Itt Nemanja Matics, ott David Luiz és Ramires. Két meccs, ahol nincs barátság, nem számítanak az előzmények, és ahol nem minket várnak esélyesnek. Tévednek, vagy menetelésünk a végéhez ért?Itt Nemanja Matics, ott David Luiz és Ramires. Két meccs, ahol nincs barátság, nem számítanak az előzmények, és ahol nem minket várnak esélyesnek. Tévednek, vagy menetelésünk a végéhez ért?
Én nem tudom, hogy akartam-e a Chelseat kapni, bár az biztos, hogy nem hiszek a konspirációs elméletekben, miszerint most az angol sportdiplomáciának szüksége lesz benyomni őket amíg lehet, hogy ne maradjon angol nélkül az európai klubfutball, de nem hiszek abban sem, hogy a Chelsea tényleg mélyponton van.
Jorge Jesus egyébként is a londoni kékeket(nem, nem a QPR-t) jelölte meg ideális ellenfeléül, így ha a legnagyobb ökörségnek tűnő taktikai húzásait is el szoktuk nézni neki, akkor most is hagyjuk rá: biztos tudja mit miért mond, messze van még a peléi mélységektől. A Chelsea idei ötlettelen játékából biztosan könnyebb lesz felkészülni, mint bármelyik másik csapatéból, de a továbbjutásuk olyan lökést adhat nekik, hogy visszajönnek a szezonba.
Ne tekintsünk még túlságosan előre, de jegyezzük meg, hogy esetleges továbbjutásunk esetén is még egy Milan-Barca továbbjutója vár ránk az elődöntőben:Természetesen én is tudom, hogy abszolút csalás, hogy a Real kapta az APOEL-t, de az UEFA-nak szüksége van idén a két spanyolra a döntőben, így természetes volt, hogy az egyiknek odavetik az aranyhalnak számító ciprusiakat. Persze ugyanilyen elmélet gyártható lett volna még Marseille-(Platini védi a franciákat), Bayern-(a döntő házigazdáját támogatni kell), Chelsea-(egyetlen angolként meg kell menteniük az idei angol szereplést), Milan-(Berlusconi továbbra sem csattogós lepkét tologat szeretett csapata érdekében), és Barcelona-változatban is(az UNICEF-től az UEFA-ig mindenki őket nyomja). Sajnos mint látjuk, mi sehogy sem kaphattuk volna az APOEL-t...
Visszatérve a mi párharcunkra: hátrány, hogy hazai pályán kell kezdenünk(egy esetleges továbbjutás esetén szintén), ám előny, hogy amíg nálunk szisztematikus munka folyik, és minden bizonnyal visszataláltunk a helyes útra, addig a Chelsea egy felívelgetős bunkerezéssel ejtette ki a Napolit, a valódi erejüket pedig jelenleg senki sem ismerheti.
Mi idén már elintéztünk egy angol csapatot, ami jelenleg 18 ponttal megelőzi az angol bajnokságban a Chelseat. Támpontnak jó lehet, még ha a valós erőviszonyokról vajmi keveset is mutat. A Chelsea ugyanis egy idegenbeli 3-1-es vereség után hazai pályán verte meg a közvélemény által kb. Benfica-szintűre saccolt Napolit. Igaz, az olaszok rém gyengék fejjel, a földön pedig valamilyen rejtélyes oknál fogva nem múlták felül az angolokat a visszavágón. Mi mindkét hibát kiküszöbölhetjük, és kiejthetjük a Chelseat, ha Jorge Jesus kellően körültekintően méri fel a terepet.
Már miért ne lennék körültekintő?!
Nehéz bármit is leírni egy ilyen kiélezett párharc előtt, hiszen minden bizonnyal egyik fél sem fogja feltörölni a másikkal a padlót, úgyhogy inkább hívjuk elő a múltat: legutóbb a 2005-2006-os szezonban jártunk a Bajnokok Ligájának ezen fázisában, amikor kiejtettük a csoportkörben a Manchestert(pipa), majd a Liverpool Anfielden való eliminálása(Miccoli csodás ollójával, amit sosem felejtek el) után a későbbi győztes Barca akadt az utunkba.
Most lehet, hogy a történelem egy Zenit elleni epizódot közbeiktatva ismétli önmagát. Azóta ez a legjobban összerakott Benfica, amit én láttam(talán még jobb is, mint a pár zsenit felvonultató, ám sok ponton gyenge akkori csapat: ha megnézzük a barcelonai meccsünk kezdőjét, 4-5 játékosról különösebb vita nélkül kimondhatjuk, hogy nem volt igazán Benfica-szint), taktikailag Jorge Jesusban nyugodtan megbízhatunk(akkor épp a Koeman érát éltük, amit nehezen viselt az ember gyomra), a klub pedig most már úgy tűnik, hogy folyamatosan tud eredményeket produkálni, hiszen financiálisan is rendben vannak a dolgok.
Abszolút 50-50%-ot adok a két csapatnak, még akkor is, ha számomra csalódás lenne, ha a Chelsea jutna tovább. Nagy lehetőséget kaptunk az élettől, hiszen egy olyan csapat ellen juthatunk a Bajnokok Ligája elődöntőjébe, akik ellen van esélyünk, ha tényleg olyan erősek vagyunk, mint amilyennek hisszük magunkat.
Fény derülhet végre az igazi erőnkre, bár ne féljünk bevallani: nemzetközi tapasztalatban még nem tartunk azon a szinten, mint a Chelsea, és ez hazalmas hátrány.
Vajon meg lehet verni egy angol topcsapatot attraktív, okos játékkal? A Bilbaonak, és a Sportingnak sikerült, így rajtunk a sor!
Az első meccset március 27-én a Luzban rendezik, visszavágni április 4-én nyílik alkalma majd a feleknek. Természetesen akkor majd kielégítőbb előzetesek is napvilágot látnak majd.