Toronto Raptors–Boston Celtics 114–90
A Boston a számára már tét nélküli összecsapásra nem nevezte Kevin Garnettet és Jason Terry-t sem, ráadásul a többi kezdőembert is csak 17 percet játszatta Rivers mester, így nem csoda, hogy a 24-et szóró DeRozan húzta Raptors győzelemmel fejezhette be az alapszakaszt saját közönsége előtt. A Celtics a liga történetének egyetlen olyan csapata lett, mely csupán 41 győzelemmel is pozitív mutatóval zárt, ennek okai pedig a tegnap elmaradt Indiana elleni csatában rejlenek. A „zöldek" már sokkal korábban eldőlt, hogy a New Yorkkal játszanak majd az első körben, míg a Raptors számára véget ért az idény.
A Raptors legjobb dobói: DeRozan 24, Gay 19, Valanciunas 18
A Celtics legjobb dobói: Jo. Crawford 12, T. Williams 12, Pierce, Bradley 11-11
Brooklyn Nets–Detroit Pistons 103–99
A kezdők a biztos negyedik Brooklynnál is csak kevesebb, mint egy félidőnyi időt kaptak, de a Nets cseréi a 15 egységig jutó Andray Blatche főszereplésével célba értek az utószezonról lemaradó Detroit bánatára. A vendégek már nem kockáztatták meg Jose Calderon szerepeltetését, de Andre Drummond (13 pont) kisebb sérülése ellenére is pályára került. A vendégeknél Will Bynum 23 pontja emelhető ki, míg a hazaiaknál a 21 perc alatt 20 pontig és 9 lepattanóig jutó Brook Lopeznek jár elsősorban a dicséret.
A Nets legjobb dobói: B. Lopez 20, Blatche 15, Humphries 11
A Pistons legjobb dobói: W. Bynum 23, Drummond 13, Monroe 12
New York Knicks–Atlanta Hawks 98–92
A Knicks csak nyolc embert nevezett a mérkőzésre, közte a tegnap szerződtetett Quentin Richardsonnal, de Pablo Prigioni korán kidőlt, majd a 33 pontos karriercsúcsot szóró Chris Copeland is megsérült, végül Iman Shumpert is fájdalmak közepette hagyta el a parkettet, így az egyébként is rengeteg fontos sérülttel rendelkező New York nem a legjobb előjelekkel kezdheti majd a Boston elleni PO-párharcát, de ma így is nyert a győzelemtől "menekülő" Atlanta ellen. Az összes fontos emberét pihentető Hawks semmiképp sem akart ötödikként zárni, s végül sikerült is elkerülnie azt, hogy a Miamival egy ágra kerüljön, így az Indianával kezdhet a Drew-legénység és a második körben sem kerülhet össze a bajnokkal, ha esetleg a nyitóból továbbjutna.
A Knicks legjobb dobói: Copeland 33, J. White 20, Shumpert 18
A Hawks legjobb dobói: Scott 23, J. Jenkins 20, Mack 14
Charlotte Bobcats–Cleveland Cavaliers 105–98
A tavaly ligautolsóként záró Bobcats a 24-et dobó Kemba Walker vezetésével és a 20 pontos idénycsúcsot elérő Josh McRoberts hathatós segítségével megnyerte sorozatban harmadik összecsapását is, így elkerülte, hogy ebben a szezonban is sereghajtóként végezzen – de ezzel egyetemben a legnagyobb esély sem a Charlotte-nál van, ami a legjobb draftcetli sorsolását illeti. A vendégeknél a 24 pontos, 10 gólpasszos Kyrie Irving egyedül kevés volt az üdvösséghez.
A Bobcats legjobb dobói: Walker 24, McRoberts 20, Henderson 15
A Cavaliers legjobb dobói: Irving 24, Waiters 16, Ellington, Gee 13-13
Miami Heat–Orlando Magic 105–93
LeBron James és Chris Bosh kimenőt kaptak erre az estére a címvédőnél, de Dwyane Wade 23 játékperc alatt is elért egy 21 pontos, 5 lepattanós, 10 gólpasszos számsort, a Miami pedig 66 győzelemmel fejezte be a szezont és toronymagasan nyerte saját csoportját, a konferenciát és a ligát is. A vendégek ezzel a vereségükkel a legrosszabb mutatót érték el a 30 csapat közül és a legnagyobb eséllyel rendelkeznek arra, hogy majd őket húzzák ki a draft-sorsoláson az egyes cédula leendő tulajdonosának választásakor. A Heat már korábban eldőlt, hogy a Milwaukee-val játssza az első kört, természetesen pályaelőnyből.
