A finálé előtt két-háromezer eurót is elkértek egy-egy belépőért

Vágólapra másolva!
2009.05.27. 20:20
Aki időben kapcsolt, még ezer euróért vehetett jegyet a feketepiacon a Barcelona-Manchester United BL-döntőre, aki nem, annak 2-3000 eurója is ráment az üzletre. S ezért sokszor be sem jutott a stadionba.
Egy meglehetősen gyakran felbukkanó tábla a BL-döntő helyszínén
Fotó: Reuters
Egy meglehetősen gyakran felbukkanó tábla a BL-döntő helyszínén
Egy meglehetősen gyakran felbukkanó tábla a BL-döntő helyszínén
Fotó: Reuters
Egy meglehetősen gyakran felbukkanó tábla a BL-döntő helyszínén
Ha másból nem, hát a feketepiacon árult jegyek árának emelkedéséből következtethettünk a Bajnokok Ligája-döntő közeledtére: amíg kedden még 1000 euróért állítólag hozzá lehetett férni a belépőkhöz, addig szerdán már 1500 euró alatt szóba sem álltak az emberrel.

„Egy jegy kétezer, kettő háromezer” – hozta a híreket egy manchesteri zászlóba burkolózó fiatalember társainak a közeli parkból, ahol a már-már ijesztő méreteket öltő rendőri jelenlét ellenére is nagyban folyt a kereskedés.

A belépőre vágyóknak volt azonban még könnyebb dolguk, hiszen azért még senkit sem tartóztattak le, mert azt kiabálta: „Jegyet vennék! Jegyet vennék!”. Más lett volna a helyzet, ha valaki kiállt volna a tér közepére, és elkezdte volna rikoltozni: „Jegyet vegyenek! Jegyet vegyenek!” S hogy ebből mi következik? Egy olcsó, de a témában járatosak számára jól ismert trükk: sokszor az „I need ticket(s)” feliratot lobogtató alak táblájával burkoltan éppen üzenete ellenkezőjét igyekezett jelezni a járókelőknek…

Ahogy hallani, a feketejegyek értékesítéséből egy csapásra hatalmas összegeket lehetett bezsebelni. Egy római fiatal büszkén mesélte, hogy 500 euróért vásárolt jegyét az interneten 2000-ért adta tovább – a különbözetből pedig befizetett barátnőjével egy kubai nyaralásra. Hogy igaz-e a történet, nem tudjuk, mindenesetre hihető.

Pedig az angol és az olasz hatóságok nem győzték figyelmeztetni a szurkolókat, ne higgyenek a jegyüzéreknek, mert a legtöbb esetben hamis kártyát próbálnak rásózni az óvatlan – vagy vakmerő – vevőre, aki aztán a stadion kapujában szembesül azzal, hogy az 1000-2000-3000 euróját az ablakon dobta ki. A meccset meg megnézheti tévén, amíg más épp a pénzéből készül kubai nyaralására.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik