ma Monty Williams alakulatánál.
A Hornets legjobb dobói: R. Anderson 23, Vásquez 17, E. Gordon 11
A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 23, Horford 20, Korver 14
Denver Nuggets–Los Angeles Clippers 92–78
Véget ért a liga idei leghosszabb győzelmi sorozata, hiszen a Clippers egyhuzamban megnyert 17 találkozó után kikapott, ami csak azért nem meglepő, mert ez a Denver otthonában történt, ahol eddig csupán egy vendég csapat tudott diadalmaskodni az egész idényben. Ty Lawson távollétében a kezdővé avanzsáló rutinróka, Andre Miller 12 pontos, 12 gólpasszos dupla duplával rukkolt ki egykori klubja ellen, JaVale McGee pedig élete első tripláját értékesítette azon az estén, amelyen minden összejött a Nuggetsnak és semmi a Clippersnek.
A Nuggets legjobb dobói: Gallinari 17, Faried 14, A. Miller 12, Iguodala 12
A Clippers legjobb dobói: Griffin 12, Bledsoe 12, Jordan 11
A nap hőse: Jrue Holiday, aki 26 pontos, 10 gólpasszos teljesítménnyel vezette győzelemre a Sixerst Los Angelesben, ott, ahol a fiatal játékmester egykoron a UCLA Egyetem sztárjaként tündökölt. | |
A nap lúzere: Dwight Howard, aki félelmetesen gyengén produkált a Philadelphia nem túl erős belső sora ellen. A 14 lepattanó és az 5 blokk szépnek látszik, de a 7-ből 1-es mezőnyözés mellett tényleg az is nyugodtan kijelenthető, hogy védekezésben is alulmúlta az elvárhatót a Lakers magasembere. |
Los Angeles Lakers–Philadelphia 76ers 99–103
Védekezésbeli stopok nélkül és ennyire gyenge centerprodukcióval nem lehet meccset nyerni – ez lehetett a fő tanulság Lakers-szempontból a mai este után, hiszen a 36-ot szóró Kobe Bryant mellett Pau Gasol és Dwight Howard összesen(!) 3 mezőnykosarat értékesített, így pedig Steve Nash dupla duplája (12 pont, 10 gólpassz) is kevés volt a győzelemhez. A Philadelphia a 26 pontos, 10 gólpasszos, egykoron Los Angelesben tanuló és kosarazó Jrue Holiday vezérletével mindig kosarat tudott szerezni, amikor az igazán fontos volt, kiábrándító dolgokat művelt védekezésben a D'Antoni-legénység, amely egyszerűen képtelen pozitív mutatót összehozni. Ezúttal is 50 százalékos mérlegnél bukott el egy nyerhető derbit az aranysárga-lila alakulat, és csak a 10. helyen áll Nyugaton – a riválisok kezdenek elhúzni, s közben pedig igen kemény meccsek hada jön Bryanték számára...
A Lakers legjobb dobói: Bryant 36, World Peace 13, Nash 12
A 76ers legjobb dobói: Holiday 26, Turner 22, Hawes 13
ALAPSZAKASZ, 60. JÁTÉKNAP | |
Washington Wizards–Dallas Mavericks | 94–103 |
New York Knicks–Portland Trail Blazers | 100–105 |
Detroit Pistons–Sacramento Kings | 103–97 |
New Orleans Hornets–Atlanta Hawks | 86–95 |
Denver Nuggets–Los Angeles Clippers | 92–78 |
Los Angeles Lakers–Philadelphia 76ers | 99–103 |