A Heat legjobb dobói: Wade, M. Miller 21-21, Lewis 16
A Magic legjobb dobói: Vucsevics 20, T. Harris 19, Udrih 13
Indiana Pacers–Philadelphia 76ers 95–105
A Pacers pihentette a George, Hill, West, Hibbert négyesfogatot, így nem meglepő, hogy a leköszönő Doug Collins edzette Sixers be tudta venni Indianát és legalább szépen zárta a szezont, ha már a playoffot nem sikerült elérnie az Andrew Bynumra az egész idény alatt fölöslegesen váró Philadelphia. A mai találkozó hőse egyébként a padról beálló Wright volt, aki 23-at hintett, de az újonc Moultrie (14 pont, 12 lepattanó) is kitett magáért. A hazaiaknál az egész évben szenvedő Gerald Greennek annyira kijött a lépés, hogy egy 34 pontos idénycsúcsot repesztett, de győzelemre nem tudta vele vezetni az „Indiana-maradékot". A Pacers az Atlantával kezdi majd a rájátszást, harmadik kiemeltként.
A Pacers legjobb dobói: G. Green 34, Stephenson, Pendegraph 12-12
A 76ers legjobb dobói: D. Wright 23, Turner 16, Wilkins 15
Chicago Bulls–Washington Wizards 95–92
A Bulls megnyerte azt az egy meccset, amit a totálisan tartalékoló Atlanta szereplése mellett kellett, hogy elérjen az ötödik helyre való fellépés érdekében, de így a Miami ágára kerül majd a Rose nélküli Chicago, amennyiben túléli a Brooklyn elleni, pályahátrányból kezdendő párharcát. A mai este folyamán a Wizards két irányítója, Wall és Price szépen rámutattak a Thibodeau-legénység egyik legnagyobb hiányosságára, az egyes poszt védésére, de végül az ő közösen elért 47 pontjuk sem volt elég a fővárosi alakulatnak a diadalhoz. Az „eszkimó", Carlos Boozer a maga 19 pontos, 15 lepattanós dupla duplájával feltette a koronát az idei alapszakasz-teljesítményére, mindenki kíváncsian várja, hogy vajon újra jön-e nála a playoffok során szinte mindig tapasztalt visszaesés.
A Bulls legjobb dobói: Boozer 19, Hinrich 18, Mohammed 17
A Wizards legjobb dobói: Price 24, Wall 23, C. Singleton 13
Memphis Grizzlies–Utah Jazz 86–70
A Memphis kétséget sem hagyott a felől, hogy rajta ne múljék az első körös pályaelőny, ha már az ötödik kiemelést nem szerezhette meg a Hollins-legénység, ám végül hiába vezette győzelemre Zach Randolph (25 pont, 19 lepattanó) a Grizzlies-t, a Clippers későbbi győzelme azt jelenti, hogy Marc Gasolék idegenben startolnak a Los Angeles-iek ellen. A Jazz számára pedig ezzel a vereséggel biztos volt, hogy vége is az idénynek, ám a Lakers későbbi győzelme okán egy idegenbeli bravúr is kevés lett volna a PO-ba jutáshoz.
A Grizzlies legjobb dobói: Z. Randolph 25, Conley 14, Arthur 11
A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson22, Hayward 9, Mo Williams, Burks 8-8
Dallas Mavericks–New Orleans Hornets 99–87
A csalódott csapatok csatáját könnyedén nyerte a Mavs, mely ugyan nem jutott be idén a rájátszásba, de legalább sorozatban 13. szezonjában is eljutott a minimum 50 százalékos mutatóig. A korábbi NOH-irányító, Darren Collison 25 ponttal szállt be a kispadról, Nowitzki 16 pontot és 9 lepattanót tett be a közösbe, a 2011-es bajnok pedig végig fegyelmezetten játszva szépen búcsúzott saját szurkolóitól a Vasquez, Davis, Rivers, Smith négyesfogatot nélkülöző Hornets bánatára. A 16 pontos, 20 lepattanós dupla duplával élete meccsét teljesítő Aminu viszont így is jó szájízzel zárhatta az évadot.
