Cleveland Cavaliers–Utah Jazz 118–114
LeBron elintézte. Meglepően sok pontot láthattunk, mindkét csapat nagyon koncentráltan és pontosan támadott, a védekezésre viszont nem fektetett akkora hangsúlyt – végig szorosan alakult a találkozó. A negyedik negyedben aztán már kilenc ponttal is meglépett a Jazz, ekkor vette kézbe a dolgokat LeBron James: egymaga 17 pontot szórt ebben a játékrészben és a hátán vitte el csapatát a győzelemig. Végül 31 egységgel zárt, mellé Kevin Love és Mo Williams is 20 fölé jutott (utóbbi 8/9-es mezőny- és 4/4-es triplamutatóval), így a Cavs ha nehezen is, de hozta sorozatban hetedik győzelmét.
Támadásban szintet lépett a Utah. A vendégek 49%-kal dobtak mezőnyből, 45%-kal tripláztak, szétosztottak harminc gólpasszt és hatan értek el minimum 15 pontot – ezek mind olyan adatok, amiktől korábban nagyon messze járt a csapat. Ebben a szezonban azonban már nem először bizonyították, hogy elöl egyre inkább komolyan kell őket venni, a Burke, Burks páros lassan elkezd működni a padról. Ők viszont védekezésben annyira nem acélosak, így beeshetnek ilyen 118 kapott pontos meccsek is, pláne a gyors játékban igen erős Cavs ellen. Ma nem csak LeBronnal nem tudtak mit kezdeni, a többiekre sem volt ellenszerük - ebben kicsit „ludas" volt a center Rudy Gobert is, aki a végjátékban nem lehetett csapata segítségére, miután összeszedett egy bokasérülést.
A Cavaliers legjobb dobói: James 31/3, Williams 29/12, Love 22/12
A Jazz legjobb dobói: Burks 24/12, Favors 17, Hayward 17/3
Washington Wizards–Oklahoma City Thunder 101–125
Kevin Durant megint megsérült. Az OKC sztárja 14 pontot és 10 lepattanót jegyzett már az első félidőben, ám egy betörés után odakapott bal combhajlítójához és lebicegett a pályáról – éppen Washingtonban, ahol már nagyon várják őt jövő nyáron... Vissza már nem ért, MRI-re ma megy, egyelőre nem tudni, hogy mekkora a baj, de Durant szerint nem túl komoly a gond. Hiánya nem igazán érződött csapatán, addigra már húsz pont körül előnyt szedtek össze a vendégek, a tripla-duplázó Westbrook, a 23 pontos (3/3 tripla) Ibaka, valamint a padról 25-öt szóró (7/10 mezőnyből, 4/5 tripla) Waiters elintézték a második félidőt.
Nem volt esélye a Washingtonnak. Már az első negyedet 37–23-ra nyerte a Thunder, a fővárosiak egy pillanatig sem voltak partiban – jól jelzi ezt Wall 9 pontja és 5 gólpassza. A hazaiak kezdőcsapata végül 25 percnél többet nem is töltött a pályán, de nem is igazán az ő 40%-os mezőnymutatójuk volt gyenge, hanem az OKC 65%-os (!) triplázása volt brutális – ebben nyilván benne volt a Bealt és Nenét nélkülöző Wizards védekezése is, de emellett elképesztő formában dobtak a vendégek. A Washington így hét meccs után negatív mérleggel áll, a Thunder pedig sorozatban három vereség után már kettőt nyert zsinórban.
A Wizards legjobb dobói: Gortat 15, Session 15/3, Neal 14, Porter 14
A Thunder legjobb dobói: Waiters 25/12, Ibaka 23/9, Westbrook 22/9
Miami Heat–Los Angeles Lakers 101–88
Bosh és Whiteside, a tökéletes páros. Nem mostanában volt két ilyen produktív magasembere a Heatnek, az utóbbi meccseken már rendre dupla-dupla közeli teljesítményt hoznak mindketten és ez ezúttal is így volt. Bosh szezoncsúcsot jelentő 30 egységet rámolt be 11 lepattanóval, Whiteside 19 pontja mellé kapott le 15 lepattanót és vezérletükkel a hazaiak nagyon simán nyertek a festékből – védekezésben is teljesen lenullázták a Hibbert-Randle párost. A floridaiak azt is elbírták, hogy Dragic és Wade ismét gyengén játsszon, a padról Winslow és Tyler Johnson viszont kimondottan jól szállt be.
