Bruno Fernandest kiállították, háromgólos vereségbe szaladt bele az MU a Spurs ellen

K. B.K. B.
2024.09.29. 19:27
Három nullás győzelmet ünneplehetett a Tottenham az Old Traffordon (Fotó: AFP)
A Tottenham 3–0-ra legyőzte a Manchester Unitedet az Old Traffordon vasárnap, az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójában.

Két-két győzelem és vereség, egy döntetlen – a Manchester United és a Tottenham egyformán ezzel a mérleggel vágott neki a 6. fordulónak, Erik ten Hagék annak ismeretében fogadták az Old Traffordon a riválisukat, hogy a legutóbbi három egymás elleni összecsapáson egyszer sem tudtak nyerni ellenük.

Finoman fogalmazva sem a „vörös ördögöknek” kedvezően kezdődött a találkozó, mert a Spurs már a 3. percben előnyhöz jutott: a holland kiválóság, Micky van de Ven remekül használta ki Alejandro Garnacho ütemhibáját, a saját térfelén szerzett labdát, rendkívül gyorsan egészen a rivális kapujáig vezette fel, balról laposan beadta Brennan Johnsonnak, aki sorozatban a negyedik meccsén lőtt gólt (videó itt!). A folytatásban is Ange Postecoglou tanítványai irányítottak, akiknek ebben segített, hogy az MU csapatkapitányát, Bruno Fernandest a 42. percben kiállították, amiért szabálytalankodott James Maddisonnal szemben (videó itt!).

Nem úszta meg egy kapott góllal a United, a 47. percben lendületes akció végén Dejan Kulusevski ügyes mozdulattal talált be (videó itt!). A meccs derekán ugyan akadtak veszélyes helyzetei a hazaiaknak, ám a szépítés nem jött össze nekik. Jött viszont az újabb találat a vendégektől, a 77.  percben Lucas Bergvall bal oldali szögletét Pape Matar Sarr megcsúsztatta, majd Dominic Solanke bepöckölte a labdát André Onana kapujába (videó itt!). A Totthenam 3–0-ra diadalmaskodott, ezzel a nyolcadik helyre kapaszkodott a tabellán. A Manchester United jelenleg a 12. pozícióban tanyázik.

Érdekesség, hogy Sir Alex Ferguson 2013-as távozása óta ez volt a 23. olyan Premier League-mérkőzése a Manchester Unitednek, amelyiken legalább három góllal kapott ki, ezt a számot 424 meccs alatt hozták össze a „vörös örödögök”. A legendás tréner 1035 bajnokin irányította a klubot, ez alatt 22-szer fordult elő a minimum háromgólos vereség.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Manchester United–Tottenham Hotspur 0–3 (Johnson 3., Kulusevski 47., Solanke 77.)
Ipswich Town–Aston Villa 2–2 (Delap 8., 72., ill. Rogers 15., Watkins 32.)

HÉTFŐN
21.00: AFC Bournemouth–Southampton (Tv: Match4)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Newcastle United–Manchester City 1–1 (Gordon 58. – 11-esből, ill. Gvardiol 35.)
Arsenal–Leicester City 4–2 (Gabriel Martinelli 20., Trossard 45+1., Ndidi 90+4. – öngól, Havertz 90+9. – öngól, ill. Justin 47., 63.)
Brentford–West Ham United 1–1 (Mbeumo 1., ill. Soucek 54.)
Chelsea–Brighton & Hove Albion 4–2 (Palmer 21., 28., 31., 41. – a másodikat 11-esből, ill. Rutter 7., Baleba 34.)
Everton–Crystal Palace 2–1 (McNeil 47., 54., ill. Guéhi 10.)
Nottingham Forest–Fulham 0–1 (Jiménez 51. – 11-esből)
Wolverhampton Wanderers–Liverpool 1–2 (Ait-Nouri 56., ill. Konaté 45+2., Szalah 61. – 11-esből)