PL: Agüero 100. gólja nem hozott szerencsét a Citynek

2016.04.19. 22:38
Sergio Agüero nehezen emésztette meg, hogy elmaradt a büntető (Fotó: Reuters)
Megszakadt a Manchester City győzelmi sorozata az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League): Manuel Pellegrini csapata 1–1-es döntetlent játszott a Newcastle United vendégeként a kedd este lejátszott, a 27. fordulóból elhalasztott mérkőzésén.

Az első nagy gólszerzési lehetőséget a Newcastle szalasztotta el, törvényszerűen a Manchester City szerezte az első gólt: a 14. percben Alekszandar Kolarov balról középre kanyarított szabadrúgásából Sergio Agüero fejelt a hazai kapuba – jól láthatóan lesről. Az argentin játékosnak ez volt a 100. gólja a Premier League-ben. (0–1)

SERGIO AGÜERO…
az első dél-amerikai játékos, aki eléri a 100 gólos határt a Premier League-ben. Argentin játékosnak ez a PL megszületése (1992) előtt sem sikerült az angol élvonalban.
…előtt csak két nem európai játékos jutott el 100 PL-gólig: a tobagói Dwight Yorke (123) és az elefántcsontparti Didier Drogba (104).
…147 mérkőzést lejátszva érte el a 100-as határt, nála gyorsabban (124 meccs) csak Alan Shearer jutott el odáig.
több gólt szerzett (11) a Newcastle ellen, mint amennyit bármely más PL-csapat ellen.

A gól egy időre visszavetette a „szarkákat", de a bajnokságnak ebben a szakaszában nem törhet le egy bennmaradásért küzdő csapat. Hamarosan fel is pörögtek a hazaiak: egy ellopott labdával kapura törő Moussa Sissoko még elrontotta nagy helyzetét – Joe Hart jól mozdult ki kapujából, védett –, de a 31. percben megszületett az egyenlítő gól.

Megint Sissoko futott el a bal oldalon, felnézett, súlypontot váltott, a jobb oldalon zárkózó Vurnon Anita jobbal remekül maga elé tette a keresztbe ívelt labdát, csinált egy cselt befelé, majd ballal laposan a hosszúba lőtt. (1–1)

Olyan magától értetődő természetességgel csinálta, mintha nem 2014 márciusa óta áhítozott volna már egy bajnoki gólra…

Az első félidőbeli két kapura lövés idénybeli City-mélyponttal ért fel, a vendégek talán ezért is csipkedték magukat a második játékrész elején, de sem a gyorsan elvégzett szabadrúgással kísérletező Jesús Navasnak, sem a közelről próbálkozó Agüerónak, sem a távolról nagy lövést kapura küldő Kevin De Bryune-nek nem sikerült túljárni Karl Darlow kapus eszén. Agüero egy büntető kicsikarásával is megpróbálkozott, de nem sikerült meggyőznie a játékvezetőt.

A játékrész legnagyobb gólhelyzetét a hazaiak rontották el a 87. percben: az öt és feles jobb sarka táján kevergető Georginio Wijnaldum jó csel után közelről lőtt, a labda a kivetődő Hart jobb vállát találta telibe.

A City három győzelem után vesztett pontokat a Premier League-ben, bajnoki aranyesélyei a minimálisra zsugorodtak – gyakorlatilag végleg elszálltak.

Rafa Benítez bennmaradásért harcoló newcastle-i legénysége is csak egy aprócska lépéssel került közelebb a céljához, de ahogy mondani szokták, ez az élcsapat ellen szerzett pont azért még jól jöhet.