Micsoda fordítás! A Brighton kétgólos hátrányból nyert a Spurs ellen

K. B.K. B.
2024.10.06. 19:25
Brighton and Hove Albion v Tottenham Hotspur - Premier League - American Express Stadium
Érthető a Brighton-játékosok öröme, kétgólos hátrányból fordítottak a Spurs ellen (Fotó: Getty Images)
A Brighton & Hove Albion megsüvegelendő fordításával ért véget az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulója: Danny Welbeckék 0–2-ről álltak fel a Tottenham ellen, és nyertek 3–2-re.

A Ferencváros ellen az Európa-ligában elért 2–1-es sikert követően a Premier League 11. helyezettjének, a Brighton otthonába utazott a Tottenham. Ange Postecoglou csapata kiválóan kezdett, az első félidőben remek játékkal, Brennan Johnson és James Maddison góljával 2–0-s előnyre tett szert. 2019 januárjában, fordult elő legutóbb az, hogy Tottenham-játékos egymást követő hat mérkőzésen eredményes legyen – erre akkor Harry Kane volt képes, most a 22 esztendős Johnson vitte véghez ugyanezt.

Nagyot tévedtek azok a Spurs-szurkolók, akik azt gondolták, innentől sétagalopp lesz a győzelem elérése. Merthogy a Brighton nagyon belejött a játékba a második félidőben – olyannyira, hogy 21 perc alatt megfordította a mérkőzést: Yankuba Minteh a 48. percben idénybeli első gólját, Georginio Rutter az 58. percben a másodikat szerezte meg, mindkettejüknek Mitoma Kauru szolgáltatta az asszisztot. A 66. percben Danny Welbeck fejessel módosította 3–2-re az állást, s mint kiderült, ezzel megszerezte a három pontot a Brightonnak, mert a Tottenhamnek nem sikerült válaszolnia.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Brighton & Hove Albion–Tottenham Hotspur 3–2 (Minteh 48., Rutter 58., Welbeck 66., ill. Johnson 23., Maddison 37.)
Aston Villa–Manchester United 0–0
Chelsea–Nottingham Forest 1–1 (Madueke 57., ill. Wood 50.)
Kiállítva: Ward-Prowse (78., Nottingham)

KORÁBBAN
Everton–Newcastle United 0–0
Crystal Palace–Liverpool 0–1 (Diogo Jota 9.)
Arsenal–Southampton 3–1 (Havertz 58., Martinelli 68., Saka 88., ill. Archer 55.)
Brentford–Wolverhampton Wanderers 5–3 (Collins 2., Mbeumo 20., Nörgaard 28., Pinnock 45+2., Carvalho 90., ill. Cunha 4., Larsen 26., Aït-Nouri 90+3.)
Leicester City–AFC Bournemouth 1–0 (Buonanotte 16.)
Manchester City–Fulham 3–2 (Kovacic 32., 47., Doku 82., ill. Pereira 26., Muniz 88.)
West Ham United–Ipswich Town 4–1 (Antonio 1., Kudus 44., Bowen 49., Paquetá 69., ill. Delap 6.)