Kobe nem játszott, World Peace igen. Kobe Bryant öltönyben tekintette meg a találkozót, a helyén pedig régi jó barátja, Metta World Peace kezdett – mégpedig nem is akárhogyan, 22 perc alatt 14 pontot szórt be 4/4 triplával. A padról Nick Young húzta a Lakers szekerét és partiban is voltak az első félidőben, ám Swaggy P ereje is elfogyott a fordulás után, innentől könnyedén kézben tartotta a meccset a Miami.
A Heat legjobb dobói: Bosh 30/6, Whiteside 19, Wade 12
A Lakers legjobb dobói: Young 17/15, L. Williams 14/6, World Peace 14/12
Toronto Raptors–New York Knicks 109–111
Kétes esettel zárult a meccs. 18 másodperccel a vége előtt Lowryra faultot fújtak, a büntetőket Lance Thomas értékesítette és gyakorlatilag ezzel dőlt el a találkozó – csakhogy előtte Carmelo Anthony már labdával a kezében kilépett a pályáról, amit a játékvezetők nem vettek észre. Ez az eset mindenképpen beárnyékolja a Knicks győzelmét, de Anthonyék ezért maximálisan megdolgoztak, a kiscsatár 25 pontot szerzett, csapata 48%-kal triplázott és végig partiban volt – idei harmadik meccsüket nyerték meg idegenben, tavaly összesen hétszer győztek saját pályájuktól távol...
Több kell a Torontótól. Ugyan a Lowry, DeRozan, Valanciunas trió most stabilan és jól játszott, a támadójátékuk is pontatlan volt (4/17 tripla összesen), a védekezésük pedig egyenesen csapnivaló – Carroll és Ross nélkül sokszor elcsúsztak hátul, félidőig 60, összesen pedig 111 pontot kapni nem túl épületes teljesítmény. Ennek ellenére megvolt a lehetőségük a győzelemre, a fentebb vázolt kétes eset után azonban ez is odalett – idei első hazai vereségüket szenvedték el, ráadásul az 5-0-s rajt után sorozatban harmadszor kaptak ki.
A Raptors legjobb dobói: DeRozan 29, Lowry 23/6, Valanciunas 16
A Knicks legjobb dobói: Anthony 25/6, Thomas 17/9, Galloway 15/6
Milwaukee Bucks–Boston Celtics 83–99
A harmadik negyed döntött. Jól kezdett a Milwaukee, hiszen már hét perc után tíz ponttal vezettek Monroe-ék, ám hamar fordítani tudott a Celtics, a harmadik játékrész hajrája pedig végleg eldöntötte a meccset: egy 16-0-s futással meglépett a Boston és már nem adta ki a kezéből a győzelmet. A vendégek úgy nyertek simán, hogy nem dobtak jól, Isaiah Thomas 6/20-as (1/10 tripla), Jae Crowder 3/12-es mezőnymutatót hozott össze, de nagyon jól lassították a Milwaukee-t és védekezésben remekül működött a gépezet – a 83 kapott pont mellé nem is kell extra dobóteljesítmény.
Komolyabb csapat ellen elfogy a tudomány? Négy könnyű mérkőzést nyert meg a Milwaukee, ám egy nem Nets vagy Philly-szintű csapat ellen elég harmatosan játszott a gárda – Monroe (17 pont, 14 pattanó) és Antetokounmpo remekelt, a kezdőben Jabari Parker is egyre jobb, de összességében sem védekezésben, sem támadásban nem álltak a helyzet magaslatán. Az nyilvánvaló volt, hogy arra a 16-0-s futásra nem tudnak válaszolni, igaz, Carter-Williams hiánya most nagyon érződött – nem volt érdemi irányítója a csapatnak.