A Mavericks legjobb dobói: D. Collison 25, Nowitzki 16, Marion 15
A Hornets legjobb dobói: Aminu, E. Gordon 16-16, R. Lopez 13
San Antonio Spurs–Minnesota Timberwolves 95–108
A Spurs visszakapta ma Manu Ginobilit is, de az újonnan szerződtetett Tracy McGrady még nem öltött szerelést a Minensota ellen „lepihent" találkozón. A vendégek Nikola Pekovics, Kevin Love és Brandon Roy nélkül is szépen búcsúztatták a szezont, hiszen az utóbbi 16 fellépésüket egyaránt elvesztették San Antonióban, ráadásul mesterük, Rick Adelman is lehet, hogy utoljára ült NBA-kispadon, úgyhogy volt miért kaparnia a hányattatott sorsú Timberwolves-nak Texasban. A sok átlagon felüli produkció közül a 21-et szóró Derrick Williams performansza emelkedett ki, pláne, hogy az év egyik legszebb zsákolását is bemutatta a tavalyi 1/2-es választott. A Popovich-legénység számára már mindegy volt az eredmény, s mint később kiderült, a Lakerst fogadja majd pályaelőnyből a gárda az első körben.
A Spurs legjobb dobói: Neal, Duncan 17-17, Parker 15
A Timberwolves legjobb dobói: Derrick Williams 21, Budinger 15, Rubio, Stiemsma 12-12
Oklahoma City Thunder–Milwaukee Bucks 89–95
A Thunder nem vetette ma be Kevin Durantet, Kendrick Perkinst, Kevin Martint, Derek Fishert és Nick Collisont sem, de Russell Westbrookot azért hét percre felküldte a pályára Scott Brooks mester, hogy ne szakadjon meg a „vasember" sorozata, hiszen karrierje során még soha egyetlen találkozót sem mulasztott az olimpiai bajnok kisember. A Larry Sanderst ma még jegelő Bucks ebben a felállásban nem meglepő módon el is verte a tavalyi finalistát, a 28 pontos, 16 lepattanós újonc, John Henson pedig újra alátámasztotta, hogy mekkora kár volt őt sokáig jegelni. Brandon Jennings viszont kisebb sérüléssel zárta a derbit, így már csak ezért sem a legjobb előjelekkel várhatja a Bucks a toronymagas esélyes Miamit az első körben, a Thunder viszont egykori játékosát, James Hardent és a Houstont fogadhatja majd az első körben.
A Thunder legjobb dobói: R. Jackson 23, P. Jones 14, J. Lamb 13
A Bucks legjobb dobói: Henson 28, Jennings 17, Dunleavy 14
Denver Nuggets-Phoenix Suns 118-98
Nem született meglepetés Denverben, ahol a Nuggets tovább javította franchise rekordjait, így megőrizte harmadik kiemelését a Danilo Gallinaira idén már nem számító Nuggets. Sorozatban 23. hazai találkozóját is megnyerte a Karl-legénység, ráadásul csak háromszor kapott ki saját közönsége előtt az egész szezonban a coloradói alakulat, nem lesz tehát könnyű dolga a GSW-nek Ty Lawsonékkal az első körben. Ma a 21 pontos Wilson Chandler vitte a prímet a Denvernél, de a 11 pontos, 14 lepattanós Anthony Randolph is szépen demonstrálta, hogy mennyire is mély a Nuggets kerete.
A Nuggets legjobb dobói: W. Chandler 21, Iguodala 20, Lawson 14
A Suns legjobb dobói: Scola 17, Haddadi, Tucker 14-14
Los Angeles Lakers–Houston Rockets 99–95 – hosszabbítás után
Egyelőre nagyon megy a Lakersnek a Nash, Bryant páros nélkül, ami elsősorban annak köszönhető, hogy a két koros hátvéd távollétében sokkal kevesebb az üresjárat védekezésben és rengeteg labda jut be a jó formában lévő centerpároshoz. A sokszor elcserélni kívánt Pau Gasol (17 pont, 20 lepattanó, 11 gólpassz) megint tripla duplázott, Dwight Howard 16 pontos, 18 lepattanós, 4 blokkos mutatókkal zárt, a két Mike, Brown és D'Antoni által korábban a „rendszerbe temetett" irányító, Steve Blake (24 pont, 7 lepattanó, 7 gólpassz) pedig megmutatta, hogy nem véletlenül volt ő kezdő több csapatban is Los Angeles-i karrierje előtt.
