Atlanta Hawks–Toronto Raptors 95–87
Megtört a jég. Idén ez volt a két együttes negyedik összecsapása és most először tudott nyerni a Hawks, ami rendkívül fontos volt számukra – egyrészt a playoff-helyezkedés miatt, másrészt mert a második körben könnyedén találkozhatnak is a Torontóval. A hazaiak kiegyensúlyozott támadójátéka 14 pontos fórt eredményezett a negyedik negyed elején, de innen felkapaszkodott a Raptors és Valanciunas révén egészen két egységnyire közelített az utolsó percben. Ekkor azonban Teague törte meg az Atlanta hatperces kosárcsendjét egy 2+1-es játékkal, ez pedig döntőnek bizonyult, így a gárda fél meccsel előzi a Bostont és a Miamit.
Carroll visszatért. DeMarre Carroll tavaly még a Hawks alapembere volt, idén a Torontónál lehetett volna ugyanez, ha nem sérült volna meg kétszer is – 41 kihagyott mérkőzés után tért vissza ezen az estén, éppen korábbi csapatának otthonában. Összesen 13 percet kapott csereként és védekezésben rögtön éreztette hatását (négy labdaszerzés), de a Raptorsnál a Lowry, DeRozan páros csak 33 százalékkal tüzelt mezőnyből, amit nem tudtak ellensúlyozni, így a nagy futás ellenére vereséget szenvedtek.
A Hawks legjobb dobói: Teague 23/6, Korver 14/12, Millsap 13
A Raptors legjobb dobói: Lowry 16/6, DeRozan 16, Valanciunas 13
Miami Heat–Chicago Bulls 106–98
A fordulás után robbantott a Heat. Az első félidőben még jól játszott a Chicago, működött a védekezés és úgy tűnt, hogy Butlerék tartják kézben a meccset, ám a nagyszünetet követően fordult a kocka. A Miami innentől 66 pontot rámolt be, pontosított és gyorsított a játékán, ezzel pedig hamar fordított is – a záró etapban még egyszer átvette a vezetést a Bulls, de Wade egy 2+1-es játékkal, majd egy labdaszerzéssel eldöntötte a találkozó sorsát. A Miami így jelenleg ötödik, de csak fél meccs a hátránya a harmadik Atlantához képest – ma este az Orlandóhoz látogatnak Whiteside-ék.
Vége a dalnak. Három mérkőzést játszik még a Chicago és pontosan ennyi a hátránya a keleti nyolcadik helyen álló Detroittal szemben – ugyan Derrick Rose még nem akart erről beszélni, már matematikailag is csak nagyon halovány a gárda esélye. A sérülések természetesen jelentős szerepet játszanak ebben, hiszen hosszabb-rövidebb időre az összes alapember kidőlt a sorból és Joakim Noah például ezúttal is nagyon hiányzott – 64 pontot kaptak a festékből, gyakorlatilag itt vesztették el a meccset. A hajrában még megpróbálták, de többször is hibáztak, kintről veszélytelenek voltak, a Heat pedig megtartotta párpontos előnyét.
A Heat legjobb dobói: Wade 21, Johnson 17/9, Dragic 16, Whiteside 16
A Bulls legjobb dobói: Butler 25/3, Gasol 21, Rose 17
Houston Rockets–Phoenix Suns 115–124
Stílusos lezárás? A Houston tavaly még nyugati döntőt játszott, ebben a szezonban viszont gyakorlatilag ugyanazzal a kerettel nem működött semmi: év eleje óta az 50 százalékos mérleg eléréséért küzdöttek, belső problémák, edzőváltás, gyenge védekezés jellemezte őket. Úgy fest, hogy ez most nem elég a playoffhoz, ma ismét akaratgyengén játszottak, botrányosan védekeztek, így hiába James Harden ultrahatékony 30 pontja (10/14 mezőnyből, 5/6 tripla), vereség lett a vége. Ezzel a meglepő bukással a szakadék szélére sodorták magukat, hiszen három találkozót játszanak és másfél meccs a hátrányuk a Utah-val szemben.
