PL: 14 hónap után talált be újra, dobogóra lőtte a Southamptont

2015.01.17. 20:25
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójának szombat esti mérkőzésén a Southampton Eljaro Elia duplájával 2–1-re nyert a Newcastle United otthonában, így visszavette a harmadik helyet a tabellán.

A vendégek az első negyedóra végén szerezték meg a vezetést, Elia Krul mellett laposan lőtt a kapuba – a hazai kapuvédő alaposan benne volt a gólban (0–1). Érdekesség, hogy Elia ezt megelőzően legutóbb 2013. novemberében talált be bajnoki mérkőzésen.

Potyára potya volt a válasz, a vendégek védője saját kapusát, Forstert megelőzve próbált menteni, rúgása viszont pont az egyetlen ellenfelet, Gouffrant találta el, akinek lábáról az üres kapuba pattant a labda. Ő sem mostanában szerzett bajnoki gólt, a PL-ben 2847 perc után talált be (1–1).

Több mint egy óra játék után Elia ismét lecsapott egy labdára, lövése Coloccinin megpattanva kötött ki a bal alsóban (1–2).

Újabb gól már nem esett, csak egy tizenegyesgyanús esetnél reklamáltak – hiába – a hazaiak, így a Southampton 2–1-re nyert, és visszavette a 3. helyet a délután nyerő Manchester Unitedtől. Elia Krul mellett laposan lőtt a kapuba – a hazai kapuvédő alaposan benne volt a gólban (0–1). Érdekesség, hogy Elia ezt megelőzően legutóbb 2013. novemberében talált be bajnoki mérkőzésen.

Újabb gól már nem esett, csak egy tizenegyesgyanús esetnél reklamáltak – hiába – a hazaiak, így a Southampton 2–1-re nyert, és visszavette a 3. helyet a délután nyerő Manchester Unitedtől.