A nap hőse: Pau Gasol, aki 17 pontos, 20 lepattanós, 11 gólpasszos tripla duplát tett le az asztalra csapata talán legfontosabb idei mérkőzésén és évekkel ezelőtti önmagát idézi az utóbbi hetekben. | |
A nap lúzere: Az Atlanta Hawks, mely ma is mindent megtett a vereségért New Yorkban, hogy még csak véletlenül se végezzen ötödikként a Keleti Konferenciában, ez által pedig el tudja kerülni, hogy a Miami ágára kerüljön. |
A Lakers, mely már a feldobásnál biztos volt, hogy bejut a PO-ba a Jazz veresége miatt, sokáig úgy festett, hogy a hetedik helyet már nem tudja megkaparintani, de a kizsigerelt James Harden (30 pont, 25-ből 8 mezőnyből) rengeteget hibázott a negyedik etapban, Gasolék pedig átvették a stafétát. Így sem volt vége a harcnak a rendes játékidőben, ugyanis Chandler Parsons egy 10 méteres triplával a dudaszó pillanatában egalizált, ám a hosszabbításban már uralta a játékot a zsinórban öt győzelemnél tartó Lakers. Az aranysárga-lilák a Spurs ellen kezdenek idegenben, s jelenlegi formájukat elnézve egyáltalán nem esélytelenek a nyugati második kiemelt ellen sem.
A Lakers legjobb dobói: Blake 24, P. Gasol 17, Jamison, D. Howard 16-16
A Rockets legjobb dobói: Harden 30, Parsons 23, Lin 12
Sacramento Kings–Los Angeles Clippers 108–112
A leginkább emocionális töltetű találkozót Sacramentóban vívták meg, hiszen a Kings lehet, hogy többet nem is játszik ebben a városban, a közönség ennek megfelelően szépen el is búcsúztatta kedvenceit. A 36 pontos, 22 lepattanós, élete legjobbját nyújtó DeMarcus Cousins ráadásul meg is fájdította a fanatikusok szívét, hiszen mutatott valamit abból, mekkora klasszis lehet a jövőben, ha mentálisan rendben lesz. Az üdvösséghez viszont ez sem volt elég, a nyugati negyedik pozícióval automatikusan nem járó pályaelőnyét be tudta biztosítani ezzel a sikerrel a 25 pontos, 11 gólpasszos Chris Paul irányította Clippers.
A kings legjobb dobói: Cousins 36, Thornton 21, Outlaw 17
A Clippers legjobb dobói: Paul 25, Ja. Crawford 24, C. Billups 17
Portland Trail Blazers–Golden State Warriors 88–99
Volt bizony tétje ennek a derbinek is, hiszen a Warriors egy W-vel tutivá tehette hatodik kiemelését, Steph Curry pedig legalább két tripla értékesítése esetén a liga valaha volt legtöbb hárompontost értékesítő emberévé válhatott egy adott szezonon belül, ami végül össze is jött az idén végre egészséges hátvédnek és a szezon legkellemesebb meglepetését szolgáltató GSW is célba ért a sorozatban 13 összecsapását is elvesztő Blazers otthonában. A visszatérő Andrew Boguttal felálló Golden State öröme így sem lehetett teljes, hiszen Klay Thompson bokája megsérült a mérkőzésen. A portlandieknél LaMarcus Aldrdige 30 pontos, 21 lepattanós dupla duplája a kudarc ellenére is kiemelést érdemel.
A Blazers legjobb dobói: Aldridge 30 pont, Lillard 21, Barton 15
A Warriors legjobb dobói: K. Thompson 24, D. Lee 20, Curry 15
NBA
ALAPSZAKASZ, 156. (UTOLSÓ) JÁTÉKNAP
Toronto Raptors–Boston Celtics 114–90
Brooklyn Nets–Detroit Pistons 103–99
New York Knicks–Atlanta Hawks 98–92
Charlotte Bobcats–Cleveland Cavaliers 105–98
Miami Heat–Orlando Magic 105–93
Indiana Pacers–Philadelphia 76ers 95–105
Chicago Bulls–Washington Wizards 95–92
Memphis Grizzlies–Utah Jazz 86–70
Dallas Mavericks–New Orleans Hornets 99–87
San Antonio Spurs–Minnesota Timberwolves 95–108
Oklahoma City Thunder–Milwaukee Bucks 89–95
Denver Nuggets–Phoenix Suns 118–98
Portland Trail Blazers–Golden State Warriors 88–99
Los Angeles Lakers–Houston Rockets 99–95 – hosszabbítás után
Sacramento Kings–Los Angeles Clippers 108–112
RÁJÁTSZÁS
FŐCSOPORT-NEGYEDDÖNTŐ, PÁROSÍTÁS
KELET
Miami Heat (1. kiemelt)–Milwaukee Bucks (8.)
New York Knicks (2.)–Boston Celtics (7.)
Indiana Pacers (3.)–Atlanta Hawks (6.)
Brooklyn Nets (4.)–Chicago Bulls (5.)
