A Benfica tönkreverte az Atléticót, a Bayern München Angliában kapott ki

2024.10.02. 23:15
Itt éppen Alexander Bah gólját ünneplik a Benfica labdarúgói (Fotó: AFP)
A BL-alapszakasz 2. fordulójának szerdai játéknapján az Aston Villa 1–0-ra legyőzte a Bayern Münchent, a müncheniektől az előző körben nagy pofont kapó Dinamo Zagreb négygólos döntetlent játszott a Barcelonát legyőző Monaco ellen. A Benfica négy góllal küldte haza az Atlético Madridot, míg a Bruges a Sturm Graz otthonában nyert.

BENFICA–ATLÉTICO MADRID 4–0

A Benfica egygólos belgrádi győzelemmel kezdte az új BL-időszakot, és értékes, egyben látványos hazai sikerrel folytatta. Madridi védelmi kihagyást követően, Fredrik Aursnes passzából Kerem Aktürkoglu közeli lövéssel korán megszerezte a hazaiak első gólját (1–0), és a vezetés további tartást adott a szervezetten futballozó, zavaró letámadást alkalmazó Benficának.

A szünetben Diego Simeone hármas cserét hajtott végre – korábban kénytelen volt lehozni a térdét fájlaló Marcos Llorentét is –, de ez sem segített az Atléticón, Ángel Di María büntetőből gyorsan növelte a lisszaboniak előnyét (2–0). Di Maríának ez volt a 24. gólja a Bajnokok Ligájában, utolérte Gonzalo Higuaínt, ketten állnak az „argentin BL-lista” negyedik helyén Lionel Messi (129), Sergio Agüero (41) és Hernán Crespo (25) mögött.

Az öreg rókát nagy taps kíséretében cserélte le Bruno Lage a 71. percben, és nem ez volt az utolsó alkalom az ünneplésre a Luz Stadionban, hiszen néhány perccel később Alexander Bah befejelte a harmadik hazai gólt (3–0). Sőt, kisvártatva jött a negyedik is, Orkun Kökcü büntetőből állította be a végeredményt (4–0).

A lisszaboniak sorozatban az ötödik tétmeccsüket nyerték meg, míg az Atlético május óta először kapott ki; ilyen súlyos BL-zakóért pedig egészen 2020 októberéig kell visszalapozni, akkor a Bayerntől kapott hasonló négyest a Simeone-csapat.

ASTON VILLA–BAYERN MÜNCHEN 1–0

Az első félidő első komoly helyzetéből rögtön betalált az Aston Villa, de Pau Torres 23. percben szerzett gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A magasan letámadó Bayern München részéről Michael Olise volt a legveszélyesebb, a 22 éves francia távolról vette célba a hazaiak kapuját, de Emiliano Martínez hatalmas vetődéssel szögletre tolta a jobb felső sarokba tartó labdát.

A második játékrészben is Vincent Kompany csapata birtokolta többet a labdát, a gólt ellenben a hazaiak szerezték. A 79. percben a csereként beálló kolumbiai Jhon Durán kapott jó labdát Pau Torrestől, észrevette, hogy Manuel Neuer messze kimozdult a kapujától, és átvétel nélkül 25 méterről gyönyörű mozdulattal a kapus felett a hálóba talált.

A hosszabbításban még egy esélye volt a münchenieknek, Serge Gnabry remek labdát kapott Leroy Sanétól, a közelről érkező lövését Martínez hatalmas bravúrral védte. A 95. percben Kane fejelt kapura, de az argentin kapus ezúttal is hárított, a Villa így győzelmet ünnepelhetett, a Bayern meg először kapott ki Kompanyval. 1–0

DINAMO ZAGREB–MONACO 2–2

Kilenc gólt kapott a müncheni BL-nyitányon a Dinamo, ennél csak jobb jöhetett szerda este az eső verte horvát fővárosban, és sokáig nagyon jól alakultak a dolgok. Bár a Monaco járatta többet a labdát az első félidőben, a hazai ellenakciókban több veszély leselkedett, és a szünet előtti pillanatokban sikerült is végigvinni egy pazar támadást a lucskos talajon: Josip Misic indított, Martin Baturina nagy vágta után jobbra passzolt Petar Sucichoz, aki pimasz csel után a kapus felett elegánsan a hálóba emelt (1–0).

A második félidő derekán is kontra hozta meg az újabb hazai gólt, megint Baturina iramodott meg, de ezúttal nem passzolt, hanem a 16-os előteréből némi forgolódást követően nagy lövést küldött a kapu jobb oldalába (2–0).

Közel volt a nagy bravúrhoz a Dinamo, de ereje nem tartott ki a lefújásig: egy szöglelet követően Mohammed Salisu fejjel szépített (2–1), majd a 89. percben Denis Zakaria magabiztosan értékesítette a Folarin Balogun által kiharcolt tizenegyest (2–2). Horvát oldalon finoman fogalmazva nem mindenki volt elégedett a játékvezetői döntéssel, a reklamáló Nenad Bjelica vezetőedző másodszor is sárga lapot kapott, azaz villant a piros is – de az első pont azért így is odakerült a zágrábiak neve mellé.

STURM GRAZ–FC BRUGES 0–1

Az első körben a Graz és a Bruges is vereséget szenvedett, a belgák Ausztriában már javítottak, ugyanis az első félidő közepén Hrisztosz Colisz a bal kapufa segítségével a Graz kapujába talált (0–1). A hazaiak ugyan labdabirtoklásban felvették a versenyt a belgákkal, de helyzeteket nem tudtak kidolgozni. A gól mellett a Bruges sem tesztelte sokszor Kjell Scherpen kapust, Colisz találata azonban három pontot ért.

BAJNOKOK LIGÁJA, ALAPSZAKASZ
2. FORDULÓ
Benfica–Atlético Madrid 4–0 (Aktürkoglu 13., Di María 52. – 11-esből, Bah 75., Kökcü 84. – 11-esből)
Aston Villa (angol)–Bayern München (német) 1–0 (Durán 79.)
Dinamo Zagreb–Monaco 2–2 (Sucic 45+3., Baturina 66., ill. Salisu 74., Zakaria 89. – 11-esből)
Sturm Graz (osztrák)–FC Bruges (belga) 0–1 (Colisz 23.)
Tudósításaink
Liverpool (angol)–Bologna (olasz) 2–0 (Mac Allister 11., Szalah 75.) részletek itt!
RB Leipzig (német)–Juventus (olasz) 2–3 (Sesko 30., 65. – a másodikat 11-esből, ill. Vlahovics 50., 69., Conceicao 83.) részletek itt!
Kiállítva: Di Gregorio (59. – Juventus)
Lille (francia)–Real Madrid (spanyol) 1–0 (J. David 45+3. – 11-esből) részletek itt!
Korábban
Girona (spanyol)–Feyenoord (holland) 2–3 (D. López 19., Van de Beek 73., ill. Herrera 23. – öngól, Milambo 33., Krejcí 79. – öngól)
Sahtar (ukrán)–Atalanta (olasz) 0–3 (Djimsiti 21., Lookman 43., Bellanova 48.)