A legfőbb módosítás a játékidőt és a negyedeket érinti: az egyenként 12 perces első három negyed mindegyike 0–0-ról indul, mindegyik negyed megnyeréséért külön csata zajlik, melynek a csapatokhoz kötődő jótékonysági akcióban lesz szerepe.
A negyedik negyedhez érve viszont jön a csavar! A játékidőt mérő órát kikapcsolják, és az összesítésben vezető csapat pontszámához hozzáadnak 24-et – természetesen a vasárnap helikopter-balesetben elhunyt Kobe Bryant mezszámára utalva. Ekkor időmérés nélkül folytatják a játékot a csapatok, és az nyer, amelyik előbb eléri a kitűzött pontszámot.
Ez elsőre bonyolultnak tűnhet, de az NBA egy példával is szemléltette a módosítást: ha a harmadik negyed után az egyik csapat 100–95-re vezet, az előnyben lévő alakulat 100-as pontszámához 24-et adva megkapjuk az elérendő pontszámot, jelen esetben 124-et. Az nyeri a mérkőzést, aki előbb eléri ezt – tehát ebben az esetben vagy a vezető csapatnak kell 24 pontot dobnia, vagy a hátrányban levő társaságnak 29-et.
Az All Star-gála fő mérkőzését február 16-án (magyar idő szerint 17-én hajnalban) rendezik meg a chicagói United Centerben. Kobe Bryantet 18-szor hívták meg a liga legjobbjait felvonultató All Star-meccsre.
A Kobe Bryant és kislánya, valamint további hét ember életét kioltó balesettel kapcsolatos további híreink itt érhetőek el!