A Denver nagy sorozatának vége, a Miamié még él!

2013.03.26. 09:30
Mára virradóra hat találkozót rendeztek az észak-amerikai profi kosárlabdaligában (NBA), és két nagy sorozat sorsa is eldőlt. A Denver Nuggets nem tudta egyhuzamban a 16. meccsét is hozni, ugyanis New Orleansban Ty Lawson nélkül alulmaradt a Karl-legénység, ám a Miami Heat Dwyane Wade távollétében is 27-esre nyújtotta a sikerszériáját, méghozzá az Orlando idegenbeli legyűrésével. A Los Angeles Lakers számára újra kezd meleg lenni a pite, a 36-ot szóró Kobe Bryant és társai simán kapituláltak a Golden State vendégeként. A tartalékos keleti playoff-csapatok derbijét az Indiana nyerte az Atlantával szemben, a Washington pedig John Wall 47 pontos karriercsúcsával intézte el a Memphist. Nézzük, hogyan alakultak az egyes összecsapások!

Washington Wizards–Memphis Grizzlies 107–94

Egy igen nehéz sorozat közepén a lesérülő Marc Gasol távollétében igencsak szenved a Memphis, mely ma Washingtonban is elvérzett. A hazaiaknál a 24-ből 19 büntetőt értékesítő John Wall élete meccsén 47 pontot termelt, 8 gólpasszt osztott ki és 7 lepattanót kaparintott meg, mellette Emeka Okafor (21 pont, 9 lepattanó) vitte a prímet, így az Ariza, Nené, Beal, Webster négyesfogat nélkül is célba ért a fővárosi alakulat.

A Wizards legjobb dobói: Wall 47, Okafor 21, Singleton 10
A Grizzlies legjobb dobói: Conley 23, Pondexter 14, Z. Randolph 10Washington Wizards–Memphis Grizzlies 107–94

A Grizzlies legjobb dobói: Conley 23, Pondexter 14, Z. Randolph 10

A Magic sem tudta megállítani a Heat-szériát (Fotó: Reuters)

Orlando Magic–Miami Heat 94–108

A Heat most is picit lassan kezdett, ám a Magic végül nem tudta megállítani a James-vonatot (24 pont, 9 lepattanó, 11 gólpassz) és sorozatban 27. mérkőzését is megnyerte a bajnok. A 27 pontos, 12 gólpasszos dupla duplát szállító Jameer Nelson, valamint a 20 egységig jutó Tobias Harris nagyot játszottak hazai oldalon, de összességében sansztalan volt az Orlando ezen az estén a Wade-et kényszerből jegelő Miamival szemben.

A Magic legjobb dobói: Nelson 27, T. Harris 20, Moore 13
A Heat legjobb dobói: L. James 27, Chalmers 17, Bosh, R. Allen 12-12

Indiana Pacers–Atlanta Hawks 100–94

A keleti rangadón a hiányzókból is ki lehetett volna állítani egy playoff-szintű csapatot, hiszen hazai oldalon nem öltözhetett át Danny Granger, David West, George Hill és Lance Stephenson, míg a vendégeknél a Pacsulia, Williams, Harris trió ülte ki a derbit. A Pacers végül simán célba ért még úgy is, hogy a negyedik etapban nagyon kiengedett, a 17 pontos, 13 lepattanós, 3 blokkot kiosztó Roy Hibbert megint dupla duplázott, ahogy a Westet pótolván kezdő Hansbrough (12 pont, 11 lepattanó) is.

A Pacers legjobb dobói: G. Green 19, Hibbert 17, O. Johnson 15
A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 20, Horford 13, J. Teague, Mack 10-10

New Orleans Hornets–Denver Nuggets 110–86

A vendégeknél ugyan Ty Lawson hiányzott, de a hazaiak sokkal inkább panaszkodhatnának a sérülésekre, hiszen Greivis Vásquez, Eric Gordon és Austin Davis sem volt hadra fogható ezen a játéknapon, ám a 18 gólpasszos karriercsúcsot elérő Brian Roberts vezetésével meglepően könnyedén elintézte a 15 meccses győzelmi sorozattal a tarsolyában érkező coloradóiakat az egyhuzamban harmadik meglepetés diadalát arató Hornets.

