A négyszeres aranylabdás támadó sérülés miatt nem volt kezdő a barcelonai találkozón, csak a 61. percben állt be, amikor a PSG 1–0-ra vezetett, és továbbjutásra állt a hazai 2–2-t követően. Az argentin sztárjátékos aztán kezdeményezőként lépett fel a katalánok egyenlítő – s mint később kiderült, elődöntőt érő – találatánál, de a beszámolók szerint jelenlétével amúgy is alapvetően változtatta meg játékostársai mentalitását.
Az El Mundo Deportivo megmentőként írt Messiről. „Az argentin bejött a pályára, elbátortalanította a PSG-t, s a haldokló Barca dzsókerévé vált" – fogalmazott a katalán sportlap szakírója.
Hasonlóan foglalt állást az El País is, amely Messi beállásának pszichológiai hatását emelte ki. „Nem érdemes hosszú vitákba bonyolódni a Messi-függőségről. Egy nap a Barca a kőre vagy kartonra nyomott képmásával is nyerni fog."
A Marca placebohatásról értekezett, amit Messi pályára lépése váltott ki: „Leo közreműködése nem volt olyan ragyogó, mint máskor. (...) Leo csak aktiválta a gránátvörös-kék csapat központi idegrendszerét."
Az El Periodico viszont inkább az egyenlítő gól szerzőjét, Pedrót méltatta, aki a spanyol válogatottban a franciák elleni világbajnoki selejtezőn, március 26-án is döntő fontosságú találatot ért el. „Messi megint meghatározó volt, ha nem is annyira, mint Pedro, aki ismét megváltónak bizonyult, fontos gólt szerve a válogatottban és a Barcában" – olvasható az újságban „San Pedro" cím alatt.