A Bucks legjobb dobói: Monroe 17, Antetokounmpo 16/3, Middleton 13/6
A Celtics legjobb dobói: Thomas 20/3, Turner 13/3, Lee 13
Minnesota Timberwolves–Charlotte Hornets 95–104
A cseresor jelentette a különbséget. A vendégek második sora a legjobbkor lépett fel és adott új lendületet a Charlotte-nak, Lin, Lamb és Zeller együtt 51 pontot rámolt be, erre pedig nem tudott mit lépni a tartalékos Wolves – a negyedik negyed elején tíz pont fölé nőtt a különbség, innen pedig már nem hibázott a Hornets. Az is belefért, hogy Al Jeffersont teljesen levegye a pályáról Towns és az is, hogy Kemba Walkernek ne menjen a dobás, a hazaiak 22 eladott labdáját 22 pontra váltotta a Charlotte, mely az utolsó negyedben már kézben tartotta a mérkőzést.
Némi plusz erő hiányzott. Wiggins, Garnett és Rubio is hiányzott a Minnesota kezdőjéből, de Towns (19 pont, 13 lepattanó, 3 blokk), LaVine (20 pont, 8 gólpassz, 8 eladott labda) és Kevin Martin termelték a pontokat, csak éppen védekezésben fogytak el a végére. Hiába nyerték nagyon simán a lepattanózást és dobtak jól kintről a hazaiak, a harmadik negyed végétől elfogyott az erő, így továbbra is nyeretlenek otthon.
A Timberwolves legjobb dobói: LaVine 20/3, Towns 19, Martin 18/3
A Hornets legjobb dobói: Lin 19/3, Lamb 18/6, Batum 17/9
New Orleans Pelicans–Dallas Mavericks 120–105
Anthony Davis megsérült. A Pelicans sztárját nem igazán tudta tartani a Mavs az első félidőben (17 pont, 7 lepattanó), ám minden támadásnál körülbelül hat ütést kapott – a nagyszünet után már nem tért vissza csípősérülés miatt. A hírek szerint egyébként annyira nem komoly a dolog, a röntgen negatív lett, de mivel addigra már komoly előnyt építettek ki a hazaiak, Gentryék nem kockáztattak, a második félidőben Ryan Anderson és a szintén padról érkező Ish Smith, Toney Douglas páros simán lehozta a találkozót. A New Orleans ezzel idei legjobb játékával első győzelmét aratta.
Ma nem volt pariban a Mavs. A Dallas már az első negyedben hátrányba került, félidőre pedig 18 ponttal szakadtak le Nowitzkiék – a fordulás után Davis hiányát sem tudták kihasználni, a gyenge periméter-védekezés mellett támadásban sem volt meg most a ritmusuk. Összességében a 105 pont nem fest rosszul, de hiányoztak a kinti dobások, a Parsons, Matthews, Williams trió szinte használhatatlan volt és Carlisle inkább nem is játszatta a kezdőit – Nowitzki például 19 perc alatt dobta meg 18 pontját. Árulkodó, hogy húsz percnél többet csak négyen (!) töltöttek parketten a vendégeknél.
A Pelicans legjobb dobói: Anderson 25/6, Davis 17, Gordon 17/12, Smith 17, Douglas 17/15
A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 18/3, Villanueva 15/3, Pachulia 12
NBA, ALAPSZAKASZ
Cleveland Cavaliers–Utah Jazz 118–114
Washington Wizards–Oklahoma City Thunder 101–125
Miami Heat–Los Angeles Lakers 101–88
Toronto Raptors–New York Knicks 109–111
Milwaukee Bucks–Boston Celtics 83–99
Minnesota Timberwolves–Charlotte Hornets 95–104
New Orleans Pelicans–Dallas Mavericks 120–105