Nem játszott kiemelkedően, mégis simán nyert a Man. City

Sári RolandSári Roland
2024.04.28. 19:27
Erling Haaland találatával biztosította be a győzelmet a Manchester City (Fotó: Getty Images)
A Manchester City 2–0-ra nyert a Nottingham Forest otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójának utolsó mérkőzésén.

A mérkőzés kezdetén ugyan sokkal többet birtokolták a labdát a manchesteriek, de a vártnál sokkal kevésbé tűnt dominánsnak a játékuk, ritkán jutottak a kapu elé és az esetleges helyzeteiket sem tudták gólra váltani. Egészen a 32. percig, amikor is Josko Gvardiol érkezett nagy lendülettel egy szögletből beadott labdára, amit gondolkodás nélkül be is fejelt a kapuba. 0–1

A gól felrázta a kiesés elől menekülő Nottinghamet, amely a szünetig tempót váltott és több minőségi helyzetet is kialakított, viszont  ezekből nem sikerült gólt szereznie.

A második félidő az elsőhöz hasonlóan elég laposan indult, a City csak még kevésbé tűnt gólerősnek, a 72. percben azonban mégis növelte az előnyét. A gólt a már megszokott Kevin de Bruyne, Erling Haaland duó szerezte, a belga indítását jól vette át a norvég, aki egy cselt követően biztos lábbal fejezte be az akciót. 0–2

A folytatásban ismét leült a találkozó, már nem igazán láthattunk komoly lehetőségeket, így nem volt veszélyben a vendégek győzelme.

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ
Nottingham Forest–Manchester City 0–2 (Gvardiol 32., Haaland 72.)

KORÁBBAN
AFC Bournemouth–Brighton & Hove Albion 3–0 (Senesi 13., Unal 52., Kluivert 87.)
Tottenham Hotspur–Arsenal 2–3 (Romero 64., Szon 87. – 11-esből, ill. Höjbjerg 15. – öngól, Saka 27., Havertz 38.)

SZOMBAT
Aston Villa–Chelsea 2–2 (Cucurella 4. – öngól, Rogers 42., ill. Madueke 62., Gallagher 81.)
Everton–Brentford 1–0 (I. Gueye 60.)
Manchester United–Burnley 1–1 (Antony 79., ill. Amdouni 88. – 11-esből)
Newcastle United–Sheffield United 5–1 (Isak 26., 61. – a másodikat 11-esből, Bruno Guimaraes 54., Osborn 65. – öngól, C. Wilson 72., ill. Ahmedhodzic 5.)
Fulham–Crystal Palace 1–1 (Rodrigo Muniz 52., ill. Schlupp 87.)
Wolverhampton Wanderers–Luton Town 2–1 (Hvang Hi Csan 39., T. Gomes 50., ill. Morris 80.)
West Ham United–Liverpool 2–2 (Bowen 43., M. Antonio 77., ill. Robertson 47., Areola 54. – öngól)

1. Arsenal3525  5  585–28+57 80
  2. Manchester City3424  7  382–32+50 79
  3. Liverpool3522  9  477–36+41 75
  4. Aston Villa3520  7  873–52+21 67
  5. Tottenham3318  6  967–52+15 60