A határidő április 11. Eddig kell megtennie új ajánlatát a versenyben maradt négy jelöltnek a Chelsea megvásárlására. Ezután az ügyletet felügyelő amerikai The Raine Group pénzintézet jóváhagyását követően a brit kormány beleegyezését kell kérni az üzlet lebonyolításához.
Ha minden jól megy, áprilisban tehát új tulajdonosa lesz a londoni klubnak, amelynek helyzetét a Roman Abramovics tulajdonost sújtó szankciók is nehezítik. Bár jelentkezőből nincs hiány, a helyzet azonban korántsem ilyen egyszerű.
Habár egybehangzó brit lapinformációk szerint a négy vevőjelölt közül jelenleg a Chicago Cubs baseballcsapatát is tulajdonló Ricketts család áll legközelebb a vásárláshoz, a londoni szurkolók egy része egyáltalán nem örülne, ha a kezébe kerülne a csapat és állítólag a kormány sem biztos benne, hogy a família lenne a megfelelő jelölt.
Ellenállásuk leginkább abból fakad, hogy 2019-ben kiszivárogtak Joe Rickettsnek, a család rangidősének iszlámellenes emailjei, és a família többi tagja is tett hasonló kijelentést. A Chelsea drukkerei a Brentford elleni hétvégi bajnoki mérkőzés (1–4) előtt tüntetést is szerveztek a Stamford Bridge elé, amire válaszul a Ricketts család nyolcpontos nyilatkozatban próbálta csillapítani a kedélyeket.
Leszögezték, hogy tulajdonosként a szurkolók beleegyezése nélkül nem változtatnák meg a klub nevét, címerét és színét, nem vesznek részt az európai Szuperligában, minden erőforrásukkal a Chelsea sikeréért küzdenek, megtartják és fejlesztik a stadiont, kiemelt figyelemmel kezelik a női csapatot, és támogatják a klub jótékonysági alapítványát. Mindennek ellenére többen továbbra is szkeptikusak.