Raya tizenegyest védett, nem született gól az Atalanta és az Arsenal összecsapásán

D. Á.D. Á.
2024.09.19. 22:52
Raya bravúrja (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal 0–0-s döntetlent játszott idegenben az Atalantával a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának 1. fordulójában.

Az Arsenal várhatta jobb formában a Bajnokok Ligája-mérkőzést, hiszen Mikel Arteta csapata a 2024–2025-ös kiírásban még nem szenvedett vereséget – a Premier League-ben egy döntetlen mellett háromszor aratott győzelmet. Ami a bergamóiakat illeti, igencsak hullámzóan kezdtek a Serie A-ban – négy meccsből kettőt megnyertek, kettőt elvesztettek.

A találkozót a vendégek kezdték veszélyesebben, a 13. percben Bukayo Saka szabadrúgását kellett védenie Marco Carnesecchi kapusnak. Sok helyzetet nem láthattunk az első félidőben, a szünet után viszont azonnal nagy esélyt kapott az Atalanta a gólszerzésre. Thomas Partey szabálytalankodott a tizenhatosán belül, Clément Turpin bíró egyből a tizenegyespontra mutatott. A büntetőt Mateo Retegui végezte el, a jobb alsó sarkokba tartó lövését Raya bravúrral védeni tudta. A támadó a kipattanóból még kapura fejelhetett, de a spanyol kapus elképesztő mozdulattal ezt is kiütötte.

A 67. percben Juan Cuadrado veszélyeztetett messziről, távoli bombája néhány centivel suhant el a léc fölött.

A 73. percben csereként lépett pályára Raheem Sterling, aki már a pályáról láthatta, ahogy Martinelli óriási helyzetben a kapu fölé lőtt. Egyik csapat sem tudott betalálni, 0–0-val ért véget a találkozó.

BAJNOKOK LIGÁJA, ALAPSZAKASZ
1. FORDULÓ
Atalanta (olasz)–Arsenal (angol) 0–0
Feyenoord (holland)–Bayer Leverkusen (német) 0–4 (Wirtz 5., 36., Grimaldo 30., Wellenreuther 45. – öngól)
Crvena zvezda (szerb)–Benfica (portugál) 1–2 (Milson 86., ill. Aktürkoglu 9., Kökcü 29.)
Brest (francia)–Sturm Graz (osztrák) 2–1 (Magnetti 23., Sima 56., ill. E. Fernandes 45+1. – öngól)
Kiállítva: Lavalée (88., Sturm)
Atlético Madrid (spanyol)–RB Leipzig (német) 2–1 (Griezmann 28., J. Giménez 90., ill. Sesko 4.)
Monaco (francia)–Barcelona (spanyol) 2–1 (Akliouche 16., Ilenikhena 71., ill. Yamal 28.)
Kiállítva: E. García (11., Barcelona)