BL-selejtező: hiába támadta végig a meccset a Qarabag, a pragmatikus Dinamo Zagreb kettős győzelemmel főtáblás

M. B.M. B.
2024.08.28. 20:53
Pjaca lövése döntött (Fotó: Imago Images)
A Dinamo Zagreb kettős győzelemmel jutott a Bajnokok Ligája főtáblájára, miután 2–0-ra nyert az azeri Qarabag otthonában.

A zágrábi odavágón elszenvedett háromgólos vereség után a Qarabag mindent a támadásra tett fel a visszavágón. A horvátok előnyük tudatában átengedték a labdabirtoklást ellenfelüknek, s a kivárásra játszottak. A 32. percben Marko Pjaca a kapufáról bepattanó, 18 méteres lövéssel lezárta a lényegi kérdéseket, négygólosra növelve csapata összesített előnyét (VIDEÓ ITT).

A második félidőben peches góllal kapták meg a kegyelemdöfést az azeriek, Sucic lövését Kochalski lábbal a visszafutó Silvába pöccintette, a brazil védőről pedig a saját kapujába pattant a labda (VIDEÓ ITT).  A meccs végén Medina a második sárgáját is megkapta hazai oldalon, de ennek a végeredmény szampontjából már nem volt jelentősége – a Dinamo kettős győzelemmel jutott fel a sorozat főtáblájára.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
RÁJÁTSZÁS, VISSZAVÁGÓ
Qarabag (azeri)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–2 (Pjaca 32., M. Silva 53. – öngól)
Kiállítva: Medina (Qarabag, 88.)
Továbbjutott: a Dinamo Zagreb, 5–0-s összesítéssel
Később
Crvena zvezda (szerb)–Bodö/Glimt (norvég) 2–0 (B. Duarte 26. – 11-esből, Szpajics 59.)
Továbbjutott: a Crvena zvezda, 3–2-es összesítéssel
Slavia Praha (cseh)–Lille (francia) 2–1 (Zafeirisz 5., Schranz 84., ill. Zhegrova 77.)
Továbbjutott: a Lille, 3–2-es összesítéssel
Slovan Bratislava (szlovák)–Midtjylland (dán) 3–2 (Tolic 33., 82., Barszegjan 86., ill. Simsir 41., Franculino 50.)
Továbbjutott: a Slovan Bratislava, 4–3-as összesítéssel