Atlanta Hawks–Chicago Bulls 76–93
A Hawks képtelen volt élni az eséllyel, hiszen a Bulls Derrick Rose, Kirk Hinrich, Carlos Boozer és Joakim Noah különböző sérülései miatt elképesztően tartalékos felállásban vették fel a harcot Atlantában, ám végül nagyon simán célba ért a Thibodeau-legénység. Taj Gibson 19 pontos, 19 lepattanós dupla duplát szállított, Luol Deng a maga 25 egysége mellé, 14 lepattanót, 5 gólpasszt és 4 labdaszerzést íratott fel a statisztikai lapra, Nate Robinson pedig 20 ponttal és 8 gólpasszal pótolta a rotációban előtte lévő két sérült irányítót.
A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 19, J. Teague 16, Horford 14
A Bulls legjobb dobói: Deng 25, N Robinson 20, T. Gibson 19
New York Knicks–Sacramento Kings 120–81
Elképesztően egyoldalú mérkőzést láthatott ezen az estén a Madison Square Garden lelkes közönsége, hiszen a New York cseréi(!) is túldobták a teljes Sacramentót, így Carmelo Anthony-tól elég volt 9 pont is, megszakadt a korábban egyhuzamban 31 mérkőzésen legalább 20-at szóró sztár szériája, ám a Knicks nyerésben maradt. JR Smith 25 pontja mellett leginkább a hibátlanul dobó Amare Stoudemire (10-ből 10 mezőnyből) 21 egysége érdemel említést, no meg Tyson Chandler egymás utáni második 20 lepattanós performansza is kuriózumnak számít.
A Knicks legjobb dobói: JR Smith 25, Stoudemire 21, Novak 15
A Kings legjobb dobói: Cousins 25, Fredette 14, T. Robinson 11
A nap hőse: Kyrei Irving, aki 35 pontot szórt az Oklahoma Citynek és győzelemre vezette a gyengécske Clevelandet a tavalyi finalista ellen. | |
A nap lúzere: A Sacramento Kings, mely csapatként egy ponttal kevesebbet dobott, mint a New York Knicks cseresora! |
Cleveland Cavaliers–Oklahoma City Thunder 115–110
Kyrie Irving egy kisebb betegség után újra csúcsformába került, s megint lejátszott a pályáról egy all-star kisembert, Russell Weestbrookot. Ez még önmagában is nagy szó lenne, de a teljes igazság az, hogy a 35 pontot szerző, csapata utolsó 15 egységéből 13-at egymaga szállító Irving a liga második legjobb mutatójú csapatát, az Oklahoma City Thundert verte el kis túlzással egyedül. A 32 egységig jutó Kevin Durant még a hajrá előtt vissza tudta hozni az akkor mélyről feljövő OKC-t, de Irvinget képtelen volt védeni a Brooks-legénység, így nagy skalpot gyűjthetett be a Cavaliers, mely a két hete megszerzett Speighst-től (21 pont, 10 lepattanó) is nagy segítséget kapott.
A Cavaliers legjobb dobói: Irving 35, Speights 21, C. Miles 16
A Thunder legjobb dobói: Durant 32, Weestbook 18, Ibaka 18
Houston Rockets–Charlotte Bobcats 109–95
A 21 ponttal, 11 lepattanóval és 11 gólpasszal végző James Harden élete első tripla duplájával vezette diadalra a Houstont, mely a rengeteg idegenbeli mérkőzés és a mérleg drasztikus rontása után februárban sokkal többet játszhat hazai közönség előtt. A texasiaknál ki kell emelni a fiatal Patrick Pattersont is, aki a maga 24 egységből 14-et az utolsó negyedre tartogatott, az ő főszereplésével a Rockets hátrányból fordított a legvégső 8 percben. A vendégeknél Michael Kidd-Gilchrist ijesztő sérülést szedett össze, miközben egy ütközésnél a fejét verte be csapattársa csípőjébe, ez a jelenet alaposan vissza is vetette a fiatal Bobcats lendületét.
A Rockets legjobb dobói: Patterson, Parsons 24–24, Harden 21
A Bobcats legjobb dobói: Walker 24, Sessions 20, Henderson 15
Minnesota Timberwolves–New Orleans Hornets 115–86
A 9 pontos, 7 gólpasszos Ricky Rubio nem hozott extra statisztikákat, viszont gyönyörűen vezette fel a show-t Minnesotában, ahol 24 órával korábban simán kapitulált a Timbwerwolves a Lakers ellenében. A Hornets Eric Gordon nélkül ideális ellenfél volt a "józanodáshoz", a 18 egységig jutó Anthony Davis húzta New Orleans egyszerűen nem tudott meccsben maradni ezen az estén, a 18-at szóró Cunningham és társai igen tartalékos felállásban is célba értek.
