Ikszelt a Man. City az Arsenallal, a Chelsea maradt az élen

2014.03.29. 18:26
Rosicky (balra) és Demichelis kakaskodik: nem bírt egymással az Arsenal és a Manchester City (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó bajnokság 32. fordulójának rangadóján a Manchester City 1–1-es döntetlent játszott az Arsenal otthonában, így nem tudta kihasználni a Chelsea Crystal Palace otthonában elszenvedett vereségét, és nem állt a bajnoki tabella élére, amit így vasárnap a Liverpool tehet meg. Az első félidőben David Silva szerzett vezetést a vendégeknek, amit a második játékrészben Mathieu Flamini egyenlített ki, kialakítva ezzel az abszolút igazságos, de inkább a vendégeknek kedvező végeredményt.

Lendületesen kezdődött a meccs, a tét nem nyomta rá bélyegét a játékra, inkább felpörgette. Főként a jobb oldalon nyomult előre a City, Zabaleta sűrűn csatlakozott az akciókhoz, üresen hagyott helyén a védelem mögé kerülő Podolski kereste beadásokkal a társakat.

Az első felhördülést Rosicky tizenhatoson belüli esése okozta a telt házas Emiratesben, de nem volt büntető Zabaleta megmozdulása. Az első gólra 18 percet kellett várni, mikor David Silva egy szép szóló után először kapufát lövetett Edin Dzekóval, majd a kipattanót ő maga belsőzte a kapuba öt méterről. A spanyol hatodik gólját szerezte meg a szezonban. 0–1

Az Arsenal nem zuhant össze a góltól (Flamini perceken belül lesgóllal válaszolt), ígéretesen építgette támadásait, de hiába járatta jól a labdát a középpályán, a kulcspasszok (főleg kivitelezőik, Özil és Ramsey) hiányoztak a hazai támadásokból.

Ezzel szemben a City ritkábban rohamozott, de ezt jóval (gól)veszélyesebben tette, még annak ellenére is, hogy a vezetés megszerzését követően egyre ráérősebben futballozott a Pellegrini-legénység.

Érdekesség, hogy az első félidőben mindössze öt szabálytalanság történt, ebből viszont négyet is sárga lappal büntetett Mike Dean játékvezető. Érett a piros lap, ami a két csapat bajnoki találkozóin nem ritka vendég (hat is villant a legutóbbi hét összecsapáson).

A második félidő elején belepihent a vezetésbe a City, amiért hamar megfizetett: Mathieu Flamini megszerezte második gólját a mérkőzésen, de ezúttal szabályos körülmények között talált a hálóba. Podolski sokadik beadására üresen érkezett, és 12 méterről a kapu bal oldalába belsőzött. 1–1

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Ez volt az 1000. találat a PL-ben, amit az Arsenal Londonban szerzett, nem beszélve arról, hogy a City 561 perc után kapott ismét gólt a bajnokságban. Flamini amellett, hogy 2008 óta először ért el hazai pályán bajnoki gólt az Arsenalban, valamit jóvátett a Swansea elleni öngólja után.

Az egyenlítés után az Arsenal próbálta megfogni ellenfelét, több ígéretes támadást vezetett, a hatvanadik perc környékén pedig a City is elkezdte a második félidőt. Ezáltal újra lüktetővé vált a meccs, bár inkább a vendégek tűntek elégedettnek az egy-egy pontos forgatókönyvvel, ezt Pellegrini cseréi (Navas-Milner, Nasri-Javi García) is jelezték.

A hajrában az Arsenal többet tett a győzelemért, ám végül nem született újabb gól, így maradt a helyzetek alapján igazságos döntetlen. Inkább a manchesteri együttes lehet elégedettebb, amely nem állt az élre, de még mindig a bajnoki cím első számú esélyese.