Pulisic szögletgólt lőtt, a Milan nehezen győzte le a Bruges-t a BL-ben

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.10.22. 20:52
Tijjani Reijnders (jobbra) duplájával nyert a Milan (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának 3. fordulójában az olasz AC Milan 3–1-re megverte a belga FC Bruges-t, a francia Monaco pedig 5–1-re kiütötte a szerb Crvena zvezdát.

MILAN–BRUGES

Óriási szerencséje volt a Milannak, hogy a mérkőzés elején nem került hátrányba. A 2. percben Krisztosz Colisz lövését védte lábbal Mike Maignan, pár perccel később ismét védte a görög játékos (azúttal félmagas) kísérletét a francia kapus, majd Joel Ordónez találta el távolról a lécet. Lassan ébredeztek a hazaiak, és már helyzetekig is eljutottak, de Youssouf Fofana nem találta el a kaput, Christian Pulisic próbálkozását pedig Simon Mignolet hárította.

Aztán Ferran Jutglá laposan próbálkozott a másik oldalon, ám Maignan spárgázva védett, a 34. percben viszont megszerezte a vezetést a milánói együttes, és nem is akármilyen góllal. Pulisic tekert be egy szögletet a jobb oldalról, a labdához senki sem ért hozzá, így az a kapuban kötött ki – Maxim De Cuyper csak a gólvonalon túl tudott beleérni. Nem sokkal később még nagyobb bajba került a Bruges, miután Raphael Onyedika megtaposta Tijjani Reijnders bokáját, amiért hosszas VAR-ozás után piros lapot kapott.

A belgák azonban a szünet után emberhátrányban is egyenlíteni tudtak, Kyriani Sabbe 13 méterről a jobb alsóba lőtt. Tíz percig maradt döntetlen az állás, Noah Okafor adott középre balról, Reijnders pedig 11 méterről a kapu közepébe lőtt, s újabb tíz perccel később megduplázta góljai számát: ezúttal Samuel Chukwueze jobb oldali bepassza után lőtt 15 méterről a bal alsóba. A mérkőzésén végén jól tartotta előnyét a Milan, sőt, növelhette is volna, ám az élete első BL-mérkőzésén pályára lépő, 16 éves Francesco Camarda lesről fejelt a hálóba. A lényeg azonban, hogy két vereség után megszerezte első győzelmét a BL jelenlegi kiírásában az olasz gárda. 3–1

MONACO–CRVENA ZVEZDA

A vezetést a 20. percben a hazaiak szerezték meg, Minamino Takumi kapott remek labdát Wilfried Singótól, s ajtó-ablak helyzetben a bal alsóba gurított. Pár perccel később viszont jött az egyenlítés, Cherif Ndiaye tizenegyesből talált be, amit egyébként ő maga harcolt ki. Több helyzete volt az első félidőben a Monacónak, ám úgy tűnt, mégis döntetlennel mehetnek szünetre a csapatok. Másképp gondolta Breel Embolo, aki a ráadásban gyors támadás végén próbált passzolni, de visszapattant hozzá a labda, amelyet 14 méterről a kapu jobb oldalába lőtt.

Singo az első félidei gólpassza után a szünet után gólt is lőtt: 28 méterről a jobb felső sarokba bombázott. Két perccel később majdnem háromgólos növelték előnyüket a „hercegségiek”, ám Embolónak a karjáról pattant be a labda a vendégkapuba, így a játékvezető nem adta meg a találatot. A kameruni származású svájci támadónak tehát nem jött össze a duplázás, Minaminónak viszont igen, aki a 70. percben eldöntötte a három pont sorsát. Nem úszta meg újabb kapott gólt a szerb csapat, Maghnes Akliouche a ráadás utolsó pillanatiban meglőtte a Monaco ötödik gólját, s az ASM pillanatnyilag a tabella második helyén áll – a Crvena zvezdának viszont továbbra sincs pontja. 5–1

BAJNOKOK LIGÁJA, ALAPSZAKASZ
3. FORDULÓ, keddi mérkőzések
Milan (olasz)–FC Bruges (belga) 3–1 (Pulisic 34., Reijnders 61., 71., ill. Sabbe 51.)
Kiállítva: Onyedika (40., Bruges)
Monaco (francia)–Crvena zvezda (szerb) 5–1 (Minamino 20., 70., Embolo 45+4., Singo 54., Akliouche 90+7., ill. Ndiaye 27. – 11-esből)
Később
Paris Saint-Germain (francia)–PSV Eindhoven (holland) 1–1 (Hakimi 55., ill. Lang 34.)
Juventus (olasz)–VfB Stuttgart (német) 0–1 (El Bilal 90+2.)
Kiállítva: Danilo (84., Juventus)
Arsenal (angol)–Sahtar Doneck (ukrán) 1–0 (Riznik 29. – öngól)
Aston Villa (angol)–Bologna (olasz) 2–0 (McGinn 55., Duran 64.)
Girona (spanyol)–Slovan Bratislava (szlovák) 2–0 (Gutiérrez 42., Juanpe 73.)
Sturm Graz (osztrák)–Sporting CP (portugál) 0–2 (Nuno Santos 23., Gyökeres 53.)
Real Madrid (spanyol)–Borussia Dortmund (német) 5–2 (Rüdiger 60., Vinícius Júnior 63., 86., 90+3., L. Vázquez 83., ill. Malen 30., Gittens 34.)