FA-kupa: a Crystal Palace lesz az MU ellenfele a döntőben

2016.04.24. 18:56
A Crystal Palace lesz a Manchester United ellenfele a döntőben (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó FA-kupa elődöntőjében a Crystal Palace 2–1-re legyőzte a Watfordot, így bejutott a fináléba, s a Manchester United lesz az ellenfele.

A bajnokságban szenvedő, az idén csupán egy meccset nyerő Crystal Palace már a 6. percben megszerezte a vezetést, Bolasie szöglet utáni közeli fejese után a labda és Pantilimon is a hálóban kötött ki (1–0).

A második félidő elején Deeney bólintásával egyenlített a Watford, de nem sokkal később jött Wickham fejese is, amivel beállította a 2–1-es Palace-sikert.

A Crystal Palace ellenfele a fináléban a Manchester United lesz. Érdekesség, hogy ez lesz a Palace második FA-kupa-döntője, először 1990-ben jutott el idáig a klub, akkor szintén az MU volt az ellenfél és akkor a mostani menedzser Alan Pardew még játékosként erősítette a Palace-t. A forgatókönyv azonban biztosan nem ismétlődik meg, hiszen akkor 3–3 után újrajátszás következett, amelyet az MU 1–0-ra megnyert.