Raphinha: Minden címre esélyesek vagyunk

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
Vágólapra másolva!
2025.03.11. 22:07
Lamine Yamal és Raphinha is parádézott a Benfica elleni visszavágón (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, a Barcelona hazai pályán 3–1-re nyert a Benfica ellen, így kettős győzelemmel jutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A katalánok részéről Gavi az Aranylabdáról beszélt, Alejandro Baldé a hétvégén elhunyt csapatorvosnak ajánlotta a győzelmet, Hansi Flick és Raphinha pedig a végső győzelmi esélyekről nyilatkozott.

A mérkőzés után a Bajnokok Ligája góllövőlistájának élére ugró Raphinha így értékelt: „Nagyszerű mérkőzés volt, különösen az első félidő. Tudtuk, hogy a legmagasabb szinten kell játszanunk, ezért végig koncentráltak voltunk” – idézi a brazil szavait az UEFA. Brazil játékos még nem szerzett tíz gólnál többet egy BL-idényben, Raphinha a Benficának lőtt duplájával már 11-nél tart.

„Minden címre esélyesek vagyunk. Pontosan tudtuk, milyen teljesítményt kell nyújtanunk ma, és ezt meg is tettük. Örülök a góljaimnak, de messze az volt a legfontosabb, ahogy csapatként játszottunk. Nehéz napok voltak ezek Carles Minarro, az első csapat orvosának halála miatt, de ami történt, az csak még több erőt és elszántságot adott nekünk emlékezett meg a hétvégén történtekről Raphinha, aki a gólt és gólpasszt jegyző Lamine Yamalról is szót ejtett – Látványosan játszik, nagyon magas minőséget képvisel, nekünk csak nyernünk kell vele.”

A mérkőzés legjobbjának azonban nem Yamalt és nem is Raphinhát, hanem Pedrit választották meg. Gavi már el is kezdett kampányolni a 22 éves középpályás díja mellett: „Pedri jobban megérdemli az Aranylabdát, mint bármely más játékos. Tiszta klasszis, mindenki tudja, hogy milyen különleges játékos.”

„Jó, hogy ez a trófea az enyém, és ez segíthet elhallgattatni a bátyámat, mert folyton azt hajtogatja, hogy én sohasem nyerek ilyet! Ma este mentálisan kellett koncentrálnunk, és a megfelelő munkát végeznünk. Azt hiszem, amikor a Barcelona egyérintős és gyors, egy az egy elleni futballt játszik, az látványos és szórakoztató a nézők számára” – értékelt az UEFA oldalának nyilatkozva Pedri.

Lamine Yamal, a valaha volt legfiatalabb játékos, aki gólt és asszisztot szerzett egy Bajnokok Ligája-mérkőzésen. A 17 éves spanyol beismerte, a gólpasszt nem így tervezte: „A csapattársaim nagyon megkönnyítik a dolgomat. Ez jó gól volt, néha ezek a dolgok bejönnek, néha pedig nem. Az asszisztnál megpróbáltam lőni, Raphinha pedig gólra váltotta.”

Alejandro Baldé, a Barcelona hátvédje is Carles Minarróról beszélt: „A mi erőnk abban rejlik, amikor csapatként összefogunk. Az orvosunk halála keserű csapás volt számunkra, ez a győzelem tehát neki, az emlékének és a családjának szól. Lehet, hogy fiatal csapat vagyunk, de rengeteg tapasztalatunk van, és egy emberként játszunk.”

Hansi Flick, a Barcelona edzője: „A Benfica ellen is tiszteletet mutattunk. Elképesztő munkát végeztek, és nagyon megnehezítették a dolgunkat. De mi tettük, amit tennünk kellett, méghozzá nagyon jól, és tekintve, hogy Yamal nem sok gólt lőtt mostanában, jót tett neki ez a találat. A BL a legnehezebben megnyerhető trófea, de mi meg tudjuk csinálni. Ha Raphinha azt mondta, hogy esélyesek vagyunk a győzelemre, akkor látszik, hogy bízik abban, amit csinálunk. De az én dolgom az, hogy nyugodt maradjak.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Barcelona (spanyol)–Benfica (portugál) 3–1 (3–1)
Barcelona, Olimpiai Stadion, 45 000 néző. Vezette: Letexier (francia)
Barcelona: Szczesny – Koundé, R. Araújo, Ínigo Martínez (Eric García, 87.), A. Baldé – F. de Jong (Casadó, 81.), Pedri – Yamal (Fermín López, 81.), Olmo (Gavi, 70.), Raphinha – Lewandowski (Ferran Torres, 70.). Vezetőedző: Hans-Dieter Flick
Benfica: Trubin – T. Araújo (Joao Rego, 84.), Antonio Silva, Otamendi, Dahl – Florentino (L. Barreiro, 70.), Aursnes, Kökcü (Belotti, 70.) – Aktürkoglu (Renato Sanches, 56.), Pavlidisz, Schjelderup (Amdouni, 56.). Vezetőedző: Bruno Lage
Gólszerző: Raphinha (11., 42.), Yamal (27.), ill. Otamendi (13.)
Továbbjutott: a Barcelona, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel

Bajnokok Ligája
2025.03.11. 20:50

Egy félidő alatt elintézte a Barcelona a Benficát

Tarthatatlan volt a Yamal, Raphinha kettős ezen a mérkőzésen is, Otamendi gólja sovány vigasz lett a portugáloknak.

 

 

Legfrissebb hírek

Nem brillírozott a Barcelona, egy öngóllal viszont begyűjtötte a három pontot

Spanyol labdarúgás
3 órája

Elutasították az Osasuna óvását, fellélegezhet a Barca; A pamplonaiak fellebbeztek

Spanyol labdarúgás
2025.04.11. 17:06

Provokáció? Homály és fény a Benfica öltözőjében – megbüntették a Portót

Minden más foci
2025.04.11. 09:31

Dupla Tízes: innen is visszajön, vagy most már le lehet írni a Real Madridot? 

Bajnokok Ligája
2025.04.10. 19:29

Lewandowski Yamalnak: Várnunk kell erre, amíg 18 éves leszel

Bajnokok Ligája
2025.04.10. 16:23

Fellélegezhet a Barca, a jogerős ítéletig pálya léphet Dani Olmo és Pau Víctor

Spanyol labdarúgás
2025.04.10. 15:07

Real Madrid: Mendy és Ceballos sem épül fel az Arsenal elleni BL-visszavágóra – sajtóhír

Bajnokok Ligája
2025.04.10. 13:35

A 2006-os BL-döntő megismétlődését jósolja az Opta szuperszámítógépe

Bajnokok Ligája
2025.04.10. 12:37
Ezek is érdekelhetik