A Timberwolves legjobb dobói: Cunningham 18, Pekovics 14, Sved, Kirilenko 12-12
A Hornets legjobb dobói: A. Davis 18, R. Lopez 16, Rivers 9
Milwaukee Bucks–Orlando Magic 107–98
Az Orlando meglehetősen hiányos hátvédsorral állt fel, hiszen Jameer Nelson és Arron Afflalo is hiányzott – alapesetben mindketten kezdők. Ennek ismeretében nem meglepő, hogy a Bucks kisemberei, Monta Ellis és Brandon Jennings bizonyultak nyerőembereknek. A palánkok alatt annyira nem érződött a minap lábtörést szenvedett Glen Davis hiánya, a Magic 52-42-re hozta a lepattanócsatát, Nikola Vucevic és Moe Harkless és kétszámjegyű pontot és lepattanót pakolt a közösbe – ám ez is csak arra volt elég, hogy tartani tudják a lépést az ellenfél nagyembereivel. A betegségéből visszatérő Larry Sanders 17 pontja és 13 lepattanója mellé 6 blokkot is kiosztott, a török Ersan Iljasova pedig folytatta 2013-as jó játékát. A Bucks egy győzelemnyire megközelítette a keleti 6. helyen álló Atlantát.
A Bucks legjobb dobói: Ellis 21, Jennings 20, Sanders 17, Iljasova 16.
A Magic legjobb dobói: Vucevic 20, Harkless 19, Redick 15.
San Antonio Spurs–Washington Wizards 96–86
Közel két hét után tért vissza a parkettre Tim Duncan, a Spurs All-Star Gálára beválogatott erőcsatára, de nem sokáig segíthette csapatát: az első félidő végén Martell Webster, a Wizards kiscsatára szerencsétlenül esett Duncan lábaira. Az eset után a nagyember saját lábán hagyta el a játékteret, és az első hírek szerint csak kisebb boka- és térdsérülést szenvedett - de szinte biztosan kihagyja két hét múlva esedékes All-Start. Maga a mérkőzés sima volt: a Wizards az első félidőben mindössze 26 pontot volt képes összekaparni, így hiába pörgött maximális fordulaton a John Wall vezette gárda a második félidőben, a Spurs Duncan és az át sem öltöző Manu Ginobili nélkül is behúzta a kötelezőt.
A Spurs legjobb dobói: Parker 19, Green 15, Splitter 12.
A Wizards legjobb dobói: Wall 21, Webster 14, Nene-Singleton 11-11.
Portland Trail Blazers–Utah Jazz 105–99
24 órával korábban Salt Lake City-ben győzött a Jazz, most a Portland visszavágott, amivel meg is szakította ötmeccses vereségszériáját a mormonok ellen. A Blazersben az újonc irányító, Damian Lillard remekelt, de nem csak ő volt a siker letéteményese. A gárda 50% felett triplázott, a Batum-Aldridge-Hickson trió mindegyik tagja elérte a 10 lepattanót, ami a kiváló magasemberekkel rendelkező Jazz ellen dicséretes – a Blazers kispad pedig 28 pontot termelt, ami az ő szintjükön extraklasszis teljesítménynek számít. Jó játékból a túloldalra is jutott, Randy Foye 6 triplát termelt be és DeMarre Carroll nem hibázott mezőnydobást (5/5), mellettük azonban senki nem nyújtott kiemelkedőt.
A Trail Blazers legjobb dobói: Lillard 23, Hickson 21, Aldridge 18.
A Jazz legjobb dobói: Foye 23, Millsap 18, Marvin Williams 15.
Golden State Warriors–Phoenix Suns 113–93
Stephen Curry, a hazaiak irányítója kétmeccses kihagyás után jelentkezett játékra – jól tette. 29 pontját 6 triplával színesítette, kiosztott 8 gólpasszt, csapata pedig a második félidőben 24 egységet vert a Sunsra. A kezdőötös 94 pontot szórt, Curry mellett az újonc kiscsatár Harrison Barnes játszott extrát, 21 pontját 9/11-es mezőnymutatóval érte el. Andrew Bogut visszatérése új lendületet adott a Warriorsnak védőoldalon, a kiválóan védekező ausztrál center szorításában a Suns nagyemberei csak szenvedtek (Scola 9, Gortat 4 pontig jutott) – mint ahogy az egész Phoenix nagyon gyenge volt ma (is).
A Warriors legjobb dobói: Curry 29, Barnes 21, Thompson 17, Lee 16.
A Suns legjobb dobói: Beasley 24, Dudley 16, Dragic 13.
ALAPSZAKASZ, 92. JÁTÉKNAP | |
Atlanta Hawks–Chicago Bulls | 76–93 |
New York Knicks–Sacramento Kings | 120–81 |
Cleveland Cavaliers–Oklahoma City Thunder | 115–110 |
Houston Rockets–Charlotte Bobcats | 109–95 |
Minnesota Timberwolves–New Orleans Hornets | 115–86 |
Milwaukee Bucks–Orlando Magic | 107–98 |
San Antonio Spurs–Washington Wizards | 96–86 |
Portland Trail Blazers–Utah Jazz | 105–99 |
Golden State Warriors–Phoenix Suns | 113–93 |