NYUGAT
Oklahoma City Thunder (1.)–Houston Rockets (8.)
San Antonio Spurs (2.)–Los Angeles Lakers (7.)
Denver Nuggets (3.)–Golden State Warriors (6.)
Los Angeles Clippers (4.)–Memphis Grizzlies (5.)
A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak
Keleti főcsoport | ||||||||
1. x–Miami | 82 | 66 | 16 | 80.5 | 15–1 | 41–11 | 9–1 | Ny8 |
2. x–New York | 82 | 54 | 28 | 65.9 | 10–6 | 37–15 | 8–2 | Ny1 |
3. x–Indiana | 81 | 49 | 32 | 60.5 | 13–3 | 31–20 | 5–5 | V3 |
4. x–Brooklyn | 82 | 49 | 33 | 59.8 | 11–5 | 36–16 | 7–3 | Ny2 |
5. x–Chicago | 82 | 45 | 37 | 54.9 | 9–7 | 34–18 | 5–5 | Ny2 |
6. x–Atlanta | 82 | 44 | 38 | 53.7 | 11–5 | 29–23 | 4–6 | V2 |
7. x–Boston | 81 | 41 | 40 | 50.6 | 7–9 | 27–24 | 4–6 | V1 |
8. x–Milwaukee | 82 | 38 | 44 | 46.3 | 7–9 | 24–28 | 3–7 | Ny1 |
9. Philadelphia | 82 | 34 | 48 | 41.5 | 7–9 | 22–30 | 5–5 | Ny1 |
10. Toronto | 82 | 34 | 48 | 41.5 | 5–11 | 22–30 | 7–3 | Ny5 |
11. Detroit | 82 | 29 | 53 | 35.4 | 8–8 | 25–27 | 5–5 | V1 |
12. Washington | 82 | 29 | 53 | 35.4 | 5–11 | 15–37 | 3–7 | V6 |
13. Cleveland | 82 | 24 | 58 | 29.3 | 3–13 | 18–34 | 2–8 | V6 |
14. Charlotte | 82 | 21 | 61 | 25.6 | 6–10 | 18–34 | 4–6 | Ny3 |
15. Orlando | 82 | 20 | 62 | 24.4 | 3–13 | 10–42 | 2–8 | V3 |
Nyugati főcsoport | ||||||||
1. x–Oklahoma City | 82 | 60 | 22 | 73.2 | 10–6 | 39–13 | 7–3 | V1 |
2. x–San Antonio | 82 | 58 | 24 | 70.7 | 12–4 | 33–19 | 3–7 | V3 |
3. x–Denver | 82 | 57 | 25 | 69.5 | 11–5 | 38–14 | 8–2 | Ny3 |
4. x–LA Clippers | 82 | 56 | 26 | 68.3 | 11–5 | 35–17 | 7–3 | Ny7 |
5. x–Memphis | 82 | 56 | 26 | 68.3 | 10–6 | 34–18 | 8–2 | Ny2 |
6. x–Golden State | 82 | 47 | 35 | 57.3 | 9–7 | 28–24 | 6–4 | Ny2 |
7. x–LA Lakers | 82 | 45 | 37 | 54.9 | 8–8 | 28–24 | 8–2 | Ny5 |
8. x–Houston | 82 | 45 | 37 | 54.9 | 6–10 | 24–28 | 6–4 | V2 |
9. Utah | 82 | 43 | 39 | 52.4 | 9–7 | 26–26 | 7–3 | V1 |
10. Dallas | 82 | 41 | 41 | 50.0 | 7–9 | 24–28 | 6–4 | Ny1 |
11. Portland | 82 | 33 | 49 | 40.2 | 6–10 | 18–34 | 0–10 | V13 |
12. Minnesota | 82 | 31 | 51 | 37.8 | 4–12 | 17–35 | 5–5 | Ny1 |
13. Sacramento | 82 | 28 | 54 | 34.1 | 7–9 | 14–38 | 2–8 | V4 |
14. New Orleans | 82 | 27 | 55 | 32.9 | 5–11 | 15–37 | 2–8 | V5 |
15. Phoenix | 82 | 25 | 57 | 30.5 | 5–11 | 17–35 | 2–8 | V1 |
A csapatnév után a meccsszám, a győzelmek és a vereségek száma, a százalékos mutató, a divízión, illetve a konferencián belüli mérleg, a legutóbbi tíz mérkőzés mérlege, illetve a győzelmi (Ny)/vereségsorozat (V) hossza szerepel. | ||||||||
x=bejutott a rájátszásba |