A Hornets legjobb dobói:
R. Anderson 23, D. Miller 16, A. Davis 14
A Nuggets legjobb dobói: Gallinari 24, Faried 13, W. Chandler 11

PLUSZ, MÍNUSZ
A nap hőse: John Wall, aki 47 pontja mellett még hasznos is volt (8 gólpassz, 7 lepattanó, 1 blokk, 1 szerzett labda) a Memphis ellen és kis túlzással egyedül verte meg a nyugati élcsapatot.
A nap lúzere: Jrue Holiday, akire nem lehet ráismerni ezen a játéknapon, 7 pont és 1 gólpassz érkezett csupán a Philadelphia All Starjától a Jazz ellen.

Utah Jazz–Philadelphia 76ers 107–91

A pocsék formában lévő Jazz legalább a Philadelphiát le tudta gyűrni hazai környezetben, így megmaradt a Corbin-legénység reális esélye egy későbbi előzésre a PO-ért folytatott ádáz küzdelemben. Jrue Holidaytől mindössze 7 pont és 1 gólpassz érkezett ez alkalommal, ami nagyjából meg is pecsételte a back-to-back érkező és elképesztően fásultan mozgó philadelphiaiak sorsát. A hazaiaknál nyolcan jutottak el legalább kilenc pontig, Randy Foye pedig 17 egységével csapata legjobbja volt.

A Jazz legjobb dobói: Foye 17, Hayward 15, Favors 13
A 76ers legjobb dobói: D. Wright 19, Hawes, Moultrie 14-14

Golden State Warriors–Los Angeles Lakers 109–103

A Steph Curryt (25 pont, 10 gólpassz) erre a találkozóra már össze is drótozó Warriors kis túlzással a félidőre eldöntötte a kaliforniai rangadót, hiszen 23 ponttal ment már a GSW két negyed után, ám a 36-ot termelő Kobe Bryantnek természetesen volt egy-két szava ehhez, ám már csak látótávolságba tudta hozni övéit, de átlendíteni a holtponton nem. A 23 pontos, 12 lepattanós David Lee, valamint a 22-t szóró Klay Thompson mindig elő tudtak húzni valamit a cilinderből, amikor az nagyon kellett a hazaiaknak, így a Lakers sorozatban harmadszor vesztve már csak egy győzelemmel áll 50 százalék felett és lehet izgulni valója a rájátszásba jutást illetően.

A Warriors legjobb dobói: Curry 25, D. Lee 23, K. Thompson 22
A Lakers legjobb dobói: Bryant 36, Nash 21, Meeks 13

RÉSZLETES ÖSSZEFOGLALÓNK KÉSŐBB!

NBA, ALAPSZAKASZ, 135. JÁTÉKNAP
Orlando Magic–Miami Heat 94–108 (28–28, 18–27, 22–23, 26–30)
New Orleans Hornets–Denver Nuggets 110–86 (27–18, 32–20, 27–30, 24–18)
Golden State Warriors–Los Angeles Lakers 109–103 (28–16, 35–24, 31–36, 15–27)
Washington Wizards–Memphis Grizzlies 107–94 (26–24, 29–31, 21–19, 31–20)
Indiana Pacers–Atlanta Hawks 100–94 (26–26, 32–17, 27–20, 15–31)
Utah Jazz–Philadelphia 76ers 107–91 (27–23, 31–19, 27–26, 22–23)

11. Portland 70 33 37 47.1 6–6 18–23 5–5 V1
12. Minnesota 68 24 44 35.3 3–10 14–29 3–7 V1
13. o–New Orleans 71 25 46 35.2 5–9 14–29 4–6 Ny3
14. o–Sacramento 71 25 46 35.2 5–7 11–30 4–6 V2
15. o–Phoenix 71 23 48 32.4 5–8 15–27 2–8 V3
A csapatnév után a meccsszám, a győzelmek és a vereségek száma, a százalékos mutató, a divízión, illetve a konferencián belüli mérleg, a legutóbbi tíz mérkőzés mérlege, illetve a győzelmi (Ny)/vereségsorozat (V) hossza szerepel.
x=bejutott a rájátszásba, o=már nem juthat be a rájátszásba
Az alcsoportok éllovasainak garantált helyük van a főcsoport első négy kiemeltje között.