BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT
Rangers (skót)–Napoli (olasz) 0–3
A Napoli javára két csoportmérkőzésen már négy tizenegyest ítéltek meg a játékvezetők, ami egy idényben a legtöbb, amit kaptak a nápolyiak.
Pedig jó az öreg a háznál. A Rangers kapusa, Allan McGregor egyrészt 40 évesen és 226 naposan az ötödik legidősebb játékos, aki pályára lépett a Bajnokok Ligájában, ráadásul ezt három különböző évtizedben tette meg.
Pedig McGregor minden tőle telhetőt megtett, az 57. percben például bravúrral hárította Piotr Zielinski tizenegyesét.
E-CSOPORT
AC Milan (olasz)–Dinamo Zagreb (horvát) 3–1
A Milan vezető gólját Olivier Giroud szerezte meg a zágrábiak ellen, ezzel a csatár 35 évesen és 349 naposan Laurent Blanc után a második legidősebb francia gólszerző lett a legrangosabb klubsorozatban, ráadásul az Arsenal és a Chelsea után harmadik csapatában szerzett gólt a BL-ben.
A milánóiak második gólját szerző Alexis Saelemaekers Zlatan Ibrahimovic 2010–2011-es idénye óta az első olyan játékos, aki az adott szezonban az első két BL-mérkőzésén eredményes volt a piros-feketék színeiben.
Sterling egyébként minden sorozatot figyelembe véve már 250 gólban működött közre pályafutása során (158 gól, 92 gólpassz).
F-CSOPORT
Real Madrid (spanyol)–RB Leipzig (német) 2–0 (0–0)
Carlo Ancelotti lett a második olyan vezetőedző, aki elérte a 100 győzelmet a Bajnokok Ligájában. A Real Madrid olasz szakvezetőjét csak Sir Alex Ferguson előzi meg 102 sikerrel – igaz, Ancelotti már négyszer nyerte meg a sorozatot.
Federico Valverde valósággal szárnyra kapott Madridban, hiszen legutóbbi kilenc mérkőzésén (három gól és három gólpassz) annyi gólban vállalt szerepet, mint az előző 87-en összesen (négy gól, két gólpassz).
A madridiak aranylabdás horvátja, a 37 éves Luka Modric a Real Madrid legidősebb mezőnyjátékosa, aki pályára lépett nemzetközi kupaporondon azóta, hogy Puskás Ferenc 1965. novemberében játszott a Kilmarnock ellen. Puskás akkor már jócskán elmúlt 38 éves és két hónappal korábban még négy gólt lőtt a Feyenoord ellen 5:0-ra megnyert madridi BEK-meccsen. A sorozat végén, 1966-ban, 39 évesen ezért joggal mondhatta magát immár 3-szoros BEK-győztesnek.
Sahtar Doneck (ukrán)–Celtic (skót) 1–1
Cselgép. A Celtic támadója, Jota kilenc kísérletből nyolc sikeres cselt mutatott be a Sahtar elleni mérkőzésen, ami a legtöbb Aiden McGeady 2004 októberi, Benfica elleni mérkőzésen mutatott teljesítménye óta.
A túloldalon a doneckiek támadója, Mihailo Mudrik sem panaszkodhat rossz statisztikára, hiszen két mérkőzésen két kísérletből két gólt szerzett, emellett adott két gólpasszt is.
G-CSOPORT
Manchester City (angol)–Borussia Dortmund (német) 2–1
FC Köbenhavn (dán)–Sevilla (spanyol) 0–0
A mérkőzésen a Dortmund Jude Bellingham góljával szerzett vezetést, ezzel a németek fiatal angolja 18. BL-meccsén negyedik gólját szerezte, ami a valaha volt legtöbb az angol tinédzserek között.
A mérkőzést viszont a Manchester City nyerte, hiszen John Stones pályafutása első, tizenhatoson kívülről szerzett góljával egyenlített, majd a győztes találatot Erling Haaland szerezte.
A norvég egészen elképesztő mutatókkal rendelkezik a Bajnokok Ligájában, hiszen 21 mérkőzésen 26 gólt szerzett, azaz átlagosan 62 percenként talál az ellenfelek kapujába.
A Manchester City menedzsere, Pep Guardiola pedig rohamosan közelít Ferguson és Ancelotti felé, hiszen 95. győzelmét aratta a Bajnokok Ligájában.
H-CSOPORT
Maccabi Haifa (izraeli)–Paris Saint-Germain (francia) 1–3
Bármennyire is furcsa, a Paris Saint-Germainnel először fordult elő a BL-ben, hogy három támadója, Lionel Messi, Kylian Mbappé és Neymar is eredményes volt ugyanazon a mérkőzésen.
A hétszeres aranylabdás argentin ezzel 18. idényében talált be a legrangosabb kupasorozatban, ráadásul a Maccabi Haifa volt a 39. klub, amelynek beköszönt, ezzel megelőzte Cristiano Ronaldót (38) a vonatkozó rangsorban. Messinek jól megy Párizson kívül is, hiszen csapata idei öt idegenbeli fellépésén négy gólt szerzett és hét gólpasszt adott.
Mbappé 46. mérkőzésén 30. gólját szerezte a Bajnokok Ligájában, amivel beérte Edinson Cavanit a klub rangsorában.
Juventus (olasz)–Benfica (portugál) 1–2
A Juventus kisebb meglepetésre 2–1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Benficától. A torinóiakkal történetük során először fordult elő, hogy elveszítették első két csoportmérkőzésüket a Bajnokok Ligájában.