Cristiano Ronaldo: harmincnégy tétmeccs, harminc gól

2008.03.05. 13:17
A lyoni 1–1 után a Manchester United hazai pályán 1–0-ra nyert a francia bajnok ellen, így 2–1-es összesítéssel bejutott a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.
Cristiano Ronaldót (jobbra) nem tudták elnyomni a lyoniak, a portugál ismét gólt szerzett
Fotó: Action Images
Sir Alex Ferguson az első meccshez képest egy alaposan felforgatott kezdő tizenegyet küldött pályára a Lyon elleni visszavágón, és ez meg is látszott a csapat játékán. A két héttel ezelőtti kezdő csapatból sérülés miatt hiányzott Ryan Giggs, de nem lépett pályára Paul Scholes sem, Owen Hargreaves pedig csak a 92. percben szállt be.

Ott volt viszont Cristiano Ronaldo, immár harmincnegyedik alkalommal a szezonban tétmérkőzésen, és a 41. percben Wes Brown jobboldali beadását követően hat méterről a kapuba is talált. Ez volt a portugál 30. gólja az idényben.

A Manchester United nem brillírozott a találkozón, de ezúttal egy gól is bőven elegendő volt a továbbjutáshoz, a lyoniak ugyanis nem tudták helyzetbe hozni legveszélyesebb támadójukat, Karim Benzemát.

„Nem játszottunk igazán jól, és ezzel megnehezítettük a saját dolgunkat. A legfontosabb feladat viszont a továbbjutás volt, amit sikerült kiharcolnunk, elsősorban a kiváló védekezésünknek köszönhetően” - értékelt a találkozót követően Ferguson.

A skót mester hozzátette, hogy nagyon örül Cristiano Ronaldo góljának, mert 34 tétmeccsből 30 gólra csak az igazán nagy játékosok képesek.