Kerkez csapata az első félidőben eldöntötte a Premier League hétfő esti mérkőzését

K. Zs.K. Zs.
2024.09.30. 22:56
Evanilson (balra) lőtte az első hazai gólt, Antoine Semenyo a harmadikat (Fotó: Getty Images)
A Bournemouth hazai pályán 3–1-re legyőzte a Southamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójának hétfő esti mérkőzésén. Kerkez Milos végig a pályán volt a győztes csapatban.

Egymást követő két vereség után készült lendületet venni a Bournemouth, és ehhez megfelelő ellenfélre talált a Southamptonban: már a szünetre eldőlni látszott a mérkőzés, és elérhetőnek tűnt a gólkülönbség pozitív tartományba billentése is – utóbbiból végül nem lett semmi.

A 17. percben Evanilson kezdte meg a gólgyártást közeli lövéssel Marcus Tavernier villámgyorsan elvégzett szabadrúgása után (1–0, VIDEÓ ITT!), a 32. percben Lewis Cook lövése az öt és felesen helyezkedő Dango Ouattara lábáról pattant a hálóba – a kapus a labda eredeti irányába mozdult…  (2–0, VIDEÓ ITT!) –, majd nem sokkal később Antoine Semenyo szépségdíjas gólt lőtt remek cselek után, öt Soton-védő között meglelve a legjobb megoldást (3–0, VIDEÓ ITT!).

Három friss embert vetett be Russell Martin, a vendégek menedzsere a második félidőre, és sikerült is gyorsan szépíteni. Kerkez Milos sárga lapot kapott egy rossz ütemű belépőért, de ami igazán érzékenyen érintette a hazaiakat, az a szabadrúgás, majd az azt követő újabb beívelés – Taylor Harwood-Bellis fejese ugyanis beakadt a kapu bal oldalába (3–1, VIDEÓ ITT!).

A „szentek” nagy erőket mozgósítottak a hátrány további faragásáért, de hiába játszottak immár támadó szellemben, igazán nagy helyzetig nem jutottak el – maradt a 3–1, a Bournemouth feljebb lépett a tabellán, a Southampton továbbra is egy ponttal vesztegel.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
AFC Bournemouth–Southampton 3–1 (Evanilson 17., Ouattara 32., Semenyo 39., ill. Harwood-Bellis 51.)

A FORDULÓ KORÁBBI EREDMÉNYEI
Vasárnap
Manchester United–Tottenham Hotspur 0–3 (Johnson 3., Kulusevski 47., Solanke 77.)
Ipswich Town–Aston Villa 2–2 (Delap 8., 72., ill. Rogers 15., Watkins 32.)
Szombat
Newcastle United–Manchester City 1–1 (Gordon 58. – 11-esből, ill. Gvardiol 35.)
Arsenal–Leicester City 4–2 (Gabriel Martinelli 20., Trossard 45+1., Ndidi 90+4. – öngól, Havertz 90+9. – öngól, ill. Justin 47., 63.)
Brentford–West Ham United 1–1 (Mbeumo 1., ill. Soucek 54.)
Chelsea–Brighton & Hove Albion 4–2 (Palmer 21., 28., 31., 41. – a másodikat 11-esből, ill. Rutter 7., Baleba 34.)
Everton–Crystal Palace 2–1 (McNeil 47., 54., ill. Guéhi 10.)
Nottingham Forest–Fulham 0–1 (Jiménez 51. – 11-esből)
Wolverhampton Wanderers–Liverpool 1–2 (Ait-Nouri 56., ill. Konaté 45+2., Szalah 61. – 11-esből)