Megragadott alkalom. A Phoenix koncentrált, összeszedett játékot mutatott be és gyakorlatilag a Houston összes gyengeségét kihasználta – összesen húsz támadópattanót szedtek le Chandlerék, 36 pontot dobtak második esélyből és a palánk alatt verték meg a texasiakat. Az eladott labdáik most nem számítottak, mert a két csapat összesen 41 alkalommal szórta el a játékszert, a színvonalat ez is jól jelzi – a lehetőséggel mindenesetre éltek Bookerék és szép győzelmet arattak.
A Rockets legjobb dobói: Harden 30/15, Ariza 22/15, Howard 10
A Suns legjobb dobói: Teletovic 26/12, Tucker 24/6, Chandler 21
Sacramento Kings–Minnesota Timberwolves 97–105
Végig vezetett a Minnesota. Nem játszott igazán jól, de kontrollálta a találkozót a fiatal vendégcsapat, melynek oka főleg a magukhoz képest extra kinti hatékonyság volt – 50 százalék felett süllyesztettek el tizenegy hárompontost. Ez elsősorban Zach LaVine-nek (4/7 tripla) és az előkerülő Nemanja Bjelicának (4/5) köszönhető, utóbbi ráadásul 18 pontjával karriercsúcsig jutott – a gárda az első negyedtől kezdve tartotta előnyét.
Cousins és Rondo is pihent. Két fő playmakerét is kiültette George Karl és bár Darren Collison jól diktálta a tempót, most nem volt meg az átütőerő a hazaiakban – nem volt senki, aki kicsit megtolja a csapat szekerét. Ennek köszönhetően végig loholtak a Minnesota után, így ebben a párosításban idén negyedszer is kikaptak – érdekesség, hogy ez volt a 32. különböző kezdőcsapatuk ebben a szezonban.
A Kings legjobb dobói: Collison 19/3, Acy 17/3, Cauley-Stein 15
A Timberwolves legjobb dobói: LaVine 18/12, Bjelica 18/12, Dieng 18
Golden State Warriors–San Antonio Spurs 112–101
KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!
Ez nem jött be. Bár mindenki arra számított (és Tony Parker nemrég ki is jelentette: így lesz), hogy pihentetni fogja sztárjátékosait Gregg Popovich, végül egyedül Boris Diaw hiányzott, minden alapember ott volt a parketten a vendégeknél. A vendégek mestere már egy perc után időt kért, de végig futottak az eredmény után, az első félidőben nem tudtak mit kezdeni a Warriors védekezésével, LaMarcus Aldridge nem találta a helyét (5/16 mezőnyből), Tony Parkernek sem ment, egyedül Kawhi Leonard tudta hozni a pontokat. A texasiak végül a negyedik negyedben kozmetikáztak kicsit az eredményen, de reális esélyük nem volt a sikerre – így viszont ha lehet, még rosszabbul jártak, mintha B-csapattal álltak volna ki.
Ez jót tett a GSW-nek. Az utóbbi időben két meglepő hazai vereséget is szenvedett a címvédő, de ezúttal nem adott esélyt legnagyobb riválisának: Klay Thompsonék nagyon haraptak védekezésben és szűk három negyeden keresztül uralták a találkozót. A különbség ekkorra húsz pont környékére kúszott, innentől pedig lemenedzselte a hátralévő időt a hazai alakulat – a megszokottnál lassabb, kontrolláltabb játékot játszottak Curryék, megnyerték a lepattanózást és 54 százalékkal tüzeltek mezőnyből. Az említett Curry ezúttal inkább a gyűrűt támadta és nem a hármasokat hajigálta, a harmadik negyedben egymaga 15 pontot és négy gólpasszt jegyzett, nem igazán tudták őt lassítani a vendégek. A Warriors ezzel a sikerrel bebiztosította első helyét az alapszakaszban és megszerezte a 70. győzelmét – erre csak az 1996-os Chicago volt eddig képes. A rekorddöntéshez viszont a maradék három meccset is nyernie kell a gárdának, közte a Spurs elleni idegenbeli visszavágóval...
A Warriors legjobb dobói: Curry 27/9, Barnes 21/9, Green 18/6
A Spurs legjobb dobói: Leonard 23/6, Aldridge 11, West 11
NBA, ALAPSZAKASZ
Atlanta Hawks–Toronto Raptors 95–87
Houston Rockets–Phoenix Suns 115–124
Miami Heat–Chicago Bulls 106–98
Sacramento Kings–Minnesota Timberwolves 97–105
Golden State Warriors–San Antonio Spurs 112–101