Két magyar érem is született az U23-as birkózó Eb-n kedden

2024.05.21. 19:36
László Koppány Simon (jobbra) bravúros ezüstérmet nyert a keddi versenynapon (Fotó: MBSZ)
Egy-egy ezüst- és bronzérmet nyertek a magyar kötöttfogású birkózók a Bakuban zajló U23-as birkózó Európa-bajnokság második versenynapján.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a mindössze 18 éves László Koppány Simon hétfői győzelmeinek köszönhetően kedden este a 130 kilogrammos súlycsoport döntőjében léphetett szőnyegre az U20-as Eb-nyertes ukrán Mihajlo Visniveckijjel, akitől tussal kikapott. Ezüstérme így is bravúrosnak nevezhető, mivel öt évvel idősebbek között szerepelt.

Tösmagi Attila a harmadik helyen végzett (Fotó: MBSZ)

A 77 kilóban érdekelt, U20-as Eb-győztes Tösmagi Attila a harmadik helyért küzdhetett meg a grúz Temuri Ordzsonikidzével, és kisebb ujjsérülése ellenére is magabiztos, 5:1-es diadalt aratott.